Polecane posty

Artis    51

Koledzy mam takie pytanie, czy jest sens stosować Capalo w pszenicy po rzepaku i soi gdzie wiadomo, że nasilenie chorób jest mniejsze? Co zamiast tego byście polecili?

 

0,6 promaxa i zależy od presji mączniakia albo tilt 0,6-0,8l jak dużo albo duett 0,8-1l jak mało. Duett trochę lepszy na septorioze. Jaką masz odmianę?

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

koledze chce wykonać dziś t1 w przenice dać Capalo 1.5l modusa 0.3l maksimusa 20+20+20 3kg   tytanit 0.3l bormax 0.2l i doszucić bi 0.5l i 2.5kg siarczanu dobra będzie kolejność i czy bi nie zaszkodzi mieszając z maksimusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

po co Ci bor w pszenicy?

kolejność (ja tak robię): bor + pestycydy, regulatory wzrostu + siarczan (daje się 5kg na 100l wody) + nawozy dolistne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po co Ci bor w pszenicy?

kolejność (ja tak robię): bor + pestycydy, regulatory wzrostu + siarczan (daje się 5kg na 100l wody) + nawozy dolistne

Bor w pszenicy głównie jak są braki i o ile pamiętam to w fazie strzelania w źdzbło

Co do kolejności to najpierw obniżasz ph cieczy robiłem tak w pszenicy tylko z fungicydem i antywylegaczem i nic się nie działo

Edytowano przez WaldemarNowicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a czy kolejnosc dodawania srodkow robi az taka roznice? Wczoraj poszlo 12kg/ha mocznika+6kg/ha siarczanu+ bumper super 1l/ha+ modus0,2/ha+ 0,4/ha lotusa i przy dodaniu lotusa pojawily sie biale nitki czyli cos sie wytracilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

podejrzewam że to z modusa, z niego czasem są placki i nitki, ale pompa to rozbija.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

a czy kolejnosc dodawania srodkow robi az taka roznice? Wczoraj poszlo 12kg/ha mocznika+6kg/ha siarczanu+ bumper super 1l/ha+ modus0,2/ha+ 0,4/ha lotusa i przy dodaniu lotusa pojawily sie biale nitki czyli cos sie wytracilo.

 

Fenpropidyna z lotusa jest słabo rozpuszczalna dlatego robią się takie cyrki w opryskiwaczu , można by sobie zadać pytanie jaki jest sens robić "mieszaniny zbiornikowe" i czy takie coś zadziała dobrze :)  zamiast dać te 30 zł więcej i kupić środek gotowy , który zawiera wszystkie substancje czynne ...  :)


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A w jakim gotowym środku razem występuje prochloraz, propikonazol i fenpropidyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Też nie mogę skojarzyć, ale Wirtuoz zawiera podobny skład: prochloraz, tebukonazol, proquinazid.

 

Ja z kolei mam inne pytanie: opryskałem teraz żytko po taniości samym Mondatakiem 1l/ha bo po dokładnym zlustrowaniu wygląda zdrowo więc postanowiłem przede wszystkim nastawić się na ochronę przed mączniakiem.

 

Co byście polecili na drugi zabieg tuż przed kłoszeniem? Podany wyżej wirtuoz byłby odpowiedni?

Edytowano przez KlimekPL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Za kilka dni będę robił T1 i skaracanie. Pszenica jest odchwaszczana jesienia ale pokazało sie trochę drobiazgu i ostrożenia. Korci mnie żeby do tego zabiegu dorzucić ze 20g tribenuronu. Wiem że herbicydów z grupy regulatorów wzrostu nie miesza się z retardantami ale podobno sulfonylomoczniki można. Robiliście takie rzeczy?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panowie, tworzę mieszankę na T1. Fenpopidyna + Prochloraz i chcę tylko te substancje puścić. Pytanie, waszym zdaniem na T1 musi iść  jakiś triazol?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

musi, nie musi, ja bym dołożył. W tym wypadku miałbyś zwalczone/zabezpieczone maczniaka i podstawe no i troche septorioze -dodatek triazol poprawi skuteczność na septorioze a i jeżeli coś jeszcze wyskoczy to powinien załatwić sprawę


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Za kilka dni będę robił T1 i skaracanie. Pszenica jest odchwaszczana jesienia ale pokazało sie trochę drobiazgu i ostrożenia. Korci mnie żeby do tego zabiegu dorzucić ze 20g tribenuronu. Wiem że herbicydów z grupy regulatorów wzrostu nie miesza się z retardantami ale podobno sulfonylomoczniki można. Robiliście takie rzeczy?

 

nic się dziać nie powinno a nikt nie zaleca bo żadna firma nie będzie brała odpowiedzialności gdyby jednak coś się wydarzylo a dkładnie co będziesz leciał w skracania CCC z czym ? i jakie T1?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

CCC + trineksapak + boskalid epoksy + pyriofenon i może chelat miedzi. Na stronie Basfa jest napisane przy Biathlonie że jest mozliwe mieszanie z regulatorami a ten preparat składa sie z dwóch inhibitorów ALS więc chyba powinno być Ok


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CCC + trineksapak + boskalid epoksy + pyriofenon i może chelat miedzi. Na stronie Basfa jest napisane przy Biathlonie że jest mozliwe mieszanie z regulatorami a ten preparat składa sie z dwóch inhibitorów ALS więc chyba powinno być Ok

Na stronie intermag mieszanie modusa z chelat em miedzi pisze utrudnione mieszanie Edytowano przez WaldemarNowicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

W ubiegłym roku nie miałem żadnych problemów


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

A jak stosujecie regulatory  w tej przemarznietej pszenicy,w której są różne fazy rozwoju od 28 do 32 paranoja,co za rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Panowie na t1 sam bumper +lotus wystarcza?

 

jak już to bumper super plus lotus


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

musi, nie musi, ja bym dołożył. W tym wypadku miałbyś zwalczone/zabezpieczone maczniaka i podstawe no i troche septorioze -dodatek triazol poprawi skuteczność na septorioze a i jeżeli coś jeszcze wyskoczy to powinien załatwić sprawę

W takim razie substancje które dobrze by działały na pierwszy zabieg to:

Fenpropimorf lub frnpropidyna

Epoksykonazol

Metrafenon

I wychodzi na to że powinno zrobić robotę. Te substancje są w capalo. Mam pszenicę po rzepaku, można by zrezygnować z metrafenonu?

Jak u was zdawał egzamin fungicyd Capalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja bym mimo wszystko dołożył coś na podstawę, chociaż prochloraz.

Co do substancji, te które podałeś to jedne z lepszych ale oczywiście nie jedyne

 

A jak stosujecie regulatory  w tej przemarznietej pszenicy,w której są różne fazy rozwoju od 28 do 32 paranoja,co za rok

najbezpieczniej chyba będzie nieco opóźnić skracanie (zbytnio nie przekraczać BBCH 32) tak żeby jak najwięcej roślin strzelało w źdźbło i jechać moddusem lub medaxem solo.

 

Sam trochę rezygnuje ze skracania. Miał iść wszędzie moddus + CCC (na części medax + CCC) ale takie warianty pójdą tylko na niewielką część. Reszta sam moddus/medax a nawet tylko CCC


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladymir    4

Panowie, czy można pryskać od grzyba+skracanie+ mocznik+siarczan magnezu gdy na noc nadają okolice 0 stopni? Kolanko ucieka, a przez te deszcze nie ma kiedy wykonać zabiegu, chciałbym prysnąć jutro i w piątek bo niby ma nie padać, tylko temperatury nie za bardzo szczególnie nocne. Proszę o szybką poradę jeśli można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj