Polecane posty

Jarecki21    35

Ale patrząc w teoretycznie niezależne testy TAP, technologie chemirolu wypadły całkiem przyzwoicie. Nie chodzi o to, żeby bronić ich produktów, ale są jakąś alternatywą. Pozatym Corbel jest z BASF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Chciałbym Was zapytać czy duża jest różnica między zastosowaniem na T2 azoksystrobiny w połączeniu z epoksykonazolem, a zastosowaniu pikoksystrobiny w połączeniu też z epoksykonazolem? Jak z wygląda różnica zabezpieczeniu liści przed infekcjami? 

różnice są niewielkie. Pikoksystrobina nieco lepsza na rdze. Po azoksystrobinie dłuzszy "efekt zieloności" na roślinach. Poza tym wszystko na podobnym poziomie

 

@losktos ja w ubiegłym roku robiłem dwa warianty Tilt z Modusem  i Duett z Modusem i przy mieszaninie Duetu z Modusem delikatnie mi poparzyło pszenice a przy mieszance Tiltu z Modusem żadnego problemu nie było więc jestem ciekawy jak to jest z Medaxem,a jakie polecasz dawki Medaxu ? Duett lub Tilt daje po 1,0l/ha,Mirage 0,8l/ha

Medax solo czy z CCC?

 

Doradca pewnej firmy handlowej po lustracji pól ułożył taki oto plan działania (oczywiscie wyłącznie z użyciem "wynalazków" dostępnych w jego firmie) ; Vangard 0,6 + Propico 0,4 + Corbel 0,3 + Proteg 0,25 + CCC 720 1l.+ Asystent + Galaper ( na poprawke przytulii), do tego oczywiscie mocznik i siarczan mg. Podana zupa ma iść na 44 ha pszenicy ( Gallaper na 12) A Wy coniektórzy, zastanawiacie się czy mieszac regulator z fungicydem :D

i uważasz ze jeżeli doradca zaproponował taki miks to jest wszystko ok? Ryzyko uszkodzeń jest praktycznie w każdym mieszaniu, nawet tylko 2 środków.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

po spadkach  temperatur na okolicznych pszenicach już widać skutki mieszanin i nie ma co się fascynować że miesza się 8 składników.

pszenice kropione tydzień temu , tam gdzie dzielono grzybówkę skracanie i mikro wyglądają dobrze , pszenice kropione w sobotę miksami maja przypalone liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Panowie na moją pszenicę 13 kwietnia poszlo skracanie i T1 Corbel + Prochloraz. Pytanie czy mogę dać np. Gwaranta + Bumper na T2 i do tego Medax Top.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Panowie co byście radzili, ponieważ miałem w planie dzisiaj po południu wjechać w pszenicę z T1 ( Tilt turbo z Mondatak ) + Moddus, ale po dzisiejszych nocnych przymrozkach, było -3, to nie wiem czy się wstrzymać, czy też pryskać?

Za wszelkie sugestie będę wdzięczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

czekać aż zakończą się przymrozki


No akurat gosć nie reprezentowal Chemirolu.. Firma z poludniowej Polski, widocznie jakaś "współpraca" z Chemirolem :)

 

firma na F ,ale przecież to nic innego jak chemirol ten sam właściciel inna nazwa Rodzina B właściele Chemirolu  mają we władaniu większość firm na ścianie zach

 


co do zupy gratulacje niezły ryzykant z niego w szczególności mieszać herbicydy z trineksapakiem brawo i jeszcze dodać adiuwanta


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

Panowie na moją pszenicę 13 kwietnia poszlo skracanie i T1 Corbel + Prochloraz. Pytanie czy mogę dać np. Gwaranta + Bumper na T2 i do tego Medax Top.

 

zamiast Bumpera lepiej jakiś epoksykonazol lub Menarę. Ja często na flagę stosowałem właśnie epoksykonazol z gwarantem (0,8+1L) i byłem zadowolony z takiego zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Wlałem dziś do opryskiwacza wodę poszedłem po środki a tu deszczyk z małymi płatkami śniegu. Dałem spokój opryskam w piątek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

co lepiej dac na T1 wirtuoz 1l czy topsin 1l plus bumper 0,4 cztyałem etykietki to biorą duzo razem chorób 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

zdecydowanie lepiej wirtuoz. Etykieta to nie wszystko


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

Panowie. W pobliskim sklepie z chemią mają jedynie na grzyba bumper 250 i falcon 450 i co wybrać? 

Chciał bym opryskać chociaż raz na grzyba zboża i nie wiem co wybrać. Wydaje mi się że falcon był by chyba lepszy. Dlatego chcę pryskać ponieważ sieję same zboże i widzę że zaczynają pokazywać się żółte końcówki liści. Planuje opryskać na grzyba plus odżywka plonwit oraz siarczan magnezu. Czy dobry to pomysł i co mi polecacie. Czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

koledzy, pojawił się u mnie w pszenżycie mączniak, czy według Was zastosowanie teraz fungicydu Sokół 460 EC (przy obecnie niskich temperaturach) przyniesie efekt, czy lepiej wstrzymać się z zabiegiem i poczekać na wyższą temperaturę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

co lepiej dac na T1 wirtuoz 1l czy topsin 1l plus bumper 0,4 cztyałem etykietki to biorą duzo razem chorób 

 

tak jak  Losktos napisał etykieta to tylko rejestracja natomiast skuteczność inna sprawa


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

Panowie. W pobliskim sklepie z chemią mają jedynie na grzyba bumper 250 i falcon 450 i co wybrać? 

Chciał bym opryskać chociaż raz na grzyba zboża i nie wiem co wybrać. Wydaje mi się że falcon był by chyba lepszy. Dlatego chcę pryskać ponieważ sieję same zboże i widzę że zaczynają pokazywać się żółte końcówki liści. Planuje opryskać na grzyba plus odżywka plonwit oraz siarczan magnezu. Czy dobry to pomysł i co mi polecacie. Czekam na odpowiedź.

pojedź trochę dalej do sklepu gdzie maja jakieś bardziej sensowne środki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Około 3tyg temu dałem na moją pszenice odżywki plus modus 0.2l  propico 0.5l  atak 1l 

około tydzień temu dałem z lancetem tebu0.8l  modus 0.1l i jak myślicie za jaki czas mogę dać duet ulltra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

zamiast Bumpera lepiej jakiś epoksykonazol lub Menarę. Ja często na flagę stosowałem właśnie epoksykonazol z gwarantem (0,8+1L) i byłem zadowolony z takiego zabiegu

 

A po Bumperze są słabe efekty ? Bo w sklepie nie mają żadnego epoksykonazola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

koledzy, pojawił się u mnie w pszenżycie mączniak, czy według Was zastosowanie teraz fungicydu Sokół 460 EC (przy obecnie niskich temperaturach) przyniesie efekt, czy lepiej wstrzymać się z zabiegiem i poczekać na wyższą temperaturę??

Sokół na T1 się zbytni nie nadaję, lepiej wykorzystać go na T3 ewentualnie T2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Około 3tyg temu dałem na moją pszenice odżywki plus modus 0.2l  propico 0.5l  atak 1l 

około tydzień temu dałem z lancetem tebu0.8l  modus 0.1l i jak myślicie za jaki czas mogę dać duet ulltra 

Za 4 tygodnie,  no chyba że twoja pszenica zacznie się kłośić w pierwszej połowie maja to wtedy wcześniej.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Przytoczylem ten miks jako ciekawostke, ze "doradcy" firm dystrybucyjnych wykazują się iście ułańską fantazją. A "fachowiec" nie reprezentowal firmy na F z Praszki, co zasugerowal kol. thug. Gdyby byl z Flory, to bym sie nie dziwił bo bracia B. maczają paluchy w Florze. Gosc byl z firmy spod Głubczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ur330    3

pojedź trochę dalej do sklepu gdzie maja jakieś bardziej sensowne środki 

a nie dało by nic jak bym opryskał którymś z tych środków? Nie dużo mam do pryskania jedynie 1ha pszenicy zimowej 30 ar jarki i 50 ar jęczmienia jarego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj