Polecane posty

patfilmax    7

Panowie mam pytanie czy można zrobić oprysk grzybówka+skracanie+odżywki a na następny dzień RSM, a może lepiej odwrotnie RSM a na następny dzień oprysk. Czas goni, kolanko ucieka i druga dawka by się przydała i zastanawiam się jak to zrobić żeby nie przedobrzyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Jakie są Wasze opinie na temat Pakietów Bayer Univo XPro, Univo i Fusaro. Jak się ma w nich stosunek jakości zabiegu do ceny i czy w cenie tych pakietów można wykonać ochronę 3 zabiegową nie odstającą jakością. 

Pakiety górna półka, a wiadomo że jak górna półka to i ceny nie małe, ale myślę że środki warte swojej ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

@Tomek90 ja rozumiem że jare mniej chorują niż ozime ale obcięcie boogie do 0,5l to chyba lekka przesada 

 

Jęczmień to nie pszenica. 

Miałem rozmowę pare stron wstecz i wydaję mi się sensowną dawką na jęczmień, skoro kiedyś 0.75 tebukonazol leciało plon na 5-6t

Eunova/ 320szt/ 100N/

ostatni jęczmień w gospodarstwie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jakie są Wasze opinie na temat Pakietów Bayer Univo XPro, Univo i Fusaro. Jak się ma w nich stosunek jakości zabiegu do ceny i czy w cenie tych pakietów można wykonać ochronę 3 zabiegową nie odstającą jakością. 

w ubiegłym roku i 2 lata temu robiłem 2 warianty:

1. T1 Input T2/T3 Prosaro - czyli pakiet fusaro. Cenowo wychodził coś w granicach 330 zł/ha

2. T1 Duet STar + Atak, T2 w jednym sezonie Menara + Acanto, w drugim epoksykonazol + Acanto, T3 - w jednym sezonie Tebu, w drugim Tebu + Topsin.

Cenowo 330 - 360 zł/ha

T1 bardzo porówywalnie [galleryimg=502744] Input przy odmianach bardziej podatnych lub większej presji przepuszczał wiecej maczniaka

Dalej, na plus zapisałbym wariant 3 zabiegowy. Tu już nie zwalam winy na środek Prosaro ale taka jest po prostu charakterystyka T2/T3 - ciężko wyniszczyć to co już narosło. Po typowym T2 było dosyć czysto (wersja z menarą przepusciła troche DTR i septorioze) Po prosaro było sporo wiecej septoriozy - ale tak jak mówię to wina terminu zabiegu nie szło wyczyscić tego co juz było (mowa o septoriozie).

Co do ochrony kłosa samo tebu troche słabo, Tebu z topsinem porównywalnie z prosaro - oczywiscie gdyby zastosować prosaro na typowe T3 to efekt byłby pewnie znacznie lepszy.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

pakiet 15+ 10  -3212,

śmiało odejmij 100 pln


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    176

Co mysliccie o zastosowaniu na jeczmien jary mieszanki 0,5 boogie + 0,3 input'u. Lacznie 100 g protioconazolu +25 biksafenu +225 g spiroksaminy. We wschodniej Polsce ostatnio strasznie deszczowo, moze maczniak dodaktowo szalec. Wg hgca taka dwaka powinna w zupelnosci wystarczyc na zwalczenie pdostawowych chorob jecmzienia jarego...

Czy polecilibyscie cos lepszego w cenie do 130 zl>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Ja tam lecę w tym roku na T1 1l Duett star, jare mniej chorują jak ozime. A gdyby w twoim przypadku dać 1l boogie?

 

Edytowano przez macio9554

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Jako że zanosi się na mokrą wiosnę zrobiłem przy wychodzącym pierwszym kolanku(przy samej ziemi) w Arkadii tak 0,2 l tytanitu, 1 l boogie, 0,9 merces 50 ew, 0,9 l ccc. Jak urośnie deko, to dorzuce 1 l manganu, 0,25 l boogie, być może 0,4 l ccc i 0,25 l moddusa. Jak nic z tego nie wyjdzie to pochwale się na forum, bo widze że dużo osób sieje Arkadie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

witam kolegów mam pytanie, czy moge ew. zastosowac ktorys z tych srodkow na podstawe źdźbła w zycie i pszenzycie mam na stanie falcona,carrambe i amistar czy lepiej kupic tilta ewentualnie do ktorego go dorzucic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Wiem, że lepiej na jeden raz, ale  i tak musze jeszcze raz moddusem jechać, a że pszenica nie jest równomiernie wykształcona, to chciałem trochę przedłużyć działanie środka. Choć faktycznie, pewnie te 0,25 nie zrobi rożnicy, ale dla porównania zrobiłem jedną działkę z 1,5 l boggie z dodatkiem moddusa i będę miał niebawem porównanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaczekL    1

panowie co sądzicie o zastosowaniu na T1 Corbel 1l + Weto 0,5l + Medax Top? Jestem trochę zielony z tymi fungicydami z tąd moje zapytanie?

I ile dni po herbicydzie można jechać? Jeszcze drugą dawkę RSM muszę rozlać i niewiem jak to ogarnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Pytanie do praktyków, bo pierwszy raz stosuje na T1 Boogie (przesiadka z Capalo)

Czy można zmieszać Boogie z Moddusem i CCC w jednym zabiegu? Czy nie będzie przypaleń później w pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Mam podobne pytanie - czy mogę zmieszać Capalo z Cuadro 250EC (zamiennik moddusa) i ewentualnie w jakiej kolejności wlewać do opryskiwacza? Czy zastosować osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Capalo mieszałem z CCC + Medax Top i było ok, ale właśnie jak jest z Boogie i Moddusem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

panowie co sądzicie o zastosowaniu na T1 Corbel 1l + Weto 0,5l + Medax Top? Jestem trochę zielony z tymi fungicydami z tąd moje zapytanie?

I ile dni po herbicydzie można jechać? Jeszcze drugą dawkę RSM muszę rozlać i niewiem jak to ogarnąć

Corbelu 0,5l Weto 1l ale najlepiej jakby Weto wyrzucić i dac 0,7 prochlorazu +0,7 epoksykonazolu. Wyjdzie drożej ale z sensem. Medax jest ok ale ostatnio mocno potaniały trineksapaki i dużo taniej jest skracać jakims Cuadro czy Optimusem

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Polemizowałbym. Medax 5 l to 485 złotych więc dawka 0,7 w mieszance to koszt ok. 68 zł. Nie spotkałem się nigdy, żeby generyk moddusa kosztował mniej niż 200 zł za litr nawet w większej butli, ale tym środkiem interesuje się w bardzo małych ilościach więc mogę się mylić. Dawka 0,3 litra powinna kosztować powyżej 60 zł, także to wyrażenie "dużo taniej" chyba nie jest prawdziwe. Raczej taniej bez dużo :) Pozdrawiam

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Cuadro po 180 Pln/l brutto przy zakupie 15l czyli 54 Pln/ha przy dawce 0,3l


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    497

Cuadro jest teraz wyraźnie tańsze niż Moddus/Proteg.

Jeszcze pare lat temu różnice były nieznaczne, a teraz jak kupowałem, to za 5 Modusa chcieli 1105 netto, a za cuadro 850.

250zł dopłąty za markę, to jednak sporo

 

 

edit

mam cennik od swojego dostawcy na chemie, wiec napisze ceny populaniejszych środków jakby ktos był cikawy.

 

acanto-750/5l

amistar 830/5l

artea 700/5l

corbel-450/5l

capallo 550/5l

credo/cratos 450/5l

falcon 2000/15l

fandango 830/5l

prosaro 2300/15l

input 2350/15l

tebukonazol 420/10l

prochloraz 220/5l

soprano/safir 380/5l

sokół 700/5l

soligor 640/5l

talius 340/1l

topsin 64/1l

unix/vangard 880/5kg

ventur/bell 1250/10l

wirtuoz 650/5l

tilt turbo 520/5l

 

jak sie weźmie za minimum pare tysiecy, to jeszcze daja kilka procent upustu

 

ceny netto rzecz jasna.

 

edit

poprawiłem jedna pojemnosc jak słusznie zauważył kolega @paktofonikas

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

Capalo mieszałem z CCC + Medax Top i było ok, ale właśnie jak jest z Boogie i Moddusem?

 

Będzie ochłodzenie po zabiegu przypali nie będzie ochłodzenia będzie dobrze. Ps jak ma iść ochłodzenie nie dawaj mikro.   ( jak przypali to znaczy że działa )


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RaczekL    1

Corbelu 0,5l Weto 1l ale najlepiej jakby Weto wyrzucić i dac 0,7 prochlorazu +0,7 epoksykonazolu. Wyjdzie drożej ale z sensem. Medax jest ok ale ostatnio mocno potaniały trineksapaki i dużo taniej jest skracać jakims Cuadro czy Optimusem

Taki zestaw mi w sklepie polecili a że nie bardzo się orientuję w tych zestawach fungicydów to wziąłem. To co to Weto nie będzie dobre?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj