Polecane posty

Tomek90    2198

1.5l spokojnie do przyjęcia jedynie słabiej interwencyjnie przy septoriozie według max dawki.

Cena jak na taką ochronę chyba też, ale zawsze można taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Można jeszcze spróbować Credo + Vertisan albo  0,8l  Fandango + Gwarant 1l.  Lubie kompozycje z chlorotalonilem wiec ta substancje napewno uzyje a co do reszty zobaczymy. Moim zdaniem 150-170 Pln/ha na T2 to godziwy budzet i można naprawdę ciekawą rzecz zrobić.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelo430    2

Co sądzie o zabiegu na T1 w pszenicy czy nie lepszym rozwiązałem od Capalo na będzie Tern Premium + Promax, lepiej zwalczy mączniaka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

to może swój program opiszę już ułożony i w większości już w szafie czeka.

1) wczesne T1 - prochloraz 350-400g / 50zl

2) tak na drugie kolanko, 2-3tyg po poprzednim - Capalo 1,2L / 140zl

3) T2 jak najpóźniej - Menara 0,5L + gwarant 1L / 120zl

 

Wstępnie tak sobie ułożyłem na paszówkę. Przebieg pogody wszystko pokaże. Do T1 zawsze można jakiś tiazol dołożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

tylko wydaje mi się że słabsze zabiegi co ok 20 dni dają lepsze zabezpieczenie niż te z najwyższej półki co 30-40 dni.

Zagrożenia chorobowe u mnie to przede wszystkim podstawa źdźbła, septorioza i DTR. T3 na kłosa nie stosuje gdyż ciężko C330 jeździć w takim łanie, dlatego też staram się ostatni zabieg na w pełni rozwinięty liść flagowy robić, a wtedy od pierwszego kolanka wychodzi dość długi okres czasu.

Ten prochloraz chce dać bardziej na wzmocnienie podstawy źdźbła oraz by delikatnie opóźnić Capalo.

Prochloraz może nawet z herbicydem połączę. Zobaczymy jaka wiosna będzie. Jest odpowiedni na niższe temperatury a w monokulturze zawsze coś podratuje.

 

Na T1 zawsze Bumper Super stosowałem więc nie mam porównania, sprawdzał się dość dobrze, ale prawdą jest że krótko działa, nieraz jeszcze liścia flagowego nie było jak DTR czy septorioza zaczynały się rozwijać. Natomiast na T2 nie widziałem większych różnic pomiędzy fandango, segurisem oraz epoksykonazolem+chlorotalonil, a wiadomo że trzecia opcja zdecydowanie najtańsza.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    112

Kamilmkm

Jest trochę racji w tym co piszesz.

Pomiędzy T1 a T2 jest bardzo długi okres czasu i tutaj dobre środki zastosowane na T1 o ile dają radę z septoriozą, to z DTR już chyba nie za bardzo (no chyba że mylę odbarwienia liścia o kształcie malutkich kropek o średnicy poniżej 1mm widoczne pod światło- z począdkowymi objawami DTR). Co można wtedy zrobić? Według mnie przy ochronie 3-zabiegowej, T1 zrobić normanie środkiem o długim działaniu, T2 samym epoksykonazolem w fazie liścia podflagowego i T3 środkiem długodziałającym (zawierającym karboksyamid lub mieszaninę ze strobiluryną) zaraz po ukazaniu się kłosa. W zeszłym roku taki wariant pewnie by się sprawdził, szczególnie że na części areału po 1,2l Boogie na T1 następnym i ostatnim zabiegiem był T2/T3, przy częściowo wykłoszonej pszenicy (SDHI+strobi z dodatkiem Kendo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

Witam, jaka ochrone zaproponujecie an arkadie i fideliusa, oba siane po bobiku.  czy ochrona dla tych odmian bedzie sie roznila czy moze byc taka sama?  nawozenie planuje okolo 500-600 kg saletry w 3 dawkach

 

myslalem nad

t 1 wirtuoz 1 l

t 2 soligor

t 3  tebu

Duzo spadnie skutecznosc ochrony jezeli zrezygnuje z soligora i tebu a tam na poczatku kloszenia fandango?

planuje razem z zabiegiem t 1 odzywki+ moddus +antywylegacz

na drugi zabieg skracania sam moddus w momencie pokazania liscia flagowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

zwróć uwagę na mączniaka na arkadii w szczególności że mało azotu nie dajesz

uważam że powinieneś wywalić wirtuoza nie da rady z mączniakiem  proquinazid dobry zapobiegawczo zamien na capalo lub mieszaninę prochlorazu morfoliny i triazola

soligor też wywaliłbym  bo jak zostawimy to będzie drogo i powtórzysz tebukonazol z t3 po mocnym t1 wystarczy jak dasz epoksykonazol z chlorotalonilem i tu do arkadii dołożyłbym proquinazid z tauliusa jakieś 150 ml a nawet setka starczy

t3 zostaw tebu lub jak masz hajs prosaro

a więc

T1-capalo1,4l lub np tern premium 0.8+Mondatak 0.8

T2-Rubric1l+Gwarant1l a na arkadii Rubric +Gwarant 1l+taulius 0,1l

T3tebu 1l lub jak jest kasa 1l prosaro


do skracania przynajmniej na pierwszy zabieg polecam medax top ze względu na temperatury gdzie z moddusem zawsze jest problem

z mieszaniem odżywek i regulatorami to ostrożnie kolego

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

to w takim razie kiedy jedziecie z odzywkami jak przy t1 i t2  idzie regulator?


dosc droga ta ochrona, jak doliczyc do tego prosaro to juz calkiem wyszedlby kosmos

nie mozna tego zrobic znacznie taniej a rownie skutecznie?  

w jakie plony celujecie z taka ochrona i jaka dawka czystego azotu przy takiej ochronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kekaccoaaa    1

zwróć uwagę na mączniaka na arkadii w szczególności że mało azotu nie dajesz

uważam że powinieneś wywalić wirtuoza nie da rady z mączniakiem  proquinazid dobry zapobiegawczo zamien na capalo lub mieszaninę prochlorazu morfoliny i triazola

soligor też wywaliłbym  bo jak zostawimy to będzie drogo i powtórzysz tebukonazol z t3 po mocnym t1 wystarczy jak dasz epoksykonazol z chlorotalonilem i tu do arkadii dołożyłbym proquinazid z tauliusa jakieś 150 ml a nawet setka starczy

t3 zostaw tebu lub jak masz hajs prosaro

a więc

T1-capalo1,4l lub np tern premium 0.8+Mondatak 0.8

T2-Rubric1l+Gwarant1l a na arkadii Rubric +Gwarant 1l+taulius 0,1l

T3tebu 1l lub jak jest kasa 1l prosaro

do skracania przynajmniej na pierwszy zabieg polecam medax top ze względu na temperatury gdzie z moddusem zawsze jest problem

z mieszaniem odżywek i regulatorami to ostrożnie kolego

Teraz ten nowy moddus start niby ma działać już w niższych temp. nowa formulacja, ale mało danych trzeba na niemieckich stronach szukać informacji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Teraz ten nowy moddus start niby ma działać już w niższych temp. nowa formulacja, ale mało danych trzeba na niemieckich stronach szukać informacji.

 

substancji czynnej nie zmieniają sama formulacja hmmm  nieprzekonujące

to w takim razie kiedy jedziecie z odzywkami jak przy t1 i t2  idzie regulator?

dosc droga ta ochrona, jak doliczyc do tego prosaro to juz calkiem wyszedlby kosmos

nie mozna tego zrobic znacznie taniej a rownie skutecznie?  

w jakie plony celujecie z taka ochrona i jaka dawka czystego azotu przy takiej ochronie?

czy aż tak drogo sam chciałeś ładować wirtuoza i soligor a te do tanich nie należą  napisałbym są drogie a na t3 napisałem że jak masz kasę to prosaro

capalo za litr jakieś 95 netto czyli dawka1,4 jakieś 145 zł brutto to jest cena bardzo podobna do wirtuoza

rubric plus gwarant to jedna z tańszych opcji cena o niebo lepsza od soligora

więc?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1783

A można zastosowac 1,25 Capalo? Pszenica Linus siana 10 października po kukurydzy na kiszonke więc nie sądze żeby była jakaś super presja. Nawożenie pogłówne na wiosne ok 130 N. na T2 chciałbym spróbować sam epoksynazol i ewentualnie Tebu na T3. Bedzie dobrze? To są założenia na taki suchy rok jak ten gdzie wg mnie nie ma co szaleć z ochroną. Przy dużych opadach na T2 byłbym skłonny coś dorzucić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2343

thug ja nie mowie ze zle propozycje dajesz , jestem wdzieczny, poprostu rozwazam bo kiepsko orietntuje sie w ochronie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

przy testach już dobre działanie capalo to było w okolicach 1,1 litra ale ja nikogo do obniżania dawek nie zachęcam


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja daje 1l capalo i jwst efekt widziany gołym okiem, wiem bo zrobiłem poletka kontrolne


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co myślicie żeby na t1 dać duet ultra 0,6-0,7l/ha , na t2 artea 0,5l/ha , t3 jeśli będzie konieczne to zamir1l/ha lub sam tebukonazol?? skrócenie ccc1l+moddus0,3l/ha plus jakieś mikro z 2 zabiegi z mocznikiem i tytanitem? co byście zmienili jak coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    112

A co zrobiłeś z FANDANGO bo jest w pakiecie z BOOGIE

Trochę wypryskałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Witam, jaka ochrone zaproponujecie an arkadie i fideliusa, oba siane po bobiku.  czy ochrona dla tych odmian bedzie sie roznila czy moze byc taka sama?  nawozenie planuje okolo 500-600 kg saletry w 3 dawkach

 

myslalem nad

t 1 wirtuoz 1 l

t 2 soligor

t 3  tebu

Duzo spadnie skutecznosc ochrony jezeli zrezygnuje z soligora i tebu a tam na poczatku kloszenia fandango?

planuje razem z zabiegiem t 1 odzywki+ moddus +antywylegacz

na drugi zabieg skracania sam moddus w momencie pokazania liscia flagowego?

 

Po strączkach to można się bawić bo z podstawą presja będzie słaba. Można taniej w 1 i przydzwonić mocniej w 2 zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

co myślicie żeby na t1 dać duet ultra 0,6-0,7l/ha , na t2 artea 0,5l/ha , t3 jeśli będzie konieczne to zamir1l/ha lub sam tebukonazol?? skrócenie ccc1l+moddus0,3l/ha plus jakieś mikro z 2 zabiegi z mocznikiem i tytanitem? co byście zmienili jak coś?

 

Jeśli chodzi o uprawy ekstensywne pszenicy, pszenżyta to ok. Nie wiem nad czym tu gdybać. Ja w takim przypadku bym się zastanowił czy do T1 nie dodać prochlorazu na choroby podsuszkowe. Choć tiofanat metylu też z lekka na to działa. Sam zresztą znając stanowisko lepiej wiesz jaka może być presja tych chorób. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę na mączniaka na arkadii w szczególności że mało azotu nie dajesz

uważam że powinieneś wywalić wirtuoza nie da rady z mączniakiem  proquinazid dobry zapobiegawczo zamien na capalo lub mieszaninę prochlorazu morfoliny i triazola

soligor też wywaliłbym  bo jak zostawimy to będzie drogo i powtórzysz tebukonazol z t3 po mocnym t1 wystarczy jak dasz epoksykonazol z chlorotalonilem i tu do arkadii dołożyłbym proquinazid z tauliusa jakieś 150 ml a nawet setka starczy

t3 zostaw tebu lub jak masz hajs prosaro

a więc

T1-capalo1,4l lub np tern premium 0.8+Mondatak 0.8

T2-Rubric1l+Gwarant1l a na arkadii Rubric +Gwarant 1l+taulius 0,1l

T3tebu 1l lub jak jest kasa 1l prosaro

do skracania przynajmniej na pierwszy zabieg polecam medax top ze względu na temperatury gdzie z moddusem zawsze jest problem

z mieszaniem odżywek i regulatorami to ostrożnie kolego

 

Taulius na t2? Zapoobiegawczo na maczniaka? Nie pasuje bardziej na t1 jak juz?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj