Polecane posty

krzychu1833    12

kolego adriano jak się prezentował kws loft w jesieni ? Jestem ciekaw tej odmiany, miałem siać ale nie zdobyłem nasienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Zodiax

To ile łącznie dajesz azotu na wiosnę 104 kg i to ma wystarczyć na 14t ziarna?

Na septoriozę plew biksafen nie jest rewelacyjny na DTR również, w zwalczaniu tych patogenów dużo lepiej sobie radzą strobiluryny i kilka triazoli. Aviator jest bardzo dobry na łamliwość ale jeszcze lepszy jest podobno boskalid.

Jakie 104 ? Przeciesz łonczna suma to 151 nawożenie jesiennie też się sumuje dodatkowo mineralizacja resztek po rzepaku to jakieś 100 ekstra razem 250 + dobra struktura ziemi nawoźenie siarką stymulacja chemiczna też ma znaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu1833    12

Jakie 104 ? Przeciesz łonczna suma to 151 nawożenie jesiennie też się sumuje dodatkowo mineralizacja resztek po rzepaku to jakieś 100 ekstra razem 250 + dobra struktura ziemi nawoźenie siarką stymulacja chemiczna też ma znaczenie

 

Wiesz może jaką zawartość próchnicy ma ta ziemia na której te mega plony miałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

w T1 nie ma sensu dodawać propico, corbel + Ceando wystarczy (jakby nie było infekcji mączniakiem to i o samo Ceadno można by sie pokusić, z tym ze w wyższej dawce)

W t2 zamiast starpro lepiej epoksykonazol

 

 

1 l CCC + 0,2-0,3 Moddusa (w zależności od odmiany, nawożenia), faza BBCH 30/31

 

A na T2

Acanto 0,5l +Duett Ultra 0,5l  albo Acanto 0.5l +Safir 1l

 

a może masz jakieś inne propozycje w cenie tak około 160 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego adriano jak się prezentował kws loft w jesieni ? Jestem ciekaw tej odmiany, miałem siać ale nie zdobyłem nasienia

Materiał siewu nabyłem z Cargila po 220 zl/10Okg. Pszenica jak na razie super tylko nie wiem co po tych mrozach (-20). Nie było żadnych oznak patogenów, spałem175 kg i trochę za dużo. Ja mam ją pierwszy raz w wolnej chwili wrzucę zdjęcia do galerii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

@adrianooo1234 pasuje zrobić 2x skracanie

 

ryzyko jest zawsze ale jeżeli wszystko dobrze zrobisz to nie powinno się nic dziać, z mocznikiem też.. Mikroelementy są bezpieczniejsze w stosunku do mocznika czy odżywek azotowych.

Teraz jeżeli zabieg T1 będziesz robił w fazie BBCH 31 to ok, można dodawać mikro ale jeżeli wcześniej to już lepiej odpuścić. Nie powinno się podawać mikroelementów na przełomie fazy BBCH29/30

 

 

BBCH 29/30  T1 myślę żeby zrobić własnie więc nie bede dodawał nic ewentualnie + insektycyd

BBCH 31 dam 1lccc + 0,2 moddus na żyto hybrydowe 

BBCH 37 Cerone na pszenżyto 

BBCH 39/40 T2 też samo bez dodatków 

 

 saletra 1 dawka pójdzie jak najwcześniej wiosną a  2 dawka przed kłoszeniem ale po oprysku T2

 

Takie zabiegi będą dobre ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Wiesz może jaką zawartość próchnicy ma ta ziemia na której te mega plony miałeś ?

Nie wiem jaka zawartość bo nie badałem ale pole jest w korycie rzeki i jak kupiłem to pole rosły tam same pokrzywy które chyba miały 2 metry wysokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

A na T2

Acanto 0,5l +Duett Ultra 0,5l  albo Acanto 0.5l +Safir 1l

 

a może masz jakieś inne propozycje w cenie tak około 160 zł

 

Acanto + Safir będzie ok. tiofanat w t2 jest zbędny.

Oprócz tego w podobnych pieniądzach będzie Reveller + epoksykonazol, epoks. + gwarant wyjdzie nawet taniej ale to już nie będzie tak skuteczne, można też spróbować credo + epoksykonazol - to takie połączenie Acanto + epoksykonazol + gwarant - w pszenicach podatnych na septorioze warto przemysleć ten wariant

No i jeszcze rozwiazania z amistarem: amistar + menara, amistar + epoksykonazol

BBCH 29/30  T1 myślę żeby zrobić własnie więc nie bede dodawał nic ewentualnie + insektycyd

BBCH 31 dam 1lccc + 0,2 moddus na żyto hybrydowe 

BBCH 37 Cerone na pszenżyto 

BBCH 39/40 T2 też samo bez dodatków 

 

 saletra 1 dawka pójdzie jak najwcześniej wiosną a  2 dawka przed kłoszeniem ale po oprysku T2

 

Takie zabiegi będą dobre ?

2 dawka za późno.. Optymalnie będzie w BBCH 30/31


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Jakie 104 ? Przeciesz łonczna suma to 151 nawożenie jesiennie też się sumuje dodatkowo mineralizacja resztek po rzepaku to jakieś 100 ekstra razem 250 + dobra struktura ziemi nawoźenie siarką stymulacja chemiczna też ma znaczenie

Policzyłem twoim sposobem i odkryłem że moja pszenica zeżarła prawie 400kg N i nawet 10 ton nie było. Ta ziemia u ciebie to bardziej rędzina, czarnoziem czy mada?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Policzyłem twoim sposobem i odkryłem że moja pszenica zeżarła prawie 400kg N i nawet 10 ton nie było. Ta ziemia u ciebie to bardziej rędzina, czarnoziem czy mada?

Tak naprawdę to ja sam nie wiem co to za ziemia myślę że mady ale w poblizu jest zagłembie warzywnicze to czarnoziemy też możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Acanto + Safir będzie ok. tiofanat w t2 jest zbędny.

Oprócz tego w podobnych pieniądzach będzie Reveller + epoksykonazol, epoks. + gwarant wyjdzie nawet taniej ale to już nie będzie tak skuteczne, można też spróbować credo + epoksykonazol - to takie połączenie Acanto + epoksykonazol + gwarant - w pszenicach podatnych na septorioze warto przemysleć ten wariant

No i jeszcze rozwiazania z amistarem: amistar + menara, amistar + epoksykonazol

2 dawka za późno.. Optymalnie będzie w BBCH 30/31

 

Wielkie dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Tak naprawdę to ja sam nie wiem co to za ziemia myślę że mady ale w poblizu jest zagłembie warzywnicze to czarnoziemy też możliwe

Na jakiej głebokości masz wodę? Jakie pH, co jest w podglebiu? Masz tam drenaż, meloiorację? Daj więcej info co do warunków bo masz niespotykane wyniki


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Ulman  takich plonów nie ma na poletkach doświadczalnych do 10 ar co dopiero na hektarach ale przecież Ty tym wiesz


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Ciiiicho bo się wyda  ;). Cuda czasem się zdażają i jestem ciekawy czy w tym szaleństwie jest metoda. Abstrakcyjne podejście czasm daje niespotykane efekty


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Na jakiej głebokości masz wodę? Jakie pH, co jest w podglebiu? Masz tam drenaż, meloiorację? Daj więcej info co do warunków bo masz niespotykane wyniki

@

Drenażu tam napewmo nie ma a wody gruntowne prawdopodobie są na głębokości rzeki ktura płynie obok 7-5 metra ph 6,5-7,2 jestem pewny że nigdy nie było tam wapna a ziemia była ugorowana

Kilka dni temu czytałem na stronie uk o plonie 16,5 ton pszenicy z chektara bodajże srednia z 30 ha oczywiście w to też nie wierzycie ?

Kilka dni temu czytałem na stronie uk o plonie 16,5 ton pszenicy z chektara bodajże srednia z 30 ha oczywiście w to też nie wierzycie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Ja kiedyś czytałem że jakiś rosjanin osiągnął 10 promili ale nie znam nikogo kto sie do takiego wyniku potrafi zblizyć.

Zodiax , jest ryzyko że do ciebie nalezy rekord polski.

UK ciezko porównać bo inny dobór odmian, klimat długość wegetacji itd.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Ja kiedyś czytałem że jakiś rosjanin osiągnął 10 promili ale nie znam nikogo kto sie do takiego wyniku potrafi zblizyć.

Zodiax , jest ryzyko że do ciebie nalezy rekord polski.

UK ciezko porównać bo inny dobór odmian, klimat długość wegetacji itd.

Tak tak a świstak siedzi i zawija sreberka ha ha .

Ja myślę że wy zamiast siać pszenice co roku na tym samym polu zaugorujcie pola i siejecie co 2 rok wiencej zbirzecie ? Może nawet 2 razy wiencej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Ty jesteś jednak miszcz!

Na polu ugorowanym siejesz 70kg nasion/ha zaprawiasz sernikiem dajesz Input na T3, nawozisz 104kg N na wiosnę i masz 12 ton a celujesz w 14. Coś musimy robić żle że nam się nie udaje....... Swoja drogą żeby zebrać dwa razy więcej przy siewie raz na 2 lata to musiałbym miec gdzieś ok 30-35 ton z ha.. Sam pomysł mi się podoba bo zużycie maszyn będzie o połowe mniejsze i robocizny tez połowa.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Ty jesteś jednak miszcz!

Na polu ugorowanym siejesz 70kg nasion/ha zaprawiasz sernikiem dajesz Input na T3, nawozisz 104kg N na wiosnę i masz 12 ton a celujesz w 14. Coś musimy robić żle że nam się nie udaje....... Swoja drogą żeby zebrać dwa razy więcej przy siewie raz na 2 lata to musiałbym miec gdzieś ok 30-35 ton z ha.. Sam pomysł mi się podoba bo zużycie maszyn będzie o połowe mniejsze i robocizny tez połowa.

No tak 104N tylko ja to inaczej liczę i z praktyki wychodzi że mam rację. 70 kg =150 nasion na metr ×4 rozkrzewienia plonotwórcze =600 obsady właściwej ×50 ziaren w kłosie =30000 ziaren na metr ×0,0045 mtz=1,350 kg × powierzchnia 10000= 13,5 tony jeśli zbierasz 7 ton powinieneś siać 35 kg nasion na hektar Jeśli chodzi o Input to on ma więcej protikonazolu nisz prosarto a kosztuje tyle samo wienc jest lepszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozon07    10

Zodiax, po twojej pisowni takich słów jak ''chektarach'', '' ktury'' i ''wienc'' sądzę że twój tata prowadzi gospodarstwo a tobie wcisnął kit o tych 12 tonach, bo niemożliwe że osiągnąłeś 12 ton przy zastosowaniu 104 kg N na wiosnę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Zodiax, po twojej pisowni takich słów jak ''chektarach'', '' ktury'' i ''wienc'' sądzę że twój tata prowadzi gospodarstwo a tobie wcisnął kit o tych 12 tonach, bo niemożliwe że osiągnąłeś 12 ton przy zastosowaniu 104 kg N na wiosnę.

Jak chcesz się wypowiadać na temat pisowni są inne czaty a najlepiej zostań polonistą idź nauczaj w szkole sprzedaj pola ja kupię i Bede ratował świat przed głodem .

Jeśli w ziemi mam 150N i podam dodatkowo 104 N to chyba wystarczy ?

Mam pytanie do Losktos jeśli mam stanowisko wysokiego ryzyka np stanowisko po kukurydzy która była uprawiana w monokulturze przez wiele lat jaką ochronę byś polecił nie przejmujemy się budżetem? Ps zawsze w tym wypadku mam szczególny problem z fuzariozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

No tak 104N tylko ja to inaczej liczę i z praktyki wychodzi że mam rację. 70 kg =150 nasion na metr ×4 rozkrzewienia plonotwórcze =600 obsady właściwej ×50 ziaren w kłosie =30000 ziaren na metr ×0,0045 mtz=1,350 kg × powierzchnia 10000= 13,5 tony jeśli zbierasz 7 ton powinieneś siać 35 kg nasion na hektar Jeśli chodzi o Input to on ma więcej protikonazolu nisz prosarto a kosztuje tyle samo wienc jest lepszy

 

tak ale w "prosarto" mądralo masz podobną ilość plus dodatkowo tebu substancje które stosuję się w T3 a nie wali bez żadnego pojęcia spiroksaminę w kłosowym zabiegu idiotyzm i jak można porównywać Wielką Brytanię do Polski z ich ilością opadów dużo większą liczbą dni wegetacji z nakładami których ty na oczy nie widziałeś i z klimatem morskim


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

hehehe @Zodiax wstaw zdjęcie jak wgląda pszenica poprowadzona na 12t/ha, ale siana w ilości 70kg/ha diabli wiedzą z jaką obsadą i nawożeniu N w ilości 100kg/ha bez kantowania... xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

skąd w ziemi 150 N ? nawozisz gnojowicą ? nawet jak masz takie ilości N to jest to bardzo kłopotliwe bo nie wiadomo kiedy ten azot się uwolni , a więc nie wiadomo kiedy zadziała może w czasie krzewienia może nie , takie teoretyczne rozważania nijak mają się do praktyki , bo w doświadczeniach często wychodzi że nie siana 70 kg na ha pszenica a ta 150-200 kg daje najlepsze plony a często ta powyżej 200 kg .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj