Polecane posty

mam pytanie do fachowców. Nigdy nie pryskałem fungicydami przenżyta a mam teraz z centrali narazie wygląda ładnie dobrze przezimowało jaką polecalibyscie ochrone fungicydową i w jakiej fazie rozwojowej najlepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Co lepsze LOSKTOS ,na jęczmień jary po SISTIVIE , DOBROMIR 0,7 l (azoksystrobina) + RUBRIC 0,7 l (epoksykonazal),czy MARTENS 0,7 l + SOPRANO 0,7 l

A na pszenice jarą co śądzisz o INPUT 0,6 l +VENTUR0,6 l + HALNY 0,12 l ,czy BOOGIE  + FANDANGO I w JAKIEJ DAWCE

jęczmień - martens + soprano

pszenica jara wg mnie za bogato. W T1 wystarczył by sam Duet Star, jak już masz inputa to może być sam input 1 l. Na T2/T3 wystarczy samo fandango 1 l. Oczywiście mozesz stosować to co zaproponowałeś ale moim zdaniem nie ma sensu przepłacać

 

Pytanko do specjalistów tematu. Wiem, że temat wałkowany milion razy ale jednoznacznie odpowiedzi nie wyczytałem. Pszenżyto Dinaro, bardzo podatne na mączniaka, czym najlepiej zabezpieczyć? Opcje do wyboru: Tilt, Duett, Lotus lub może jeszcze coś innego w podobnych pieniądzach. Do któregoś z tych środków na pewno pójdzie 0,8l  Atak. 

Tak na marginesie w zeszłym roku miałem Lotus ale jak już mączniak był i szału to on nie zrobił, w tym roku chciałbym zastosować zapobiegawczo

W tilcie masz tą samą morfolinę co w lotusie. Jak stosowałeś lotus i nie podziałał to dziwne. Może za niska dawka poszła? W duecie star morfolina nieco słabsza ale z kolei silniejszy triazol. Na wariant zapobiegawczy śmiało może być duet + atak. Na bardziej interwencyjny tilt z atakiem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Losktos, zawsze można na Ciebie liczyć. Po prostu Lotus go nie zniszczył ale też presja choroby też się nie zwiększała. Duett nigdy nie stosowałem ale chyba zrobię porównanie 50/50% i zobaczymy który wariant jest lepszy. Jednak po raz kolejny sprawdza się powiedzonko- profilaktyka lepsza niż leczenie. Napisz mi jeszcze co sam będziesz stosował na T1 w pszenicy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Witam, co byście polecili na zabieg  T0 na pszenżyto w którym są objawy mączniaka,  bo na zabieg T1 to trochę za wcześnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Dzięki @Losktos, zawsze można na Ciebie liczyć. Po prostu Lotus go nie zniszczył ale też presja choroby też się nie zwiększała. Duett nigdy nie stosowałem ale chyba zrobię porównanie 50/50% i zobaczymy który wariant jest lepszy. Jednak po raz kolejny sprawdza się powiedzonko- profilaktyka lepsza niż leczenie. Napisz mi jeszcze co sam będziesz stosował na T1 w pszenicy 

boskalid + epoksykonazol + fenpropimorf


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Ile Ventura na ha planujesz, litr czy wiecej? W ubiegłym roku robiłem 1l Ventur +0,3l Property ale zastanawiam się czy nie zrobić 0,8 Ventur + 0,25 l epoksy lub 0,8l Ventur +0,5 Gwarant. Property oczywiście zostaje bez zmian.  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Tzn ja będę dawał Tracka'a, w sumie to samo co ventur. 1 l track + 0,4 limero


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Ile Agrii ceni Tracka? Procam podał mi cenę na poziomie 116 Pln/l


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

czy na zyto tez stosujemy fungi? jesli tak to czy mieszanka Bumper Super 1 l + Lotus 0,4 bedzie tu odpowiednia?

Edytowano przez qba333

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

napiszcie Pany czy rzeczywiście boskalid robi robotę z  z chorobami podsuszkowymi , bo na przyszły rok trzebaby coś zmienić w substancjach a nie do końca jestem przekonany co do boskalidu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Witam ja mam pytanie z innej beczki?? W jaki sposob przygotowujecie wode do zabiegów agrotechnicznych , tzn to ze najlepiej zeby miala temp otoczenia to wiem ale czy w jakis sposob zakwaszacie wode do oprysków?? Przyszło mi to na mysl po tym jak rozmawiałem wczoraj ze znajomym przedstawicielem pewnej firmy produkujacej nawozy dolistne i mowił ze nawozy dolistne w mieszaninie ze zwykła woda "kranówka" pomimo duzej dawki maja mala przyswajalnosc?? No i poradził mi ze najtanszym sposobem zakwaszenia wody do optymalnego ph jest dodanie kwasku cytrynowego ok 500g na 1000l wody. 

 

Co o tym myslicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

napiszcie Pany czy rzeczywiście boskalid robi robotę z  z chorobami podsuszkowymi , bo na przyszły rok trzebaby coś zmienić w substancjach a nie do końca jestem przekonany co do boskalidu

Na łaliwość jest bardzo dobry ale na fuzaryjne sprawy podobno nie do końca. W ubiegłym roku po pszenicy i po strączkach nie widziałem różnicy. Robię co prawda z pyriofenonem który też wzmaga działanie na łamliwość więc może efekty sie sumują. Uważam że za ok160 pln/ha jest jednym z ciekawszych zabiegów.a patrząc na programy niemieckie czy angielskie to jest to popularne rozwiązanie na zachodzie..


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Czy używanie kwasu cytrynowego jest najtańszym sposobem na zakwaszanie wody, raczej nie. Te 0,5g kwasu na 1L wody (to takie minimum) odpowiada twardości 20 °dH i w większości przypadków powinno tyle wystarczyć, choć są miejsca w Polsce gdzie twardość jest wyższa, i tam by trzeba proporcjonalnie zwiększyć dawkę. Warunkiem skutecznego zakwaszenia jest użycie kwasu w niewielkim nadmiarze, więc przy przykładowej twardości 20 °dH, 0,5g kwasu należałoby pomnożyć co najmniej 1,2 raza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Ok rozumiem, tylko ciekawi mnie to w jakim stopniu lub o ile % podniesie sie przyswajalnosc odżywek lub fungicydow po takim zabiegu i czy jest to opłacalne, bo kupujac np 1 kg za 10,50 zł mozna opryskac od 7-10 ha w zaleznosci ile kto stosuje cieczy, no i jaki to przynioslo by efekt ekonomiczny bo jak wiadomo nawozy dolistne jak i fungicydy do najtanszych nie naleza :)

 

http://olx.pl/oferta/kwasek-cytrynowy-CID628-ID43frZ.html#87a1135608

Edytowano przez matisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Ja daje 1l  octu na 1000l i wody


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Ile Agrii ceni Tracka? Procam podał mi cenę na poziomie 116 Pln/l

118 zł/l

napiszcie Pany czy rzeczywiście boskalid robi robotę z  z chorobami podsuszkowymi , bo na przyszły rok trzebaby coś zmienić w substancjach a nie do końca jestem przekonany co do boskalidu

będę robił test całej ochrony na bloga takze znajdziesz informacje


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Losktos, czy według Ciebie dawka 1l/ha środka Ventur/Track będzie mniej czy bardziej skuteczna od zabiegu Bumper Super 1l/ha + 0,4l/ha Leander/Lotus, Tilt Turbo 0,75l/ha + 0,75l/ha Atak/Mirage, ewentualnie 0,75l/ha Atak/Mirage + 0,4l/ha Leander/Lotus ? Bo według mnie najlepiej z tych wymienionych przeze mnie połączeń środków wypada Tilt + Atak/Mirage. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Lece od 2 lat boskalid w T2 i dyl. Dokładnie 0.5 Pictor 0.5-0.7 epoksykonazol 

 

 ewentualnie 0,75l/ha Atak/Mirage + 0,4l/ha Leander/Lotus ? 

 

 

Sam prochloraz nie da rady septoriozie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Losktos, czy według Ciebie dawka 1l/ha środka Ventur/Track będzie mniej czy bardziej skuteczna od zabiegu Bumper Super 1l/ha + 0,4l/ha Leander/Lotus, Tilt Turbo 0,75l/ha + 0,75l/ha Atak/Mirage, ewentualnie 0,75l/ha Atak/Mirage + 0,4l/ha Leander/Lotus ? Bo według mnie najlepiej z tych wymienionych przeze mnie połączeń środków wypada Tilt + Atak/Mirage. 

nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi. Do ventura/tracka trzeba dołożyć coś na mączniaka, przy bumperze i lotusie maczniak już jest załatwiony.

Co do pozostałych chorób boskalid i epksykonazol bardziej mnie przekonuje niż propikonazol i prochloraz. Aczkolwiek Tilt z Atakiem to też dosyć skuteczne rozwiązanie.

Co do opcji Atak + Leander - za słabo. Albo wersja z bumperem albo z tiltem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Osobiscie uważam że 1l Ventur + 0,3l Property które robiłem w ubiegłym roku nie ustepuje skuteczoscią Boogie w dawce 1,3l


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Dzięki Losktos za odpowiedz i wyjaśnienie co i jak. Chciałbym zapytać jeszcze o jedna rzecz, o T2 czy bardzo spanie efektywność zabiegu epoksykonazol 120g/ha + azoksystrobina 100g/ha jeśli zamiast epoksykonazolu damy tebukonazol 250g/ha. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Ja daje 1l  octu na 1000l i wody

To zdecydowanie za mało, chyba że masz aż tak miękką wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

T1- tilt turbo 0,8l+atak 0,9l

T2,T3- skusiłem się na seguris opti cena nawet nie taka tragiczna

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj