Polecane posty

jackowski11    4

Pszenica ozima, obajwy choroby to na dolnych liściach duze brązowe owocnie (grzybnie), pylące w formie poduszeczek.

Przy mączniaku jak pamietam to był kolor biały tych owocni?

Co to takiego?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroExpert    0

Witam, posiadam w sprzedaży środki ochrony roślin. W chwili obecnej posiadam w promocji środek FANDANGO 200EC 5l w cenie 750zł netto/810zł. brutto. Możliwa wysyłka za pobraniem. Wystawiam paragon lub na życzenie fakturę VAT. Cena ważna do wyczerpania zapasów. Zachęcam do kierowania zapytań również w sprawie innych środków ochrony roślin.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pakno89    0

Witam, chcialbym zapytać co myślicie o takiej mieszance: Tilt Turbo 0,9 + Modus 0,3 + Stabilan 0,9? Proszę o odp. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

co do mikro sie nie zgodzę można podawać  spokojnie

na dniach pola z syngenty bodajze 2 lata temu widziałem efekt stosowania mikro na liść flagowy.

Było kilka odmian na których były wykonywane takie same zabiegi, na większości nic się nie działo ale były 2-3 odmiany na których wyskoczyły silne przebarwienia. Przedstawiciele tłumaczyli to właśnie różną reakcją poszczególnych odmian na nawozenie mikro.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
B3Agro    91

Wczoraj robiłem T1 - Wirtuoz . Jakieś 3-4 godziny po zabiegu zaczęło padać. Myślicie że może nie zadziałać jak powinno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Czy był by sens zastować zabieg t3 na pszenżycie jak tak to jaki fungicyd był by najlepszy i najtańszy . A poszło t1 Yamato t2 duet ultra  i zastanawiam się czy jeszcze by się opłaciło to t3 . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie tydzień temu wykonałem T1 w pszenicy ozimej Tiltem+Mirage+Moddus+CCC lecz od mometu zabiegu występują nocne przymrozki a o opadach deszczu już nie ma co wspominać bo leje prawie co dzień i tu moje pytanie poprawiać zabieg np.samym Duetem Star jak pogoda się poprawi czy może jednak zabieg który już wcześniej wykonałem będzie skuteczny

 

panowie ponawiam pytanie i liczę na odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ale  nikt  ci nie  da  jednoznacznej odpowiedzi  - bo nikt  tego nie  wie . Jeśli do opadów  minęło  ze  4  godz , to  raczej nie  mają  wpływu , a przymrozki  na pewno osłabia  działanie  , jak bardzo .... któz to wie ....

 

  Czas  pokaże 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam w sprzedaży środki ochrony roślin. W chwili obecnej posiadam w promocji środek FANDANGO 200EC 5l w cenie 750zł netto/810zł. brutto. Możliwa wysyłka za pobraniem. Wystawiam paragon lub na życzenie fakturę VAT. Cena ważna do wyczerpania zapasów. Zachęcam do kierowania zapytań również w sprawie innych środków ochrony roślin.

806 to cena w sklepie więc gdzie ta promocja

panowie tydzień temu wykonałem T1 w pszenicy ozimej Tiltem+Mirage+Moddus+CCC lecz od mometu zabiegu występują nocne przymrozki a o opadach deszczu już nie ma co wspominać bo leje prawie co dzień i tu moje pytanie poprawiać zabieg np.samym Duetem Star jak pogoda się poprawi czy może jednak zabieg który już wcześniej wykonałem będzie skuteczny

Większość środków zadziała od plus 5 stopni a na ile zadziała ją u ciebie trudno powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jaka ochrona na pszenice jara w monokulturze ??   czy  duet ultra a na t2 fandango starczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

Na jarą daję 0.7 mondatak + duett star 0.9 l.T2 Fandango bdb wybór.Też coś zmiksuje na stobilurynie.T3 czas pokaże jaka pogoda będzie.Duett ultra kiepski wybór na T1.Mączniaka nie ruszy

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jest jeszcze trochę czasu ale tak wstępnie to kiedy planujecie wykonywać zabieg T2 w pszenicy, 2-gi, 3-ci tydzień maja, czy czas pokaże kiedy go zrobić? I czy podając azoksystrobinę 100g i epoksykonazol 100g można wykonać zabieg na samym początku liścia flagowego czy lepiej poczekać do wykształcenia się w całości liścia flagowego? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

11 kwietnia poszło ceando 1 litr plus Corbel 0.65 co to za choroba

post-163701-0-68959000-1462187079_thumb.jpg

post-163701-0-90992800-1462187145_thumb.jpg

Edytowano przez WaldemarNowicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Na T2 pójdzie Duett Ultra 0,6l zostało mi tebu czy warto go dodać z 0,5l/ha do duetu ?? czy nie ma sensu mieszać ? ;) 


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

ktoś kiedyś napisał że mieszał duett z tebu ale w zabiegu na kłos i sens w tym jakiś był.Poprawiła się skuteczność na fuzariozę.W zabiegu t2 chyba nie ma takiej potrzeby aby dodawać tebukonazol do duettu

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Jest jeszcze trochę czasu ale tak wstępnie to kiedy planujecie wykonywać zabieg T2 w pszenicy, 2-gi, 3-ci tydzień maja, czy czas pokaże kiedy go zrobić? I czy podając azoksystrobinę 100g i epoksykonazol 100g można wykonać zabieg na samym początku liścia flagowego czy lepiej poczekać do wykształcenia się w całości liścia flagowego? 

Dzisiaj poszło T1 BOOGIE ,czyli fandango 1-2 czerwiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip14    2
Napisano (edytowany)

losktos.

Cześć - na T1 0,7 Tilt + 0,7 Mirage poszło i w cholerę septoriozy co teraz ?

Edytowano przez filip14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Macie może jakiś podział czy spis strobiluryn. Która co chwyta.

Spiroksamina - to skuteczna strobiluryna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170
Napisano (edytowany)

    http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/skutecznosc-dzialania-fungicydow-w-chorobach-pszenicy-wedlug-hgca,43791.html   Trzeba skopiować , nie idzie poprawić linka

Edytowano przez fezoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2
Napisano (edytowany)

co powiedziecie na T2

 

*Swing Top + Tebu (1l +0,5l)

*Adexar Plus 1,5l

*Osiris 1.5l

 

T1 Poszło Capalo 1.5l

 

czekam również na inne propozycje .

Edytowano przez pawelo430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

z tych środków to wybrałbym adexar

 

losktos.

Cześć - na T1 0,7 Tilt + 0,7 Mirage poszło i w cholerę septoriozy co teraz ?

troche malo tiltu dałeś. Tego już nie wyczyścisz. Kiedy wyskoczyły objawy? Bo może byc tak że choroba jest już zahamowana ale wyskoczyły objawy infekcji z przed zabiegu

 

Macie może jakiś podział czy spis strobiluryn. Która co chwyta.

Spiroksamina - to skuteczna strobiluryna?

spiroksamina to nie jest strobiluryna


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Na oziminy poszło na T1 Tilt Turbo 0,95l i Mondatak 0,65l na ha, jak myślisz na T2 azoksystrobina 0,65l i epoksykonazol 0,95l na ha będą dobrym wyjściem czy można pokusić się o coś tańszego? Odmiany to Hondia i Tomko, stanowisko po kukurydzy i po trawie, N docelowo 150kg/ha


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

W życie nie wypuściło mnie z t1 do tej pory i w sobotę będę jechał z modaxem czy dodać duett star i Mondatak czy już za późno i nie będzie dobrego efektu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    792

Powiedzcie, czy mozna przez jeden dzien trzymac mieszanine zbiornikowa w opryskiwaczu? Zrobilem zupe z siarczanu magnezu, plonvitu, wapnovitu, tytanitu i molibdenu aby podratowac pszenzyto ale jak tylko mialem jechac to spadl deszcz totalnie z d*py, bo niebo bylo w maire czyste i prognozy tez nic nie przewidywaly. Deszcz padal doslownie 3 minuty ale o zabiegu juz nie ma mowy.Czy jak przetrzymam to jeden dzien to nawozy nie straca swojej wlasciwosci i czy nic sie nie skrystalizuje albo nie wytraci? Zwlaszcza martwie sie o siarczan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj