Polecane posty

losktos    356

Witam! Proszę Państwa interesują mnie fungicydy na pszenicę na T1,jakieś dobre,a nie powalające w cenie. Jak dla mnie to Taki tani jest Bumper Super,z tego co wyszperałem i chroni na łamliwość podstawy źdźbła. Do tego Duet Ultra też. Wirtuoz,ale drogawy.

Jakie jeszcze pomysły są alternatywne?

No i co dać na T3 takiego miarodajnego?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

http://www.agrofoto.pl/forum/blog/50/entry-1663-kilka-propozycji-na-ochron%C4%99-fungicydow%C4%85-t1-w-pszenicy-ozimej/


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Kolego losktos nie chcę być niegrzeczny , ale czasem nie pomyliłeś się na swoim blogu w dawce cyflufenamidu? Może ja coś źle rozumuję bo dopiero się uczę :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5538

Jest tam błąd i w dawce cyflufenamidu i w cenie całości. Boskalid 233g + 67g epoksy  kosztowało mnie w zeszłym roku 120 Pln netto, cyflufenamidu powinno iść 7-10g a to koszt gdzieś 45-55 netto


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
And2ej1    4

Witam mam takie pytanie i zarazem fajną ciekawostkę sprawdzoną tylko nie bardzo mogę ją zrozumieć chodzi o pryskanie dajmy na to że w pszenicy na chwast jednoliścienny axial50ec i jedziemy ,dawka 0.9.

Pryskam w dzień do godz 20 max 21 według zaleceń agronoma 200 liter na ha lejemy 1000 liter i robimy 5ha potem przychodzi 22 i robi się magia tankuje opryskiwacz 1000 liter wody, oprysku 4.5l tak jak za dnia  i na komputerze zmieniam dawkę wody z 200 na 150 liter wody o ile jest rosa średnia jak duża bardzo to 125 liter na ha i tym samym to co zrobię w dzień 5 ha to w nocy tym samy kosztem przy 150 litrach 6.60 a przy 125 robię 8ha ... i tak do godz 5 rano 

Sprawdzałem skuteczność taka sama chwasty siadają 

Odżywki stosowane za dnia a nocą.. nocą lepsze efekty szczególnie w kukurydzy widać 

 

Co o tym myślicie ??? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

nie mogę w tej chwili odnaleźć notatek ale o ile dobrze pamiętam to w okolicach fazy liścia flagowego nie przekraczać 20-30 g miedzi

Cenna uwaga. Nie znalazłem jszcze nic podobnego odnośnie max dawek poszczególnych mikro w poszczególnych fazach rozwojowych. Jeśli odnalazłeś te notatki byłbym bardzo wdzięczny żebyś zamieścił takie info tu czy w innym temacie.

Co jest lepszym rozwiązaniem na t2 użycie strobiluriny + jakiś triazol np epoksykonazol czy jakiegoś śrdoka w którym występuje protiokonazol no np. soligor chociaż tu akurat troche mało protiokonazolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jeśli mogę trzy grosze wg mnie lepszym rozwiązaniem w t2 będzie epoks +strobi i najlepiej dorzucić jeszcze chlorotaloniulu,na spokojnie dobierzesz sobie sam stężenia do potrzeb  cenowo nie będzie   rewolucji w poortfelou i sktuczność na septorię ,rdzę  dtr bdb plus zabezpieczenie przed fuzarium

ja oczywiście protiokonazol uważam za najlepszy triazol na rynku ale  co z tego nie występuje solo a zestawy paki bayera trochę cenowo walą po kieszeni  ale co do skutcznośći protiokonazolu nie mam zadnych zastrzerzeń  w szczególności w połączeniu ze strobi


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Dzieki za odp. Tak apropo  słabo ogólnie interesuje się grzybówką jakie właściwości ma protiokonazol i inn triazole tzn. jaki jest mechanizm działania? Z tego co słyszałem to triazole bardziej interwencyjnie działają ale co to dokładniej znaczy? Rozumiem to tak że likwidują choroby które juz są a jak jest z zabezpieczeniem przed chorobami w późniejszych okresach np za 2 tygodnie? Z tego co wiem to strobi działają przez dłuższy czas bardziej zabezpieczająco więc jesli nie dodamy do t2 strobi a zrobimy samym triazolem jaka będzie skuteczność takiego zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzy24    2

Dzięki kolego "losktos" za podpowiedź. Twój opis jest fajny i ciekawy. Dużo można się z niego nauczyć.
Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

PROPULSE na T2w pszenicy ma on substancje z grupy SDHI w wysokim stężeniu i wystarczy 0,5 propluse + 0,5 szafir koszt 120zł ? Proszę o opini?
Ponawiam temat bo myślę że jest ciekawy i godny zainteresowania
PROPULSE na T2w pszenicy ma on substancje z grupy SDHI w wysokim stężeniu i wystarczy 0,5 propluse + 0,5 szafir koszt 120zł ? Proszę o opini?
Ponawiam temat bo myślę że jest ciekawy i godny zainteresowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Tak samo mógłbyś mieszać Pictor? Ale pytanie czy aż warto tak szukać oszczędności. Po pierwsze zaproponowane przez ciebie dawki są na tyle niskie że efektywność zabiegu będzie na niskim poziomie. Nie wiem liczysz na efekt synergizmu substancji aktywnych? Po drugie rozwiązanie nigdzie nie rejestrowane, nie praktykowane. Nie zadziała, spalisz plantacje nawet nikt nie zająknie się w kwestii reklamacji. Moim zdaniem spróbuj w ten sposób zrobić jakoś jedną mniejszą działeczkę. Jak się sprawdzi będziesz mógł myśleć o wdrożeniu tego rozwiązania na szeroko skalę. Ja osobiście bał bym się wziąć takie coś na całość zbóż w gospodarstwie. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusmarek    5

Planuje zrobić następujące zabiegi w pszenicy zimowej i pszenżycie zimowym

T1- Tilt turbo 575EC 0,8L/ha lub Duett Start 1L/ha + Prochloraz  400g/ha

T2- Duett ultra 497sc 0,6L/ha

T3- Tebu 250EW 1L/ha

 

Tylko martwi mnie Tebu 250ew niema rejestracji w pszenżycie. Czy mogę go zastosować ?

 

Może ktoś się wypowie na moje propozycje ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

A co byście powiedzieli o takiej mieszaninie na t1 epoksy 67g + boskalid 233g + fenpropidyna 300g ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Tak samo mógłbyś mieszać Pictor? Ale pytanie czy aż warto tak szukać oszczędności. Po pierwsze zaproponowane przez ciebie dawki są na tyle niskie że efektywność zabiegu będzie na niskim poziomie. Nie wiem liczysz na efekt synergizmu substancji aktywnych? Po drugie rozwiązanie nigdzie nie rejestrowane, nie praktykowane. Nie zadziała, spalisz plantacje nawet nikt nie zająknie się w kwestii reklamacji. Moim zdaniem spróbuj w ten sposób zrobić jakoś jedną mniejszą działeczkę. Jak się sprawdzi będziesz mógł myśleć o wdrożeniu tego rozwiązania na szeroko skalę. Ja osobiście bał bym się wziąć takie coś na całość zbóż w gospodarstwie.

Nie zgadzam się z twoim spostrzeżeniami bo suma triazoli czyli protikonazol +epoksynozal i ilosc fluopyrmy substancja sdhi jest taka sana jak w Aviator dawka zalecaana 0,8l a jeśli chodzi o bezpieczeństwo użycia to obaw nie powinno być bo flupyrma jest zarejestrowana w pszenicy w produkcie baytan i jeśli kiełujoncej pszenicy nie szkodzi to większym roślinom tym bardziej nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@sławek80

jak najbardziej ok

 

Kolego losktos nie chcę być niegrzeczny , ale czasem nie pomyliłeś się na swoim blogu w dawce cyflufenamidu? Może ja coś źle rozumuję bo dopiero się uczę :unsure:

dzięki za uwagę bo owszem jest tam błąd. Miało być 5-10 g, już poprawiam. Błąd wziął się stąd że w pierwszej kolejności miała być tam fenpropidyna, którą później zastąpiłem cyflufenamidem a zapomniałem zmienić dawkę :)

 

 

Cenna uwaga. Nie znalazłem jszcze nic podobnego odnośnie max dawek poszczególnych mikro w poszczególnych fazach rozwojowych. Jeśli odnalazłeś te notatki byłbym bardzo wdzięczny żebyś zamieścił takie info tu czy w innym temacie.
Co jest lepszym rozwiązaniem na t2 użycie strobiluriny + jakiś triazol np epoksykonazol czy jakiegoś śrdoka w którym występuje protiokonazol no np. soligor chociaż tu akurat troche mało protiokonazolu.

epoksykonazol w ochronie liścia flagowego nie jest wcale gorszy od protiokonazolu. Zdecydowanie bardziej polecałbym wariant ze storobiluryną.

Gdybyś chciał protiokonazol to tylko gotowe mieszaniny (np. Fandango).

 

Jest tam błąd i w dawce cyflufenamidu i w cenie całości. Boskalid 233g + 67g epoksy  kosztowało mnie w zeszłym roku 120 Pln netto, cyflufenamidu powinno iść 7-10g a to koszt gdzieś 45-55 netto

przyjmowałem średnie ceny brutto, tak więc koszt będzie podobny do podanego

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/pierwsze-ciecia-sor-mozliwe-jeszcze-w-tym-roku,62709.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    113

Nie zgadzam się z twoim spostrzeżeniami bo suma triazoli czyli protikonazol +epoksynozal i ilosc fluopyrmy substancja sdhi jest taka sana jak w Aviator dawka zalecaana 0,8l a jeśli chodzi o bezpieczeństwo użycia to obaw nie powinno być bo flupyrma jest zarejestrowana w pszenicy w produkcie baytan i jeśli kiełujoncej pszenicy nie szkodzi to większym roślinom tym bardziej nie zaszkodzi

Oczywiście że fluopyram nie zaszkodzi pszenicy, tylko na jakie patogeny pomaga w zaprawie, na septoriozę, rdze?, z pewnością nie. Jak tak bardzo chcesz spróbować, to nikt Cię nie będzie ograniczał, sam też testuję różne rzeczy w innych zastosowaniach. Nie twierdzę że fluopyram nie działa na choroby w pszenicy, może nie został jeszcze dostatecznie przebadany pod tym kątem i dlatego nie ma rejestracji. Jednak stosując Propulse możesz nie uzyskać odpowiedzi na temat działania tego SDHI, bo będzie działał triazol, jak chcesz koniecznie przetestować tą substancję to polecam Luna Experience, która ma dość słaby na T2 tebukonazol, i taki sposób stwierdzisz czy wykorzystasz pełny potencjał Propulse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dość porównywalne, nieco lepszy moze byc wariant z duetem.

To ma być typowe T2, czy T2/T3?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jeżeli t2/t3 to musi tam  być strobi i chlorotalonil plus triazol albo sdhi


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Raczej T2/T3 chyba że presja chorób będzie duża. Na T3 co byś polecił na ķłos?

Zacznijmy od tego jakie możesz przeznaczyć pieniądze na ochronę i co idzie na T1?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w 300 chciałbym się wyrobić. t1 tilt+mondatak. oczywiście może być coś innego byle w miare dobre. Macie jakieś propozycje?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj