Polecane posty

slawek80    18

Zobaczymy to mam trzy systemy popytam o każdy i porównam ceny i dostępność, któryś musi dojść do skutku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

sensowne rozwiązanie na t1 w twoim przypadku na monukulture jest Unix ,ale tani to on nie jest jak Boogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2258

Witam serdecznie

Chciałbym Wam przestawić mój plan ochrny pszenicy oraz pszenżyta. Pszenica odmian Arkadia, Estivus oraz Elixer, pszenżyto Borwik. Pszenica w przedplonie po warzywach, ziemniakach oraz niewielka ilość po pszenicy a pszenżyto po ziemniakach i kukurydzy na ziarno.

 

T1: Duett star 1l

T2: Reveller 0,8 + Safir/Rekord 0,8

T3: Topsim M 0,5l + Gwarant 0,5l, ewentualnie zamiast gwarantu Tebu 0,5l

'

Co sądzicie o takim zestawieniu. Waham się czy na zabieg T1 nie dorzucić 0,1l Kendo ( mącznika). Czy Duett wystarczająco sobie poradzi z tym patogenem?

 

Na Arkadię można Kendo 0.1 bo ma problemy z mączniakiem. 

W T1 nie masz nic na podstawę, ale w sumie dobre przedplony większość. Po kukurydzy i pszenicy można wrzucić prochloraz. 

 

ps. Estivus  nie wymarzł :o, był śnieg pewnie  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Na monokulturę jest też boskalid, który dodatkowo dużo lepiej sobie poradzi z septoriozą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Pewnie pasowałoby dorzucić do tego triazol jeszcze

zajrzyj do mnie na bloga. Podałem tam kilka wariantów na T1, myślę że coś wybierzesz


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

do Unixa tilt lub duett star

Tylko ile ten wariant z duetem wyniesie, ponad 200 zł? Na septoriozę też bez rewelacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

200 zl wychodzi przy dawkach unix 0,6 i tilt 0,6 , tylko czy takie dawki są wystarczające???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

chłopie już nie kombinuj jedź i i kup capalo daj 1,2 l i dołóż np mirage 0.6 l i zmieścisz się w 150 zł

lub ventur 1l plus plus flexity 0.3 jak masz dostęp do tych środków


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Ja też z doświadczenia wiem co potrafi zrobić septorioza przy silnej presji, jaka jest różnica w wyglądzie flagowego przy T2, gdy na T1 w pierwszym przypadku poszedł Aviator a w drugim Wirtuoz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

proponuje wejść na blog kolegi @losktos.Opisał tam różne rozwiązania .Dobierzesz coś do zawartości kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

rózne są rozwiązania.Wszystko zależy ile możemy na to wydać pieniędzy.Przy tej cenie pszenicy zabiegi za 200 zł dają dużo do myślenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Na Arkadię można Kendo 0.1 bo ma problemy z mączniakiem. 

W T1 nie masz nic na podstawę, ale w sumie dobre przedplony większość. Po kukurydzy i pszenicy można wrzucić prochloraz. 

 

ps. Estivus  nie wymarzł :o, był śnieg pewnie  :)

Trochę dostał, ale żyje ;) Ale jęczmień chyba pod pług. Był -18 z lekkim wiatrem, śniegu nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Według Was na "ekonomiczny" zabieg T1 w pszenicy ozimej na stanowisku po rzepaku, po zbożach i w małym stopniu w monokulturze nadaje się  Tilt Turbo + Mirage/Mondatak  w dawkach po 0,7-0,8l/ha ? I czy można dodać Medaxu Top 0,85l/h i mikroelementy z Multiple do tego zabiegu czy lepiej zrobić osobny przejazd? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Koledzy jak myślicie który środek ma dłuższe działanie capello czy aviator? I ile one działają w normalnych warunkach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Według Was na "ekonomiczny" zabieg T1 w pszenicy ozimej na stanowisku po rzepaku, po zbożach i w małym stopniu w monokulturze nadaje się  Tilt Turbo + Mirage/Mondatak  w dawkach po 0,7-0,8l/ha ? I czy można dodać Medaxu Top 0,85l/h i mikroelementy z Multiple do tego zabiegu czy lepiej zrobić osobny przejazd? 

 

Za te pieniądze przy niskiej presji jak najbardziej wytrzyma. Jeśli chodzi o regulator wzrostu zejdź z dawki Medaxu do 0,6 i dodaj 1 l CCC.

Micro możesz również dodać, unikaj tylko bombowych dawek miedzi  i nie stosuj odżywek fosforowych w tej mieszaninie. 

 

Kolego @ zodiak. Raczej nikt z tutaj zgromadzonych i mający wiedzę na temat ochrony roślin nie pozwoli sobie na interwały dłuższe niż 3 tygodnie. Długość działania fungicydów zależy od wielu czynników w szczególności od dawki, rozkładu temperatury i opadów, nawożenia w szerokim słowa tego znaczeniu. Moim subiektywnym zdaniem długość działania takich produktów jak Capallo czy Aviator to max 2 tygodnie.  Po tym czasie powoli otwiera się okno na niektóre choroby w szczególności mączniak i rdzę. Długo by o tym opowiadać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Koledzy jak myślicie który środek ma dłuższe działanie capello czy aviator? I ile one działają w normalnych warunkach ?

Co samego porównania chyba wypadną podobnie, chociaż capalo może działać nieco dłużej. Suma substancji wprowadzanych z capalo będzie wyższa co przy intensywnym wzroście rośliny na pewno korzystnie wpłynie na wydłuzenie działania. W capalo mamy epoksykonazol i fenpropimorf - substancje bardzo systemiczne + metrafenon który jest bardziej powierzchniowy. Z kolei Aviator to protiokonazol - też bardzo systemiczny, no i biksafen. Ciężko jasno określić który dłużej.

Co do samego okresu, myślę że więcej jak 3-4 tygodnie (i to już taka dość optymistyczna wersja) nie ma co liczyć. Co innego długość działania fungicydu w T1 a co innego w T2. W T1 roślina szybko przyrasta przez co spada stężenie substancji w roślinie. Dla T1 obstawiałbym 2-3 tygodnie

 

Według Was na "ekonomiczny" zabieg T1 w pszenicy ozimej na stanowisku po rzepaku, po zbożach i w małym stopniu w monokulturze nadaje się  Tilt Turbo + Mirage/Mondatak  w dawkach po 0,7-0,8l/ha ? I czy można dodać Medaxu Top 0,85l/h i mikroelementy z Multiple do tego zabiegu czy lepiej zrobić osobny przejazd? 

 

Zwiększyłbym dawke tiltu nawet do 1l a mirage 0,5-0,6


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Za te pieniądze przy niskiej presji jak najbardziej wytrzyma. Jeśli chodzi o regulator wzrostu zejdź z dawki Medaxu do 0,6 i dodaj 1 l CCC.

Micro możesz również dodać, unikaj tylko bombowych dawek miedzi  i nie stosuj odżywek fosforowych w tej mieszaninie. 

 

Kolego @ zodiak. Raczej nikt z tutaj zgromadzonych i mający wiedzę na temat ochrony roślin nie pozwoli sobie na interwały dłuższe niż 3 tygodnie. Długość działania fungicydów zależy od wielu czynników w szczególności od dawki, rozkładu temperatury i opadów, nawożenia w szerokim słowa tego znaczeniu. Moim subiektywnym zdaniem długość działania takich produktów jak Capallo czy Aviator to max 2 tygodnie.  Po tym czasie powoli otwiera się okno na niektóre choroby w szczególności mączniak i rdzę. Długo by o tym opowiadać. 

Dzięki za odpowiedz, a te bombowe dawki miedzi to ile? ;) bo zamierzam dać 0,85l/ha Multiple czyli 90g miedzi. 

Dzięki losktos  za odpowiedz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj