Polecane posty

Zodiax    184

tak ale w "prosarto" mądralo masz podobną ilość plus dodatkowo tebu substancje które stosuję się w T3 a nie wali bez żadnego pojęcia spiroksaminę w kłosowym zabiegu idiotyzm i jak można porównywać Wielką Brytanię do Polski z ich ilością opadów dużo większą liczbą dni wegetacji z nakładami których ty na oczy nie widziałeś i z klimatem morskim

Ale nie podobna tylko30% więcej protikonazolu a dodatek spiroksaminy wzmacnia zabieg pod kontem septerioze plew i liści a tebukonazol można dodać . Ja nie porównuje UK do Polski ale myślę że skoro oni zbierają 16 ton to nas stać na 12 zobacz jak słabo Polska wypada w porównaniu do innych krajów o podobnym klimacie

hehehe @Zodiax wstaw zdjęcie jak wgląda pszenica poprowadzona na 12t/ha, ale siana w ilości 70kg/ha diabli wiedzą z jaką obsadą i nawożeniu N w ilości 100kg/ha bez kantowania... xDD

Foto nie mam bo nie robiłem ale mam foto kukurydzy tego rocznej tam też była 12 ton na sucho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

W jakich proporcjach dałeś ten Input z tebu?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

w Polsce można ukosić 12 t i więcej ale to w nielicznych miejscach się udaje i nikt tyle nie kosi stosując 300 kg saletry . czytając niektóre posty to tak jakby gimnazjalista dostał smartfona na gwiazdkę i pisze posty aby pisać .

w UK mogą siać 70 kg na ha tam nikt o wilgoć się nie martwi , wręcz przeciwnie o jej nadmiar u nas technologia jest zupełnie inna można ja porównywać do niemieckiej ale angielskiej czy irlandzkiej to jakieś nieporozumienie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Ale nie podobna tylko30% więcej protikonazolu a dodatek spiroksaminy wzmacnia zabieg pod kontem septerioze plew i liści a tebukonazol można dodać . Ja nie porównuje UK do Polski ale myślę że skoro oni zbierają 16 ton to nas stać na 12 zobacz jak słabo Polska wypada w porównaniu do innych krajów o podobnym klimacie

Foto nie mam bo nie robiłem ale mam foto kukurydzy tego rocznej tam też była 12 ton na sucho

Oczywiście że możemy osiągnąć te 12 ton ziarna z ha tylko nie na każdej glebie i nie w każdym roku. Średnią możemy znacznie podnieść i zrównać się z nawet niemiecką tylko to już leży wyłącznie w rękach rolników, jednak patrząc na obecne ceny płodów rolnych myślę że szybko to nie nastąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@

Drenażu tam napewmo nie ma a wody gruntowne prawdopodobie są na głębokości rzeki ktura płynie obok 7-5 metra ph 6,5-7,2 jestem pewny że nigdy nie było tam wapna a ziemia była ugorowana

Kilka dni temu czytałem na stronie uk o plonie 16,5 ton pszenicy z chektara bodajże srednia z 30 ha oczywiście w to też nie wierzycie ?

Kilka dni temu czytałem na stronie uk o plonie 16,5 ton pszenicy z chektara bodajże srednia z 30 ha oczywiście w to też nie wierzycie ?

ja w ten rekord wierze, ale jaka była agrotechnika przy tym rekordzie a jaka u Ciebie... Poza tym klimat itd. też inny.

No tak 104N tylko ja to inaczej liczę i z praktyki wychodzi że mam rację. 70 kg =150 nasion na metr ×4 rozkrzewienia plonotwórcze =600 obsady właściwej ×50 ziaren w kłosie =30000 ziaren na metr ×0,0045 mtz=1,350 kg × powierzchnia 10000= 13,5 tony jeśli zbierasz 7 ton powinieneś siać 35 kg nasion na hektar Jeśli chodzi o Input to on ma więcej protikonazolu nisz prosarto a kosztuje tyle samo wienc jest lepszy

tylko ze dawka protiokonazolu w prosaro na T3 jest wystarczająca. Ty pisałeś że stosowałeś 0,5 inputu i 0,5 tebu. Jakby nie liczyć daje to 80 g protiokonazolu czyli zdecydowanie mniej niż w Prosaro (nawet przy dawce 0,8) to gdzie tu logika? Poza tym spiroksamina zbędna w T3.

Co obliczeń:

nigdy nie bedzie tak ze bedziesz miał na każdym kłosie 50 ziaren i nie każdo ziarenko będzie ważyć 45 g. Także matematyką tu się zbytnio nie opieraj. Poza tym co innego osiaganie plonów na dzialce 1 ha a co innego na 10 ha (że o klinach i innych nieforemnościach już nie wspomne) Od miedz rosliny są zawsze słabsze, dochodzą jakieś nakładki, itd itd..

 

Jak chcesz się wypowiadać na temat pisowni są inne czaty a najlepiej zostań polonistą idź nauczaj w szkole sprzedaj pola ja kupię i Bede ratował świat przed głodem .

Jeśli w ziemi mam 150N i podam dodatkowo 104 N to chyba wystarczy ?

Mam pytanie do Losktos jeśli mam stanowisko wysokiego ryzyka np stanowisko po kukurydzy która była uprawiana w monokulturze przez wiele lat jaką ochronę byś polecił nie przejmujemy się budżetem? Ps zawsze w tym wypadku mam szczególny problem z fuzariozą

skąd wziąłeś w ziemi 150 kg N? :blink:

 

T1 Capalo / Boogie

T2 Seguris / Adexar

T3 Prosaro

do wyboru


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    112

Co do rekordu typu 16,5 tony ja to widze tak. U mnie na pagórkowatym terenie niektóre działki dawały w tym roku 8-9 t ha, jaki rok był wszyscy wiedzą więc nie musze chyba tłumaczyc ze na skłonach było upalone w nic,  więc w dolince zeby odbic strate ze skłonów  musiało być grubo ponad 10 ton. Tak ze jak pola są ładne, równe i pogoda pozwoli to można śmiało osiągać plony 12 t i wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

racja, w topagrarze był opisany rekord 15,6 t z Nowej Zelandii.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ewentualnie unix w t1 z tiltem lub duetem star

 

chemirol ma vangarda zamiast unixa mamy sporo tańszy cyprodynil


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Okolice Krakowa ale dokładnie nie napiszę bo nieznam Ciebie haha z tym przemroźeniem możesz mieć rację ale wtedy zasiejemy kukurydzę i może będzie więcej a nie marne 12 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

ja w ten rekord wierze, ale jaka była agrotechnika przy tym rekordzie a jaka u Ciebie... Poza tym klimat itd. też inny.

tylko ze dawka protiokonazolu w prosaro na T3 jest wystarczająca. Ty pisałeś że stosowałeś 0,5 inputu i 0,5 tebu. Jakby nie liczyć daje to 80 g protiokonazolu czyli zdecydowanie mniej niż w Prosaro (nawet przy dawce 0,8) to gdzie tu logika? Poza tym spiroksamina zbędna w T3.

Co obliczeń:

nigdy nie bedzie tak ze bedziesz miał na każdym kłosie 50 ziaren i nie każdo ziarenko będzie ważyć 45 g. Także matematyką tu się zbytnio nie opieraj. Poza tym co innego osiaganie plonów na dzialce 1 ha a co innego na 10 ha (że o klinach i innych nieforemnościach już nie wspomne) Od miedz rosliny są zawsze słabsze, dochodzą jakieś nakładki, itd itd..

 

skąd wziąłeś w ziemi 150 kg N? :blink:

 

T1 Capalo / Boogie

T2 Seguris / Adexar

T3 Prosaro

do wyboru

Jeśli chodzi o dawkę Prosarto konta Impit Masz rację ale jak przyrównać skłat do ceny Input wygrywa ceną i to pozwoli dolać cos i zrobić lepszą mieszankę co do spiroksyny nie mam pewności ale czy ona nie wydłuża działania protikonazolu ?

Co do obliczeń plonu myślę że byłem ostrożny przyjąłem średnia bo np dobra odmiana zasiana we wczesnym terminie np 10 wrzesień ma 60 ziaren w kłosie uważam że gorzej jest trafić z obsadą tak by roślina nie redukowała rozkrzewienia bo tylko wtedy można uzyskać max plon co do kosztów tak myślę ale to moja teoria

150N to połonczenie resztek z mineralizaci + lepsze wykorzystanie N przez podanie Siarki,aplikacje fungicydową i regulatory np modus sprzyjający rok brak wypukiwania N równowaga składników i wiele innych zmiennych nie da się tego dokładnie policzyć ale rozsądek badanie na zawartość N i jest jeszcze coś ważnego pszenica ma mieć głębokie korzenie słucha jesień i wiosna w tym pomaga nawóz pod orke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

ogarnij swoje posty. Cytujesz posty i piszesz post pod swoim postem.Skąd wiesz ze akurat w glebie masz 150 kg czystego azotu.Siejąc pszenicę Tobak w dawce 70 kg na ha która jest odmianą populacyjną i zalecana norma wysiewu wynosi około 170 kg moim zdaniem jest dawką zaniżoną.Przecież to nie odmiana mieszańcowa gdzie jeszcze można zasiać to 70 kg

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

0,5 Input + 0,5 tebu zawiera 80g protiokonazolu i 125g tebukonazolu. 0,64l Prosaro +0,16l Tebu zawiera  dokładnie tyle samo. Jakim cudem wyszło ci taniej .z Inputem skoro zapłaciłeś za niepotrzebna spiroksaminę? 

To czy pszenica zredukuje rozkrzewienia czy nie , nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Kluczowa jest obsada kłosów/m2.

Licząc teoretycznie tak jak ty to robisz można osiągnąć pewnie i wiecej bo np 800 kłosów/m2 60 ziaren w kłosie i 50g mtz i masz 24 tony!

150 N dostepnego z mineralizacji wyszło ci z badań czy tez teoretycznie? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

0,5 Input + 0,5 tebu zawiera 80g protiokonazolu i 125g tebukonazolu. 0,64l Prosaro +0,16l Tebu zawiera dokładnie tyle samo. Jakim cudem wyszło ci taniej .z Inputem skoro zapłaciłeś za niepotrzebna spiroksaminę?

To czy pszenica zredukuje rozkrzewienia czy nie , nie ma kompletnie żadnego znaczenia. Kluczowa jest obsada kłosów/m2.

Licząc teoretycznie tak jak ty to robisz można osiągnąć pewnie i wiecej bo np 800 kłosów/m2 60 ziaren w kłosie i 50g mtz i masz 24 tony!

150 N dostepnego z mineralizacji wyszło ci z badań czy tez teoretycznie?

Spiroksaina nie jest bez znaczenia pomijając jej wpływ na choroby grzybowe stymuluje rośliny do wzrostu lepsze nalewanie ziarna (50 mtz)

lepsze wykorzystywanie N

Nie potrzebna redukcja rozkrzewien =mniejszy plon bo azot i energia utracona

Nie liczę 800 kłosów bo wtedy będzie 30 ziaren w kłosie i dodatkowo się powali i na ochronę więcej wydam nie liczonc zmarnowanego N myśl rozsądnie a wystarczy Ci 104N i nie będziesz potrzebował badań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

@Zodiaks podstawowe pytanie czy masz deszczownie??

Nie mam deszczowni tamten rok był suchy ale nie było tragedi brak opadów czasami jest lepszy nisz ich nadmiar

ja pomyślałem i myślę szkoda klawiatury

Myślałem że forum takie jak to jest po to by rozmawiać i wymieniać się spostrzeżeniami?

Oh nie chcę Wam narzucać swojego zadania bo mogę się mylić jak każdy ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Chętnie cytuje w takich sytuacjach mojego znajomego  - jak ktoś zachowuje się jak poj....ny, mówi jak poj....ny, pisze jak poj...ny to znaczy to że jest po prostu poj....ny. Załóż temat "Moja rzeczywistość alternatywna" albo "Mój sen" to się tam sprawdzisz.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Chętnie cytuje w takich sytuacjach mojego znajomego - jak ktoś zachowuje się jak poj....ny, mówi jak poj....ny, pisze jak poj...ny to znaczy to że jest po prostu poj....ny. Załóż temat "Moja rzeczywistość alternatywna" albo "Mój sen" to się tam sprawdzisz.

Tego nie komentuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12

jeszcze kilka lat temu ludzie się śmieli z kogoś kto powiedział że osiągnął 8t/ha, teraz śmieją się z takich co mówią o 10-12 tonach, to normalne. Niektórzy zatrzymali się z plonami z lat 90-tych a technika w rolnictwie i technologie nawożenia ciągle idą do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

ale kolega chce mieć 12 ton stosując 300 kg saletry , stąd niedowierzanie , chyba że stosuje gnojowice , pomiot  albo obornik , i nawożenie jest zbilansowane . 

po 300 kg saletry w super roku uwierzę w 7 t ale nie 12 . 

no i do tego dochodzą dziwne mieszaniny fungicydów , 

dla 11 ton gleba musi być w idealnym stanie jeszcze jak to jest 3 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj