Polecane posty

knoro93    215

 Stosował ktoś z was pictor na pszenice na T2 rzepak poleciał a mam z poprzednich lat chcem zastąpić amistar pictorem. Planuje pictor 0,3 l + jakiś triazol epoksykonazol np. 0.4 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak dodasz epoksykonazolu np 0.8 l rubrica to będziesz miał swing topa z dodatkiem  boskalidu  także zabezpieczone choroby liści plus podstawa źdźbła dzięki boskalidowi, tylko jak dasz 0,3 nie wiem czy nie za mało dimoksystrobiny  będzie.


o.4 stadardowej dawki środków zawierających epoksykonazol to mało


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Dość drogo to wychodzi 0,3 pictora to jakies 110 zł 0,8 rubica to też koło 7 dych. Zobaczymy mam jeszcze opcje na dodanie manery zamiast rubica też powinno być ok rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie powiedziałbym że dodanie menary  będzie lepszym rozwiazaniem  menara aż tak mnie nie przekonuje swoim składem

najlepiej będzie jak odsprzedaż pictora komuś z rzepakiem i ułożysz plan od nowa

Pictor jeśli chodzi skład może i ok  ale na zboża przy dawkach rzepaczanych i niższych może być mało skuteczny

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Zobaczymy co to wyjdzie. Miałbyć amistar zamiast pictoru jest jeszcze prosaro ale one na t2 chyba najsłabiej pasuje chyba że jakaś kombinacja z amisterem lub pictorem jest jeszcze falcon w zasdzie ale ten mi najsłabiej pasuje w mieszaninach z amistarem czy tez pictorem na t2. Musze sie zorientować w cenach bo niektóre środki mam sporo tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

przy dawce 0.3 wprowadzasz zaledwie 60g dimoksystrobiny, - 60g boskalidu to niewiele


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

jakie środki masz do dyspozycji?Fajna ochrona jest środkiem Boogie 1 l w t1 a na t2 Dobromir 0.6 i tebu 0.8 l.Dobre działanie wykazują też Capalo,Fandango i nie najgorsze Soligor ,Duett star z prochlorazem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

co do boogie wszystko dobrze ale cięzko  kupić

raczej pakiet univo xpro  ale ta cena :unsure: :wacko: :blink: :blink: :blink: :blink:


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Czasem środki można dopasować do hektarów jeśli nie to pozostają inne rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Dość drogo to wychodzi 0,3 pictora to jakies 110 zł 0,8 rubica to też koło 7 dych. Zobaczymy mam jeszcze opcje na dodanie manery zamiast rubica też powinno być ok rozwiązanie.

epoksykonazol wychodzi lepiej w stosunku do menary. Próbowałem w mieszance z Acantem i efekt znacznie lepszy po epoksyknazolu

 

A mam pytanie o dwa zabiegi w jęczmieniu jarym do 300 złotych?

T1 - Duet Star/Tilt + Atak lub Capalo solo

T2/T3 epoksykonazol + Acanto/Amistar lub Reveller + epoksykonazol


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Witam serdecznie

Chciałbym Wam przestawić mój plan ochrny pszenicy oraz pszenżyta. Pszenica odmian Arkadia, Estivus oraz Elixer, pszenżyto Borwik. Pszenica w przedplonie po warzywach, ziemniakach oraz niewielka ilość po pszenicy a pszenżyto po ziemniakach i kukurydzy na ziarno.

 

T1: Duett star 1l

T2: Reveller 0,8 + Safir/Rekord 0,8

T3: Topsim M 0,5l + Gwarant 0,5l, ewentualnie zamiast gwarantu Tebu 0,5l

'

Co sądzicie o takim zestawieniu. Waham się czy na zabieg T1 nie dorzucić 0,1l Kendo ( mącznika). Czy Duett wystarczająco sobie poradzi z tym patogenem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

A mam pytanie o dwa zabiegi w jęczmieniu jarym do 300 złotych?

W takiej kwocie to można zrobić dwa naprawdę porządne zabiegi, sam stosowałem co prawda tylko jeden zabieg lepszym fungicydem (m.in. Aviator i Adexar Plus) w najniższej dawce, i sądzę że jest to bardzo optymalny wariant, patrząc na koszty i efekt. Czy zastosowanie ochrony 2-zabiegowej da efekt wymierny finansowo, to już zależy od specyfiki danej uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam serdecznie

Chciałbym Wam przestawić mój plan ochrny pszenicy oraz pszenżyta. Pszenica odmian Arkadia, Estivus oraz Elixer, pszenżyto Borwik. Pszenica w przedplonie po warzywach, ziemniakach oraz niewielka ilość po pszenicy a pszenżyto po ziemniakach i kukurydzy na ziarno.

 

T1: Duett star 1l

T2: Reveller 0,8 + Safir/Rekord 0,8

T3: Topsim M 0,5l + Gwarant 0,5l, ewentualnie zamiast gwarantu Tebu 0,5l

'

Co sądzicie o takim zestawieniu. Waham się czy na zabieg T1 nie dorzucić 0,1l Kendo ( mącznika). Czy Duett wystarczająco sobie poradzi z tym patogenem?

Duet raczej radzi sobie z mączniakiem bez większych problemów. Dla pewności mozesz dorzucić kendo ale to tylko przy wysokiej presji lib bardzo podatnej odmianie. Na stanowiskach po pszenicy mozesz dołożyć prochloraz. W T3 zamiast Gwarantu zdecydowanie lepiej Tebu. I dawki zrobiłbym po 0,7


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

W podobnych pieniądzach wyjdzie Ci Capalo i będziesz miał znacznie lepszy efekt.

Wirtuoz lubi przepuścić maczniaka i septorioze. Przy dodatku safiru z septoriozą nie powinno być problemu ale z mączniakiem może być róznie.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak juz koniecznie chcesz wirtuoza to dodaj 3 setki corbelu

a safira zostaw na T2

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Czy nie ma sensu dodawać kolejnego triazola?

 


Nie chce koniecznie tylko myślę co by tu dać na T1 poniżej 200 zł a najlepiej to koło 160 zł


Miał być fenpropidyna + prochloraz + epoksykonazol , ale mam problem dostać fenpropidynę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Aha i pszenica ozima jest po pszenicy jarej


A jakby dał soligor 0,8l + safir 0,7l :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to kup gotową mieszaninę

np

tilt turbo,albo tern premium  i dokup prochlorazu

a epoksykonazol zostaw na T2


Cie kieszeń świerzbi poza tym z soligorem  nic ciekawego z podstawą źdźbła nie zrobisz ,jeszcze w monokulturze


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Tilt turbo 0,8 + mirage 0,8 będzie git?

 


czy lepiej ten soligor + mirage? może nie tyle świerzbi co szukam sensownych rozwiązań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

OK spróbuje to zrealizować u swojego dostawcy ewentualnie sprawdzę ile by wyszło Capalo 1,5l


Dzięki za cierpliwość :D 


Aha jeszcze jedno , a jak by się tu sprawdziło boogie 1,2l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

boogie petarda ale wątpie że dostaniesz solo


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj