Polecane posty

losktos    356

W T3 zostaw sobie Osiris a Gwarant dodaj do Duetu w T2

Co do T1 Tilt z miragem może być (podkreślam w T1) ewentualnie zamiast Tiltu - Duet Star. W tych pieniadzach to jedne z skuteczniejszych rozwiazań


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Wszystko kwestia półki cenowej. Jeśli chodzi o choroby poduszkowe cenie s.a. Boskalid ( Ventur / Bell) do tego dodajemy coś na mączniaka i problem T1 mamy kompleksowo rozwiązany. Na supstancjach z tej samej grupy jest oparty Bayerowski Aviator lub jego unowocześniona wersja Boogie. Ale do tanich rzeczy to nie należy.  Jeśli liczycie na jakieś oszczędności to należy opierać się na prochlorazie,  można wykorzystać jeszcze s.a z grupy benzimidazoli ale ostatni laty mocno straciły na efektywności a ich sztandarowy karbendazym został wycofany z polskiego rynku. 

Ja robiłem Ventur + Property czyli pyriofenon który ma działanie zbliżone do metrafenonu z Capalo ale  jest dostępne solo. Zabezpiecza przed mączniakiem i wspomaga ochronę podstawy a z boskalidem z Ventura to naprawdę mocna rzecz. 

 

tilt turbo z mirage na t2 dał bym. skoro miałeś problem z podstawą źdźbła to na t1 daj yamato 1.75 wyjdzie z 155 zł t1 lub capalo 1.5 l i po problemie, potem tilt z mirage, a na t3 tebu i git

155 Pln na Yamato na T1 to najgorzej wydane pieniadze - 2 substancje które prawie nie działają. Ktoś ci  takie rozwiązania podpowiedział czy sam to ułożyłeś? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

T1 Ceando +Corbel = Capalo

T2 Safir + Zaftra + ew Gwarant

T3 Starpro

Na tego co ci Ceando dał na T2 to następnym razem spuść psy!


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@losktos o to Ci chodziło:

T1-- 0,8 Mirage + 0,8 Tilt Turbo
T2-- 0,8 czy 0,6 Duett Ultra + 0,5 Gwarant
T3-- 1l Osiris

Czy ten program sprawdzi się też na jeczmieniu jarym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

T1 Ceando +Corbel = Capalo

T2 Safir + Zaftra + ew Gwarant

T3 Starpro

Na tego co ci Ceando dał na T2 to następnym razem spuść psy!

To są tzw. doradcy.

A jakie dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garu    6

Jaką ochronę polecacie na pszenice Arkadia i Fidelius sianą po grochu. T1 chciałbym już zacząć od początku krzewienia. Proszę o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

panowie tak na marginesie skad czerpiecie wiedzy o laczeniu tych sybstancji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

To są tzw. doradcy.

A jakie dawki

Ceando 1-1,2l + 0,4l Corbel, Zaftra 0,4l +0,7l Safir,+1l Gwarant, Starpro gdzieś chyba 0,5l..  Po asortymencie widać że to Chemirol


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248
Napisano (edytowany)

panowie tak na marginesie skad czerpiecie wiedzy o laczeniu tych sybstancji

 

A jak myślisz?? 

 

edit: Ulman te T1 mam rozumieć kosa na mączniaka typu Arkadia/Tonacja/Leontino tzw odmiany chore na mączniaka?? 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Jeśli masz na myśli Ventur+ Property to zabezpiecza dobrze ale zwalcza mączniaka już niezbyt. Odmian wymienionych nie praktykuje ale np na Toras, Julius od 2 lat daje radę, jest świetne na septorię i łamliwość. Jeśli pytałeś o Ceando + Corbel to działa tak samo jak Capalo. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magikw    6

Koledzy apropo to co dołożyć do Capallo w T1 żeby dobrze załatwić maczniak w arkadii w monokulturze. Czy 0,1halnego starczy czy polecacie coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ceando 1-1,2l + 0,4l Corbel, Zaftra 0,4l +0,7l Safir,+1l Gwarant, Starpro gdzieś chyba 0,5l..  Po asortymencie widać że to Chemirol

 

tak tylko że chemirol odsperzedaje środki szeregowi mniejszych firm


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


tak tylko że chemirol odsperzedaje środki szeregowi mniejszych firm[/quote
Też mam ograniczone zaufanie do chemirolu nie zawsze ich produkty działają jak powinny a cena to nie wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5572

Koledzy apropo to co dołożyć do Capallo w T1 żeby dobrze załatwić maczniak w arkadii w monokulturze. Czy 0,1halnego starczy czy polecacie coś innego.

Halny nic nie wniesie. Jak chcesz dokładać to tylko wieksza dawka Capalo.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@losktos o to Ci chodziło:

 

T1-- 0,8 Mirage + 0,8 Tilt Turbo

T2-- 0,8 czy 0,6 Duett Ultra + 0,5 Gwarant

T3-- 1l Osiris

 

Czy ten program sprawdzi się też na jeczmieniu jarym ??

w T2 Duet 0,6, gwarant 1 l

T3 - osiris 1,5 l

w jęczmieniu jarym wystarczą 2 zabiegi


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

w T2 Duet 0,6, gwarant 1 l

T3 - osiris 1,5 l

w jęczmieniu jarym wystarczą 2 zabiegi

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie a czy Osiris w dawce 2l/ha może być zastosowany na T2/T3 w pszenicy ozimej ? czy to raczej środek wyłącznie na T3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Witam. Co sądzicie o takiej mieszaninie w pszenicy ozimej T1- Leander 750 EC 0,4L + Mirage 450EC 0,8L + Safari 125EC 0,7L , T2- Topsin-M 500SC 0,4L + Bumper 250EC 0,4L + Mirador 250SC 0,5L . Na T3 chyba Tebukonazol by poszedł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

panowie a czy Osiris w dawce 2l/ha może być zastosowany na T2/T3 w pszenicy ozimej ? czy to raczej środek wyłącznie na T3

Osiris nadaje się bardziej na t3 dzięki zawartości metkonazolu który zwalcza fuzariozę.Można go stosować także wcześniej ale wtedy już nie zwalczy fuzariozy.Na zabieg t2/t3 lepszym rozwiązaniem będzie środek zawierający w składzie triazol i strobiluryne.Wydłuży działanie i cenowo będzie podobnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam. Co sądzicie o takiej mieszaninie w pszenicy ozimej T1- Leander 750 EC 0,4L + Mirage 450EC 0,8L + Safari 125EC 0,7L , T2- Topsin-M 500SC 0,4L + Bumper 250EC 0,4L + Mirador 250SC 0,5L . Na T3 chyba Tebukonazol by poszedł .

T1 chyba chciałeś napisać Safir.  Rozwiązanie jak najbardziej ok

T2 wyrzuć topsin i bumper i w ich miejsce daj Safir 0,8. (ewentualnie jak nie chcesz dublować substancji to w T1 zamiast safiru daj Bumper - a prościej Tilt (Bumper + leander) + Mirage)

T3 Tebu + ewentualnie topsin


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek80    18

Tak miał być Safir :D


Czyli reasumując

T1- Tilt turbo 0,8+ Mirage 0,8

T2- Safir 0,8+ Mirador 0,5

T3- Topsin 1,0+ Sparta0,5

Będzie git?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj