Polecane posty

losktos    356

tak, w T3 możesz zrobić po 0,7 oba środki


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Git by był jakbyś w t3 zamiast topsinu dał Carabe 0,7l - ale nie wiem czy kupisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Panowie, co Waszym zdaniem bedzie lepsze na T1 w pszenicy; 1,25 Capalo+ prochloraz, czy 1,25 Boogie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

na t1 nawet samo capalo  1.5 l lepsze od boogie przede wszystkim na podstawę


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Panowie moja strategia do tej pory wyglądała tak:

T1- Capalo 1,5 litra, midas 0,3; CCC 1 litr; mocznik, siarczan i mikro

T2- Menara 0,5 + 0,5 Acanto plus to co wyżej oprócz antywylegaczy

T3-Tebu 1l

Chodzi mi o poradę, może zastąpiłbym niektóre środki tańszymi, a o podobnej skuteczności. Dodam, że wszystkie pszenice siane są po rzepakach i w tym roku też po soi i kawałku ziemniaków. Odmiany Askalon i Mikula. Przy dotychczasowej ochronie nie miałem problemów z chorobami, oprócz jednego pola gdzie spóźniłem t3 z przyczyn losowych i trafiały się białe kłosy...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Witam. Dostałem bardzo dobrą ofertę na prosaro i amistar prosiłbym o szybkie porady bo dzis musze dać odpowiedź co wy na taka ochrone:
Pszenica ozima:
T1 0.9 l prosaro
T2 0,5 l prosaro + 0,5 l amistar

T3 0.3 l prosaro ( zabieg ten w zależności od nasilenia chorób i warunków możliwe że zrezygnuje albo zrobie T2/t3)

Pszenica jara
T1 0.8 l prosaro 
T2/T3 0.5 l prosaro + 0.5 l amistar

Stanowisko po zbożu i kukurydzy. Odmiany to jantarka arkadia i pszenica jara arabella. Troche się obawiam o mączniaka w T1 no i troche nie pasuje dublowanie substancji aktywnych ale często i gęsto wielkie koncerny zalecaja ochrony gdzie protiokonazol powtarza się kilkukrotnie czy też epoksykonazol. Jak to widzicie? Coś zmniejszyć zwiekszyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoSuPiCaSsO    0

Panowie moja strategia do tej pory wyglądała tak:

T1- Capalo 1,5 litra, midas 0,3; CCC 1 litr; mocznik, siarczan i mikro

T2- Menara 0,5 + 0,5 Acanto plus to co wyżej oprócz antywylegaczy

T3-Tebu 1l

Chodzi mi o poradę, może zastąpiłbym niektóre środki tańszymi, a o podobnej skuteczności. Dodam, że wszystkie pszenice siane są po rzepakach i w tym roku też po soi i kawałku ziemniaków. Odmiany Askalon i Mikula. Przy dotychczasowej ochronie nie miałem problemów z chorobami, oprócz jednego pola gdzie spóźniłem t3 z przyczyn losowych i trafiały się białe kłosy...

 

Słusznie wybrałeś Midas do skracania to handel rownolegly sygenty.

Zeby obnizyć koszty do Twojej technologii do Menary zamiast Acanto daj Pixel 250 SC to tez handel rownolegly acanto i tez orginał DuPont.

 

Lub Cratos 600 SC to handel Rownolegly Credo 600 SC rowniez DuPonta Lepiej połączyc Pikoksystrobne z chlortalonilem na septoriozy Pozdrawiam.

Wszystko zalezy jakie ceny dostales na Amistar i prosaro i w jakich opakowaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Uwierz że są bardzo dobre o ok 1/3 taniej niż normalnie. Kwestia czy wyżej zaproponowana ochorna zda egzamin. Troche poszukałem odnośnie działania protiokonazolu i tebukonazolu na mączniaka szału nie ma ale powinno mi sie wydaje być ok. Druga sprawa dublowanie środków. Zastanawiam się jeszcze nad rezygnacja prosaro w T3 i oprysku epoksykonazolem lub mieszanką np z metkonazolem. T1 i T2 wydaje mi się że powinno byc ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie moja strategia do tej pory wyglądała tak:

T1- Capalo 1,5 litra, midas 0,3; CCC 1 litr; mocznik, siarczan i mikro

T2- Menara 0,5 + 0,5 Acanto plus to co wyżej oprócz antywylegaczy

T3-Tebu 1l

Chodzi mi o poradę, może zastąpiłbym niektóre środki tańszymi, a o podobnej skuteczności. Dodam, że wszystkie pszenice siane są po rzepakach i w tym roku też po soi i kawałku ziemniaków. Odmiany Askalon i Mikula. Przy dotychczasowej ochronie nie miałem problemów z chorobami, oprócz jednego pola gdzie spóźniłem t3 z przyczyn losowych i trafiały się białe kłosy...

można to zrobić taniej ale będzie już duzo słabiej ze skutecznością. W T2 Menare zastap epoksykonazolem (cena podobna a lepsze efekty). Ewentualnie jak bardzo chcesz zejść z kosztów to zamiast Capalo - Duet Star + prochloraz

 

Witam. Dostałem bardzo dobrą ofertę na prosaro i amistar prosiłbym o szybkie porady bo dzis musze dać odpowiedź co wy na taka ochrone:

Pszenica ozima:

T1 0.9 l prosaro

T2 0,5 l prosaro + 0,5 l amistar

T3 0.3 l prosaro ( zabieg ten w zależności od nasilenia chorób i warunków możliwe że zrezygnuje albo zrobie T2/t3)

 

Pszenica jara

T1 0.8 l prosaro 

T2/T3 0.5 l prosaro + 0.5 l amistar

 

Stanowisko po zbożu i kukurydzy. Odmiany to jantarka arkadia i pszenica jara arabella. Troche się obawiam o mączniaka w T1 no i troche nie pasuje dublowanie substancji aktywnych ale często i gęsto wielkie koncerny zalecaja ochrony gdzie protiokonazol powtarza się kilkukrotnie czy też epoksykonazol. Jak to widzicie? Coś zmniejszyć zwiekszyć?

Ja bym tu trochę zmienił

T1 - Capalo > Duet Star + prochloraz > Bumper Super + Lotus (ułożone od najwyższej ceny i skuteczności), lub jeżeli już uparłbyś się na prosaro to dodaj chociaż morfoline

T2 - wyrzuć prosaro i daj zwykły epoksykonazol do amistaru

T3 - przynajmniej 0,75 prosaro - na samo 0,3 prosaro szkoda jechać

Jeżeli chcesz jak najbardziej zejść z kosztów to moim zdaniem najrozsądniej będzie w T1 wybrać wariant 2 lub 3, w T2 przy epoksykonazolu też nieco zaoszczędzisz a za to bedziesz miał dobre T3. W przypadku T2/T3 prosaro 0,7 + amistar 0,5

 

W jarych sytuacja podobna


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Wiem że można ułożyć takie ochorny jak zaproponowałeś ale chodzi mi o użycie jak najwięcej środków amistar i prosaro. Plon jaki zakładam to ok 7 ton. Te prosaro na T1 naprawde taka klapa? W T2 prosaro zamiast własnie epoksykonazolu też ma 2 trazole. W T3 nie za wysoka dawka? Co może przepuścić mi moja ochorna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

do t1 prosaro w ogóle nie pasuje niestety ani podstawy nie zabezpieczy i na mączniaka  słabo reszta chorob górna półka ale niestety na t1  się nie nadaje


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jaka dawka protiokonazolu aby zabezpieczyć podstawę w monokulturze?? 

0.9 Prosaro = 0.7 Input (zalecana minimalna dawka)

 

W Angli ponad 500g/ha albo coś źle przetłumaczyłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Panowie, co Waszym zdaniem bedzie lepsze na T1 w pszenicy; 1,25 Capalo+ prochloraz, czy 1,25 Boogie ?

Boogie jest wyraźnie gorsze od Capalo tylko w zwalczaniu mączniaka, w przypadku pozostałych chorób skuteczność jest porównywalna, a ochronie przed septoriozą Boogie ma zdecydowaną przewagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

No wlasnie.. Mam Jantarke i Arktisa, tak ze maczniak nie jest zbytnim problemem... Przede wszystkim gra toczy sie o podstawe zdzbla. Po ubieglorocznych doswiadczeniach z prochlorazem i wszelkim innym tanim badziewiem, w tym sezonie nie mam zamiaru "oszczedzac" 50 zl na hektarze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Boogie jest wyraźnie gorsze od Capalo tylko w zwalczaniu mączniaka, w przypadku pozostałych chorób skuteczność jest porównywalna, a ochronie przed septoriozą Boogie ma zdecydowaną przewagę.

 

twierdzisz że boogie  jest porównywalne z capalo jeśli chodzi o podsuszki  ??

musiałby dowalic sporo więcej protiokonazolu  niż jest w Boogie w dawce 1,5 a to juz cena zaporowa

 

No wlasnie.. Mam Jantarke i Arktisa, tak ze maczniak nie jest zbytnim problemem... Przede wszystkim gra toczy sie o podstawe zdzbla. Po ubieglorocznych doswiadczeniach z prochlorazem i wszelkim innym tanim badziewiem, w tym sezonie nie mam zamiaru "oszczedzac" 50 zl na hektarze..

a jak masz duże problemy z podstawa źdźbła radzę swoje T1 oprzeć na cyprodynilu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Moim zdaniem Boogie powinno odznaczac sie nawet wieksza skutecznoscia na podsuszki niz Capalo, bowiem zawiera protio, jedną z najskuteczniejszych substancji dodatkowo wzmocnionej biksafenem, ktory tez wykazuje dzialanie na lamliwosc.. Poza tym Capalo w ubieglym roku stosowane w dawce 2 litry! nie poradzilo sobie zbytnio z lamliwoscia w Juliusie, bardzo podatnym na tego grzyba. Niestety nie mam porownania w tym konkretnym przypadku do Boogie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Kup Boskalid w Agrii albo Procamie i dodaj do tego pyriofenon i podstawa świetnie zabezpieczona.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Boskalid tez podobno wykazuje dobra skutecznosc.. Najlepiej byloby go polaczyc z czystym metrafenonem.. Ale jak dotad nie spotkalem zadnej oferty Flexity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
Napisano (edytowany)

Tak, mieszanka z boskalidem na podsuszki jak najbardziej, tylko gdzie dostać ten pyriofenon, Track potwierdzam że mieli w Procamie.

Flexity obecnie chyba nie jest dostępne w Polsce, a jak nawet było to i tak znalezienie tego graniczyło z cudem.

Edytowano przez metrax12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Wiem że można ułożyć takie ochorny jak zaproponowałeś ale chodzi mi o użycie jak najwięcej środków amistar i prosaro. Plon jaki zakładam to ok 7 ton. Te prosaro na T1 naprawde taka klapa? W T2 prosaro zamiast własnie epoksykonazolu też ma 2 trazole. W T3 nie za wysoka dawka? Co może przepuścić mi moja ochorna?

szczerze to Twoja ochrona może przepuścić na prawdę wszystko. Nie patrz na to ze ma w dobrej cenie prosro i amistar bo w tych samych pieniadzach można sklecić coś skuteczniejszego.

Co do T3 nie bój się dawki. Nie ma tam strobiluryny, także 0,75 to śmiało możesz stosować (1l by nie zaszkodził)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

Jesli chodzi o pyriofenon, to akurat u mojego dostawcy byl w ubieglym roku dostepny. U drugiego w okolicy zresztą tez.. Property 183 SC. Ale rejestracji na lamliwosc brak, przynajmniej tej oficjalnej. To ze metrafenon wykazuje dzialanie na podstawe, wcale nie musi oznaczac ze pyriofenon tez.. tylko dlatego, ze nalezy do tej samej grupy chemicznej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

szukaj cyprodynilu z rynku równoległego nie ma nic lepszego na podstawę nie musisz kupować od razu unixa znajdziesz coś tańszego

dodaj duett star ,albo tern premium ,albo tlit turbo i masz kompleksowe t1

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroyoko    29

No wlasnie chyba bede sklanial sie w kierunku cyprodynilu.. Skutecznosc na podstawe pewna, a i mieszanine latwo skomponowac.. Do T1 jeszcze troche czasu, to cos sie wykombinuje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Jesli chodzi o pyriofenon, to akurat u mojego dostawcy byl w ubieglym roku dostepny. U drugiego w okolicy zresztą tez.. Property 183 SC. Ale rejestracji na lamliwosc brak, przynajmniej tej oficjalnej. To ze metrafenon wykazuje dzialanie na podstawe, wcale nie musi oznaczac ze pyriofenon tez.. tylko dlatego, ze nalezy do tej samej grupy chemicznej..

Flexity też w etykiecie nie miało łamliwości. Podobno Property nieco słabsze na łamliwość ale poprawia zabezpieczenie przed septoriozą. U mnie z Vanturem od 2 lat daje radę.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj