Polecane posty

mareksko37    1

Czesć mam pytanie

 

Z czym mozna mieszac zabiegi fungicydowe

 

 

Na t1 Moddus +ccc+duett star 334se + mirage 450ec?

 

Na t2 cerone 480sl+safir125sc +acanto250sc?

 

Czy z nawożeniem   dolistnym  mocznik+siarczan magnezu siedmiowny +plonovit opty+tytanit ?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik2308    49

W moim przypadku dostałem za wpadki tygodnia:D

za co dają status vip?Pierwszy zabieg fungicydowy jest zazwyczaj połączony ze skracaniem w terminie t1.Jest to pod koniec kwietnia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes9    0

chyba Rekord jest tańszy (niewiele)

 

koledzy, jaki znacie najtanszy epoksykonazol? Znalazlem Safir ale moze znacie cos tanszego?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

koledzy, jaki znacie najtanszy epoksykonazol? Znalazlem Safir ale moze znacie cos tanszego?

Epoksykonazol jest  w  

 

Rekord 125 SC, Respekto 125 SC, Rubric 125 SC, Safir 125 SC, Soprano 125 SC


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Czesć mam pytanie

 

Z czym mozna mieszac zabiegi fungicydowe

 

 

Na t1 Moddus +ccc+duett star 334se + mirage 450ec?

 

Na t2 cerone 480sl+safir125sc +acanto250sc?

 

Czy z nawożeniem   dolistnym  mocznik+siarczan magnezu siedmiowny +plonovit opty+tytanit ?

moddus + ccc+ duet + atak (to samo co mirage) mieszałem i nic się nie działo


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

2 pytania

 

1. po ilu dniach od herbicydu można stosować dokarmianie dolistne?

 

2. Czy bardzo osłabie działąnie herbicydu stosowanego w poniedziałek po południu, jeśli jutro wjade z odżywkami? ( cu, mn, zn, b, mo )

 

2. czy ma sens mieszanka boggie 1l + 0,5 prochloraz ( akurat zostaje troche ataku )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

bo pogoda "ma" się popsuć, a faza na dokarmianie mi ucieka, a pryskać było trzeba bo zielsko też spore. Dlatego pytam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Nie boisz się że będziesz musiał powtórzyć odchwaszaczanie bo np. ostrożenie jeszcze nie wyszły?

Co do Boogie + prochloraz to nie ma specjalnie sensu. Lepiej daj więcej Boogie.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

troche azotu dawałem już w lutym, pszenica ładna, niestety przytulia też ładna i nie było sensu czekać aż bardziej odrośnie, inne chwasty też już się rozwinęły. Druga sprawa - zrobiło się ciepło i pszenica ładnie ruszyła, a że troche grud jest to oprysk nie dotarłby wszędzie, więc też nie było sensu czekać - no i temperatura jest akurat, potem ma być chłodniej, więc też trudno byłoby wjechać w borownie. A ostrznia mam tylko troszke, więc może nie będzie póxniej problemu

 

A prochloraz do boogie dlatego, że wg tabelek działa też na mącznika, a jak wiadomo z forum i tabelek - boogie jest troche słabe na mączniaka. A że zostaje troche naddatku, to może pomieszam z 1,2 boogie, jeszcze się zastanowie co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

W Boogie masz spiroxaminę która działa podobnie do morfolin i to ona jest odpowiedzialna za mączniaka. Prochloraz na mączniaka to działa chyba tylko w tabelkach więc na jego działanie bym nie liczył. Widze trzy wyjscia - albo daj 1,2 Boogie i przy średnio wrazliwej odmianie  nie powinno byc problemu lub 1l Boogie + morfolina i napewno nie będzie maczniaka lub jesli jeszcze nie kupiłeś Boogie to daj wiecej danych i koledzy ułożą ci tańsze i niegorsze rozwiazanie bo Boogie + cośtam to bodajże najdroższe co może być.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

Jeśli tak zachowuje się prochloraz wobec mączniaka to wycofuje sięz tego pomysłu ;)
Odmiany nawet zdrowe, toras i jantarka, więc profilaktycznie wyjdzie ok 1,2 l boogie / ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Też mam Torasa i nie jest on jakoś podatny na mączniaka więc moim zdaniem 1,2l wystarczy


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

prochloraz wogóle nie powinien być brany pod uwagę jako środek mączniakobójczy , nawet na podsuszki nie jest rewelacją


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubasok85    1

mieszaliście capalo+moddus? bo jedni mówią że można mieszać fungi i regulatory, inni że lepiej nie i sam już nie wiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol28OZE    0

ja raczej nie mieszam, w tym roku pójdzie atak+zenit , a potem moddus start oddzielnie 

macio9554, a co mieszałeś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Planuje opryskać pszenice na t1 titl turbo + mirage i pytanie jakie dawki dać . Acha i opryskałem pszenżyto wczoraj yamato i tak czytam że to jednak zły wybór na t1 . Jakie opinie ma to yamato .

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Którą opcję byście polecili na T1 na  pszenżyto w którym są już objawy mączniaka :  Duet star 1l+ prochloraz 1l albo capalo 1,5 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

oba warianty wyjdą podobnie, capalo nieco mocniejsze (ale bardziej pod kątem zabezpieczajacym)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    458

Co by było najlepsze i najtańsze na pszenice julius na t1 . W pszenżycie poleciałem yamato a na pszenice waham  się .

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

0,8l+0,8l Tilt turbo/tern premium + promax/mondatak ja taką kombinacje u siebie na Juliusie będę stosował myślę że najlepsza jeśli chodzi jakość do ceny

Edytowano przez Artis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5571

Planuje opryskać pszenice na t1 titl turbo + mirage i pytanie jakie dawki dać . Acha i opryskałem pszenżyto wczoraj yamato i tak czytam że to jednak zły wybór na t1 . Jakie opinie ma to yamato .

Yamato to chyba najgorzej wydane pieniadze. Jeden z najsłabszych triazoli i tiofanat który prawie na nic nie działa oprócz fuzariozy a i to nie specjalnie. Oczywiscie Yamato nie zaszkodzi ale w tych pieniadzach to 1l Duett star albo nawet 1l Capalo będzie lepsze.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj