Polecane posty

pawelo430    2

Przedstawiciel twierdzi ze właśnie zamiast Capalo dać Tern Premium + Promax a na T2 Adexar Plus  1,25 lub Seguris 0,8 a T3 Tebukonazol. ochrona w przyzwoitych pieniądzach .

Edytowano przez pawelo430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Przedstawiciel twierdzi ze właśnie zamiast Capalo dać Tern Premium + Promax a na T2 Adexar Plus  1,25 lub Seguris 0,8 a T3 Tebukonazol. ochrona w przyzwoitych pieniądzach .

niech zgadnę Osadkowski ,ochrona zła nie jest ale niech nie gada że tern z promaxem lepsze  od capalo

 

thug jak sprawdza się ten medax?

bardzo dobrze 1 strzał 0.5-0.7 medax plus 0.5-1l ccc

na dokłosie o.6 medaxu 2 strzał


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

owszem.Skracałem tą samą odmiane pszenicy medaxem i moddusem w jednym sezonie i efekt skracania taki sam.Każdy wybiera co mu pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Spiroksamina poprawia wchłanianie triozali dlatego ja uważam że imput jest lepszym rozwiązaniem i to nie tylko moje chore teorie ale to się potwierdza w doświadczeniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

ale po kij imput w t3 bayer wciska jak ma prosaro?Wprowadził Boogie i imput nie schodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

no właśnie, święte słowa @sławek2209

 

no dobra, pojadę odżywkami osobno, tylko chcąc zrobić jak najmniej przejazdów można połaczyć boogie z medaxem i ccc?

zgodnie z tym co wynika z ulotek, przy mieszaniu z triazolami należy nawet obniżyć dawki regulatorów

na razie tak teoretycznie, będę patrzył co dzieje się na polu i czy choroby się nie rzucają.

 

z miedzią na flagowy to tak delikatnie, do 40g, razem z cynkiem 80-100g i jeśli się nie zważy to do 50g boru, oczywiście wszystko z adexarem, może jeszcze na bogato siarczan potasu na zakwaszenie wody

 

troche ryzykownie, ale mam na uwadze fakt że wody już brakuje i w późniejszym czasie tez może brakować. W zeszłym roku w miejscowości mojej babci nie było wody w studniach aby zrobić jakikolwiek oprysk na wiosnę.

w ubiegłym sezonie mieszałem Duet Star z Atakiem i CCC z moddusen a w drugiej opcji input z CCC i moddusem i nie było żadnych skutków ubocznych

 

Nie lepiej na t1 zamiast Capalo dać Tern Premium z Promaxem ochrona lepiej działa na mącznika .

Na mączniaka może nieco lepiej wyniszczająco, nic poza tym. W Capalo masz lepszą ochronę podstawy, lepsze zabezpieczenie przed mączniakiem. Septorioza na podobnym poziomie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Szanowny Panie thug.. Ironicznie napisalem ze medax to gówno, bo jest bardzo bezpieczny. Mielismy dwa lata temu przypadek, że operator zamiast wlac do zbiornika 7,5l. Capadlo + 3l. Medaxu, to wlał 2,5l. Capalo i 8l. Medaxa. Popierdoliły mu sie bańki, ta żółta i ta żółta.. Opryskał 5 ha. nie zdając sobie sprawy z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Byłem kilka tygodni temu na szkoleniu i przedstawiano nam wyniki imput z dodatkiem modusa cerone ccc i plon był najlepszy solo imput nie ze wzglendu na osłabienie ochrony ale fototoksycznosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

30-32 chodziło o łączenie skracania z zabiegiem na podstawę najgorszej wychodziło porównanie nawóz +regulator +fungicyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

w tym terminie nie ma znacznego spadku plonu.W ubiegłym sezonie po zabiegu boogie + moddus + odżywki zżółkła mi  pszenica ale i tak sypała powyżej 8 t.Gorzej jakby flagówkę przypalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Przedstawiciel twierdzi ze właśnie zamiast Capalo dać Tern Premium + Promax a na T2 Adexar Plus  1,25 lub Seguris 0,8 a T3 Tebukonazol. ochrona w przyzwoitych pieniądzach .

przyzwoitych tj jakich?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

w tym terminie nie ma znacznego spadku plonu.W ubiegłym sezonie po zabiegu boogie + moddus + odżywki zżółkła mi pszenica ale i tak sypała powyżej 8 t.Gorzej jakby flagówkę przypalić

Kolego Slaweku nie jestem specjalistą ale czy to nie pod koniec krzewienia pszenica programuje ile wyda kłosów i jak gesty będzie łan ? Liść flagowy jest równie ważny ale wtedy roślina ma już założony cel ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Która z tych mieszanin byłaby lepszym rozwiązaniem na T1 na pszenicę ozimą bamberka; leander 0,4 + mirage 0,8 + safir 0,8 czy aviator 0,8 + leander 0,4?


Wydaje mi się ,że ta druga tylko wychodzi drogo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Kolego Slaweku nie jestem specjalistą ale czy to nie pod koniec krzewienia pszenica programuje ile wyda kłosów i jak gesty będzie łan ? Liść flagowy jest równie ważny ale wtedy roślina ma już założony cel ?

Chyba chodziło o to, że chlorozy lub nekrozy z fazie końca krzewienia, powodują zdecydowanie mniejsze straty plonu, niż w fazie liścia flagowego.

 

Która z tych mieszanin byłaby lepszym rozwiązaniem na T1 na pszenicę ozimą bamberka; leander 0,4 + mirage 0,8 + safir 0,8 czy aviator 0,8 + leander 0,4?

Wydaje mi się ,że ta druga tylko wychodzi drogo :(

Ta druga zdecydowanie lepsza na septoriozę, Aviator to chyba masz już kupiony, bo jak nie to zamiast 2 mieszanki wystarczy Boogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Witam. Co byście polecili na T1 w pszenicy (wielolenia monokultura)? Trochę szperam i tak na tą chwilę pod uwagę biorę boogie, capalo, capalo+ prochloraz, Unix+ duett star. Co wy byście polecili? Jestem otwarty na inne propozycje, może jakieś trochę bardziej niskobudżetowe :D Odmiany to arkadia i bamberka.

Edytowano przez marcus1998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Kolego Slaweku nie jestem specjalistą ale czy to nie pod koniec krzewienia pszenica programuje ile wyda kłosów i jak gesty będzie łan ? Liść flagowy jest równie ważny ale wtedy roślina ma już założony cel ?

owszem w tym terminie pszenica programuje ilość kłosów na m2 i liczbę pięterek w kłosie.Przypalenia jednak mają mały wpływ na plon.Sytuacja zmienia się jeśli mocno uszkodzimy liść flagowy lub septorioza zaatakuje.Wtedy ziarno nie wypełni się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

 

Witam. Co byście polecili na T1 w pszenicy (wielolenia monokultura)? Trochę szperam i tak na tą chwilę pod uwagę biorę boogie, capalo, capalo+ prochloraz, Unix+ duett star. Co wy byście polecili? Jestem otwarty na inne propozycje, może jakieś trochę bardziej niskobudżetowe :D Odmiany to arkadia i bamberka.

Z podanych środków raczej wszystko powinno sobie poradzić bez problemu w T1

http://www.agrofoto.pl/forum/blog/50/entry-1663-kilka-propozycji-na-ochron%C4%99-fungicydow%C4%85-t1-w-pszenicy-ozimej/

zachęcam to przeglądnięcia. Moja opinia na temat T1


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    50

tylko troszeczkę lepiej interwencyjnie ,zapobiegawczo tern z promaxem nie mają szans z capalo

 

thug właśnie często kupuje w osadkowskim (najbliższy sklep z śor) także polecono mi tern premium+promax taka kombinacja była rok temu w dawkach bodajże 0,8+0,8l użyta czy 1l capalo będzie lepsze niż tern i promax w dawce której podałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2

thug właśnie często kupuje w osadkowskim (najbliższy sklep z śor) także polecono mi tern premium+promax taka kombinacja była rok temu w dawkach bodajże 0,8+0,8l użyta czy 1l capalo będzie lepsze niż tern i promax w dawce której podałem?

Capalo 1 l to jest za mało minimum 1,4 l solo. 

Edytowano przez pawelo430

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj