Polecane posty

koczas    80

Cuadro po 180 Pln/l brutto przy zakupie 15l czyli 54 Pln/ha przy dawce 0,3l

 

No to ładna cena, fakt faktem że dla mnie to spora ilość ale mimo wszystko w końcu opłaca się brać generyki. Z tego co pamiętam to zawsze różnica w cenie była naprawdę mała między moddusem a zamiennikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Cuadro jest teraz wyraźnie tańsze niż Moddus/Proteg.

Jeszcze pare lat temu różnice były nieznaczne, a teraz jak kupowałem, to za 5 Modusa chcieli 1105 netto, a za cuadro 850.

250zł dopłąty za markę, to jednak sporo

 

 

edit

mam cennik od swojego dostawcy na chemie, wiec napisze ceny populaniejszych środków jakby ktos był cikawy.

 

acanto-750/5l

amistar 830/5l

artea 700/5l

corbel-450/5l

capallo 550/5l

credo/cratos 450/5l

falcon 2000/15l

fandango 830/5l

prosaro 2300/15l

input 2350/15l

tebukonazol 420/10l

prochloraz 220/5l

soprano/safir 380/5l

sokół 700/5l

soligor 640/5l

talius 340/1l

topsin 64/1l

unix/vangard 880/5kg

ventur/bell 1250/10l

wirtuoz 650/10l

tilt turbo 520/5l

 

jak sie weźmie za minimum pare tysiecy, to jeszcze daja kilka procent upustu

 

ceny netto rzecz jasna.

 

slabe te ceny, w sensie drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411

Nie przypali jak zmieszam Capalo 1,5l/ha i Cuadro 0,6l/ha? Kolejność wlewania środków do opryskiwacza też jest ważna tzn. najpierw Capalo, potem Cuadro? Będę wdzięczny za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Najpierw capalo, potem quadro, ale dawka na pewno nie 0,6 l. Podziel lepiej na 2 dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

panowie mozliwie tanie rozwiązanie na t1 w jeczmieniu ozimym,został mi kawałek ok 1 ha slabo przezimowany,zostawilem go bo za dobrze wyglądał do likwidacji, teraz nie wiem czy dobrze zrobilem i tne mozliwie koszty,na domiar zlego głuchy owies wschodzi i znowu oprysk trzeba zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

slabe te ceny, w sensie drogo

 

bo ja wiem

 

brałem credo, tebu, prochloraz, imput, soprano i talius.

 

Było taniej, niż w Ampol Merolu i to wyraźnie, bo np na taliusie jakies 15%, a dotychczas uwazałem, ze Ampol ma dosc przystępne ceny, wiec sie wiele nie zastanawiałem, tylko brałem

 

daj dla porównania pare cen, ktore Ty płąciłeś, co zobacze ile przepłaciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

jakie zabiegi stosujecie w pszenicy i jeczmieniu jarym ?  ile ich wykonujecie? u mnie jare sa siane w tym roku po zbozach ozimych. co byscie zaproponowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411

A po zastosowaniu takich środków jak Tilt turbo albo Capalo deszcz po jakim czasie jest niegroźny, bo jutro wieczorem zapowiadają u mnie opady a chciałem na dniu pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

jakie zabiegi stosujecie w pszenicy i jeczmieniu jarym ?  ile ich wykonujecie? u mnie jare sa siane w tym roku po zbozach ozimych. co byscie zaproponowali

 

ja robie u siebie T1 Duett Star 1,0l/ha,T2 Soligor 0,8l/ha lub Falcon 0,6l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

bo ja wiem

 

brałem credo, tebu, prochloraz, imput, soprano i talius.

 

Było taniej, niż w Ampol Merolu i to wyraźnie, bo np na taliusie jakies 15%, a dotychczas uwazałem, ze Ampol ma dosc przystępne ceny, wiec sie wiele nie zastanawiałem, tylko brałem

 

daj dla porównania pare cen, ktore Ty płąciłeś, co zobacze ile przepłaciłem.

 

kupowalem na rolno-ogrodniczy.pl maja strone z podanymi cenami, zobacz sobie. Powyzej 2000zl przesylka gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5564

ja robie u siebie T1 Duett Star 1,0l/ha,T2 Soligor 0,8l/ha lub Falcon 0,6l/ha

Daj sobie spokój z Soligorem i Falconem. Jedno i drugie słabe i drogie. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

kupowalem na rolno-ogrodniczy.pl maja strone z podanymi cenami, zobacz sobie. Powyzej 2000zl przesylka gratis

 

Poza safirem, fandango, soligorem, wirtuozem, reszta środków u mnie tańsza (tym bardziej, ze jeszcze od tych cen dostałem 4% rabatu), wiec raczej nie przepłaciłem.

 

Niemniej, ten twój sklep internetowy ma całkiem przyzwoite ceny mysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

fandango to nie jest dosc drogie rozwiazanie jak na zboza jare? i wogole potrzebne??    

jak te zboza tak chronione wam plonuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

na flagowy w pszenicy jarej można zejść z Fandango do 0.9 l.W ubiegłym roku jare dawały od 6 pszenica jara do 7.5 t jęczmień jary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2236

Po jakim przedplonie jeczmień jary?? Ochrona?

 

wiatm panowie na t1 bumper super 1 litr i lotus 0,6 bedzie dobrym wyborem czy słabo ???

 

Lotus możesz zejsc do 0.3-0.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dociekliwa    1

Jaki macie pomysł na skracanie pszenicy ozimej,która w tym roku jest bardzo nierówna.W moich stronach pszenice ozime,albo wymarzły zupełnie,albo częściowo.W wielu miejscach z tych przemarzniętych,coś zaczyna odbijać i pojawia się kolejny problem jak jechać z antywylegaczem,czy mieszanina CCC+Modus,czy lepiej sam Modus?Może ktoś,coś podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Koledzy mam takie pytanie, czy jest sens stosować Capalo w pszenicy po rzepaku i soi gdzie wiadomo, że nasilenie chorób jest mniejsze? Co zamiast tego byście polecili?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Po jakim przedplonie jeczmień jary?? Ochrona?

 

 

Lotus możesz zejsc do 0.3-0.4

na pszenice jara Duett star i prochloraz na flagówke Fandango 0.9l.Przedplon pszenica ozima.Przedplon dla jęczmienia jarego tez pszenica ozima t1 Boogie 0.9 l a na t2 Fandango 0.8 l  na innym kawałku Adexar 1.2 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ormor    6

Dziś pryskałem pszenice fungicydem + skracanie, po oprysku troche posipało ale bardzo nie wiele. Jak myślicie będzie coś z tego oprysku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj