Polecane posty

lebek5    56

Panowie   na T1 leci Duet  Star+ Mandatak w ilości 1+1l Mogę do tego dodać siarczan magnezu i Plonvit opty? Jak tak to ile?Czy lepiej opryskać osobno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411

Panowie, co polecacie niedrogiego na T1 w jęczmieniu, życie i słabszym pszenżycie ? Bo na ładne pszenżyto planuje Capalo. A tak na marginesie - w poniedziałek pryskałem na chwasty, mogę jutro jechać dolistnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Witam 

 

Mam kłopot prawdopodobnie wepchnęła misie zółta karłowatość jęczmienia w pszenżyto.... przynajmniej ze zdjęć jakie obejrzałem na necie oraz z tego co

widzę na polu tak to wygląda. czytałem ,że nie ma na to żadnych środków... Macie może na to jakieś rozwiązanie ?

Jutro zdjecia jakieś dołacze.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Yamato - jedyny fungicyd rekomendowany przez KFPZ :)

Jaka federacja taka rekomendacja.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lider19    33

Witam 

 

Mam kłopot prawdopodobnie wepchnęła misie zółta karłowatość jęczmienia w pszenżyto.... przynajmniej ze zdjęć jakie obejrzałem na necie oraz z tego co

widzę na polu tak to wygląda. czytałem ,że nie ma na to żadnych środków... Macie może na to jakieś rozwiązanie ?

Jutro zdjecia jakieś dołacze.. 

 

Jak bardzo duże uszkodzenia to tylko pług .Jedynie opryski jesienne na mszyce zapobiegają .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

1 l wirtuoza - ok. 140 zł, w pełnej dawce 175. W tych pieniądzach (czasem nawet niższych) możesz mieć np. Capalo, Track/Ventur + morfolina.

Przy dawce 1l i 140 zł, alternatywa - Duet Star/Tilt + Atak


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    453

Co teraz mam zrobić z tym pszenżytem jak już opryskane tym yamato że też dałem się namówić mogłem kupić nawet bumper super może by lepsze było niż yamato . Teraz nie wiem czy poprawiać tilt turbo czy czekać na t2 i opryskam falcon . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

ja bym zostawił jak jest i czekał spokojnie na t2, chyba że jest bardzo duża presja chorób to można poprawić i drugie pytanie na jaki plon oczekujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Falcon już kupiłeś? Jeśli nie to podaj ile możesz przeznaczyć na T2 i coś ciekawszego zrobimy. Chyba lepiej byłoby dać  Duett ultra albo 0,7 l epoksykonazol +1l Gwarant


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    453

Na t2 nie mam jeszcze nic kupione  . Zastanawiam się nad pszenicą nad t1 i pszenżyto nad t2 i myśle albo duet ultra albo falcon coś w tej cenie . A plon licze około 5t/ha . Nawożenie azotem 120N . Dzisiaj rozsiałem drugą dawke i narazie dużej presji chorób to nie widze . Raczej skłaniam się do tańszej ochrony . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Przy 120 kgN to 6 ton nie powinno być problemem. Napisz jakie ziemie, rejon kraju, odmiany, przedplon nawożenie PK to może coś podpowiemy. Czasem warto dołożyć 50 Pln na ochrone i zyskać kilka kwintali/ha


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    453

No więc górny śląsk ziemia klasy 3 a nawożenie na jesień to 300kg/ha tarnogran 25 i 200kg/ha wap mag, przedplon to pszenica ozima która plonowała 5t/ha . Odmiana to grenado . Acha no i teraz zakończyłem nawożenie N i wykonałem ten zabieg t1 Yamato + kristalon zielony + siarczan magnezu + stabilan . 

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

PK raczej skromnie dałeś ale mimo wszystko zaryzykowałbym 0,7-0,8l epoksykonazol + 0,4 - 0,5l azoksystrobina  albo epoksykonazol 0,7l + 1l Gwarant.Można jeszcze spróbować podkarmić fosforem dolistnie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej drugi wariant bym wybrał szkoda kasy przy tak małym pk chyba że da dolistne ale to nie ratuje aż tyle. Na azoksystrobine by musiał wyciągnąć 6.5 tony

Edytowano przez WaldemarNowicki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

kolego to co podajesz to na tych produktach daleko nie zajedziesz

tarnogran formy w jakim są tam makro to jakaś porażka

wap-mag chyba lepiej wogóle się  nie wypowiadać to zgranulowany dolomit o reaktywności 25 %

i tiofanat plus tetrakonazol też wybór bardzo słabo trafiony

i mam nadzieję że dokrzewiasz tą pszenicę tym ccc bo  do regulacji to nawet na ciepłym Dolnym śląsku jeszcze jej brakuje paru dni


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj