Polecane posty

KlimekPL    793

Wymieszanie to rzecz obowiązkowa, nawet podczas zabiegu mieszadło zawsze działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Na oziminy poszło na T1 Tilt Turbo 0,95l i Mondatak 0,65l na ha, jak myślisz na T2 azoksystrobina 0,65l i epoksykonazol 0,95l na ha będą dobrym wyjściem czy można pokusić się o coś tańszego? Odmiany to Hondia i Tomko, stanowisko po kukurydzy i po trawie, N docelowo 150kg/ha

mozesz zejść trochę z dawką, np 0,5 azoksystrobiny i 0,8 epoksykonazolu. Co do samego wyboru substancji może być cos tańszego ale raczej wyjdzie słabiej

 

Powiedzcie, czy mozna przez jeden dzien trzymac mieszanine zbiornikowa w opryskiwaczu? Zrobilem zupe z siarczanu magnezu, plonvitu, wapnovitu, tytanitu i molibdenu aby podratowac pszenzyto ale jak tylko mialem jechac to spadl deszcz totalnie z d*py, bo niebo bylo w maire czyste i prognozy tez nic nie przewidywaly. Deszcz padal doslownie 3 minuty ale o zabiegu juz nie ma mowy.Czy jak przetrzymam to jeden dzien to nawozy nie straca swojej wlasciwosci i czy nic sie nie skrystalizuje albo nie wytraci? Zwlaszcza martwie sie o siarczan.

nie każdy środek może czekać rozpuszczony ale z nawozami to raczej nie ma tego problemu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Warto dać strobiluryne z triazolem w jednym zabiegu.Jęczmień jest zdrowszy i dłużej zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

mozesz zejść trochę z dawką, np 0,5 azoksystrobiny i 0,8 epoksykonazolu. Co do samego wyboru substancji może być cos tańszego ale raczej wyjdzie słabiej

 

 

Dzięki za informację, przemyślę sprawę bo zboża mam 3,2ha więc i tak muszę kupić 2l azoksystrobiny i 3l epoksykonazolu.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

strobiluryne z tebukonazolem dawałem na t2 .Można też na t1 ale przydało by się dodać coś na mączniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
Napisano (edytowany)

Czy w T2 w pszenicy ozimej lepiej sprawdzi się Amistar 0,4l/ha + 0,8l/ha Epoksykonazol 125g/l  czy Soligor 1l/ha? Dodam że chciałbym zrobić ten zabieg na samym początku liścia flagowego a nie na w pełni rozwinięty liść flagowy. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Na  jednym kawałku pszenicy 2h nie zrobiłem jeszcze zabiegu T1  , dziś byłem obejrzeć pole i wyskoczyła septorioza, mączniaka nie widać na innych kawałkach zrobiłem T1 tilt turbo 0,8 i  mirage  0,8 bo był mączniak .Co by dać teraz na te 2h to samo, czy polecacie coś innego na septoriozę  pszenica jest w fazie strzelania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Czy w T2 w pszenicy ozimej lepiej sprawdzi się Amistar 0,4l/ha + 0,8l/ha Epoksykonazol 125g/l  czy Soligor 1l/ha? Dodam że chciałbym zrobić ten zabieg na samym początku liścia flagowego a nie na w pełni rozwinięty liść flagowy. 

Zdecydowanie opcja pierwsza i na całkiem rozwinięty flagowy. Jakbyś jeszcze dołożył z 0,5 Gwaranta to pełen wypas.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Septoriozę to gwarantem możesz wybić

 

Dzięki kolego za radę nie brałem tego środka pod uwagę , co dołożyć  do niego na zabezpieczenie przed mączniakiem  tilt czy soprano wystarczy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jezeli chce na zyto i pszenzyto zastosowac dwa zabiegi grzybowe to drugi powinienem dac na lisc flagowy czy podczas wyklaszania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Na T2 planuje dać 1l Tebukonazolu + 0,8 Gwaranta co ewentualnie dać na kłosa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jezeli chce na zyto i pszenzyto zastosowac dwa zabiegi grzybowe to drugi powinienem dac na lisc flagowy czy podczas wyklaszania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15368

Czy do Propiko można dodać AMIDOMAG NMgFe z Ekoflory w jednym zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jezeli chce na zyto i pszenzyto zastosowac dwa zabiegi grzybowe to drugi powinienem dac na lisc flagowy czy podczas wyklaszania?

 

U siebie w pszenżycie robię T2 jak zaczyna wychodzić kłos.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Dziś pryskałem  jęczmień ozimy Soligorem, zostało mi troche i opryskałem mały kawałek jęczmienia jarego. Czy mogę jutro opryskać Axialem i Linturem jęczmien jary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

mam posiane pszenżyto ozime Fredro podatne na rdze żółtą i widze iż od ziemi dolne liście robią sie żółte to właśnie ta rdza atakuje od dołu??. Głównie widać to w miejscach gdzie gleba jest słaba (piasek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

tydzień temu opryskałem pszenicę Duett Star1l + Mirage 1l + wszelkie odżywki po 3 godz. od oprysku zaczęło kropić, ale strasznie nie lało, wtedy jeszcze pszenica była czysta bez grzybów, może małe oznaki tylko, a dzisiaj widzę, że nasilenie septoriozy i rdzy na dolnych liściach jest bardzo duże, czy oprysk nie podziałał ?? czy zależy trochę od odmiany ? bo w innych nie ma aż tyle grzyba...

 

Dając T2 na liść flagowy Adexar plus 1,5l/ha obędzie się bez T3? czy warto polecieć na ostatni zabieg z tebu ? ;)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj