Polecane posty

tomekZ058    135

koledzy @thug i @losktos na razie dzięki za pomoc w razie pytań wiem do kogo się zgłosić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie tylko my  się udzielaliśmy jest tu jeszcze kilku kolegów z wiedzą


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ale większość użytkowników na forum kieruje pytania do was i ja też ale pozostałym co się zaangażowali tez dzięki

Edytowano przez tomekZ058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dociekliwa    1

wiem,że trochę nie na temat,ale mam pytanie do Losktosa,a mianowicie jak sądzisz w jakiej fazie pszenicy najlepiej zastosować drugi zabieg antywylegaczem(Modus),czy na wychodzący liść flagowy,czy na w pełni rozwinięty ,łącząc z zabiegiem fungicydowym i nawożeniem mikroelementami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tak jak napisał major  początek flagówki faza około 37 wzmacniamy i skracamy dokłosie

pamiętaj o dobrym wstrzeleniu się w pierwsze kolanko faza około 31


i musimy pamiętać 2 zabieg  raczej obowiązkowo


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Rsm 32% krystalizuje sie przy -17stopniach.

 

@losktos a jak myślisz Gwarantu 0,5l/ha wystarczy czy pasuje dać więcej,chyba że możę zrobić taką mieszanke Rubric 1l,Gwarant 0,5l i Bumper 0,5l/ha ?

500g chlorotalonilu (1l gwarantu) to już jest na styk, więc ostrożnie z takimi ograniczeniami.

 

wiem,że trochę nie na temat,ale mam pytanie do Losktosa,a mianowicie jak sądzisz w jakiej fazie pszenicy najlepiej zastosować drugi zabieg antywylegaczem(Modus),czy na wychodzący liść flagowy,czy na w pełni rozwinięty ,łącząc z zabiegiem fungicydowym i nawożeniem mikroelementami?

Moddus+fungi+odżywki to nie zawsze szczęśliwe rozwiązanie, tym bardziej bliżej liścia flagowego, gdzie są wyższe temperatury. Na skrócenie dokłosia bardziej widzi mi się cerone. Faza ukazywania się liścia flagowego (fungicydem można by trochę później w zależności od nasilenia chorób).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Losktos a kiedy na mączniakiem lepiej zastosować Corbel a kiedy znów Lotus. Od czego zależy?

Metrafenon i Proquinazid to substancje typowo zabezpieczające przez mączniakiem. Morfoliny (fenpropidyna, fenpropimorf) typowo interwencyjne. Fenpropidyna charakteryzuje się silniejszym działaniem wyniszczajacym niż fenpropimorf. Fenpropimorf nieco słabiej działa interwencyjnie ale też lepiej zabezpiecza niż fenpropidyna.

Gdy nie ma maczniaka - metrafenon, proquinazid

Gdy jest ale nie w dużym nasileniu - fenpropimorf.

Jak jest go bardzo dużo - fenpropidyna

Oczywiście to nie wszystkie substancje zwalczajace maczniaka

 

wiem,że trochę nie na temat,ale mam pytanie do Losktosa,a mianowicie jak sądzisz w jakiej fazie pszenicy najlepiej zastosować drugi zabieg antywylegaczem(Modus),czy na wychodzący liść flagowy,czy na w pełni rozwinięty ,łącząc z zabiegiem fungicydowym i nawożeniem mikroelementami?

co do Moddusa to tak jak pisali koledzy wyzej. Ale tak jak wspomniał @milanreal1 radziłbym uważać. Po pierwsze pod wzgledem mieszania z fungicydem i odzywkami. Temperatury w tym terminie zwykle są wysokie i łatwo o poparzenia, a te w tej fazie będą miały najbardziej negatywne skutki.

Osobiście staram się unikać stosowania nawozów dolistnych na liść flagowy, wszystko staram się podać wcześniej. Na flagowy zostaje tylko fungicyd i ewentualnie jakiś regulator.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

szczerze to etefon wytwarza hormon starzenia etylen jak dla mnie nieciekawie

jak nie moddus to użyłbym  medaxu

@losktos chyba się pomyliłeś fenpropimorf ma słabsze działanie zapobiegawcze niż fenpropidyna

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Do zapobiegawczych trzeba jeszcze dodać pyriofenon i cyflufenamid. Metrafenon jest ok ale brak jest tej substancji solo a Capalo czy Ceando nie kazdemu odpowiada. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2254

Property fajnie można się pobawić gdzie mniejsza presja na podsuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

szczerze to etefon wytwarza hormon starzenia etylen jak dla mnie nieciekawie

jak nie moddus to użyłbym  medaxu

@losktos chyba się pomyliłeś fenpropimorf ma słabsze działanie zapobiegawcze niż fenpropidyna

sprawdziłem jeszcze raz i nie pomyliłem się. Fenpropidyna działa wyłacznie interwencyjnie, fenpropimorf słabiej interwencyjnie ale troche zapobiegawczo


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

                                                               mączniak    

                                                              działanie   wyniszczające/zapobiegawcze

no to mamy rozbieżność fenpropidyna                      ++++           /    ++

                                       fenpropimorf                       +++            /    +(+)

wszystkie moje opracowania  tak to przedstawiają


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

@thug i @losktos a macie takie opracowania na kompie, żeby podrzucić która substancja wyniszczająco itp? Bo ja korzystam z opracowań, które ogólnie podają jak co działa na chorobę a o tym czy wyniszczająco czy interwencyjnie to sobie dopiero poszukuje w necie i to trochę nieefektywne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magikw    6

nie ukrywam takie opracowanie to cenna wiedze wiec jak by ktos miał w wersii elektronicznej to tez bym prosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@thug i @losktos a macie takie opracowania na kompie, żeby podrzucić która substancja wyniszczająco itp? Bo ja korzystam z opracowań, które ogólnie podają jak co działa na chorobę a o tym czy wyniszczająco czy interwencyjnie to sobie dopiero poszukuje w necie i to trochę nieefektywne:)

podrzuce w wolnej chwili. Przypomnij jakbym zapomniał


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Powoli układam w głowie program ochrony pszenicy. Na T1 sprawdzone Ventur 1l + 0,3 Property (boskalid, epoxy + pyriofenon) natomiast na T2 dwie opcje. Do tej pory szło Credo 1l (pikoksystrobina _chlorotalonil) +0,7 epoksy ale mam ochote zrobic coś na bazie Treoris (pentiopyrad+chlorotalonil) Myślę że 1,5l Treoris + coś na rdze i DTR. Pasowałoby dać tebu lub epoksy lub strobilurynę. Co o tym myślicie.?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witt25    4

witam a na T1 w pszenżycie borowik co byście polecali Capalo czy Input? a może coś innego jakąś mieszaninę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Powoli układam w głowie program ochrony pszenicy. Na T1 sprawdzone Ventur 1l + 0,3 Property (boskalid, epoxy + pyriofenon) natomiast na T2 dwie opcje. Do tej pory szło Credo 1l (pikoksystrobina _chlorotalonil) +0,7 epoksy ale mam ochote zrobic coś na bazie Treoris (pentiopyrad+chlorotalonil) Myślę że 1,5l Treoris + coś na rdze i DTR. Pasowałoby dać tebu lub epoksy lub strobilurynę. Co o tym myślicie.?

Ochrona z dobrej półki. Jeśli chodzi o T2 możesz nawet zejść z dawek

CREDO 0,75 + EPOKSY 0,75-1 

z Treolisem podobnie 1l /ha w mieszaninie z Tebu/ epoxy w zupełności wystarczy. 

Oba rozwiązania na T2 obejmują pełne spektrum chorób występujących w tej fazie rozwojowej.  Credo/Martens/Olimpus stosuj gdy plantacja czysta przed wystąpieniem objawów chorób a Treolis ze względu na zawartość SDHI bardziej wskazany w przypadku zabiegu interwencyjnego. 

Jeśli naprawdę chcesz T2 zrobić na wysokim poziomie rozważ stosowanie Adexar Plus lub Secardo + Credo. 

Ewentualne T3 można zrobić Fandango 0.5 + Tebu 0.5 l/ ha lub tebukonazol z dodatkiem propikonazolu w tańszej alternatywie. 

Edytowano przez major_89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj