Polecane posty

Zenonim    223

Chyba z 2 ha. i po przyczepach liczysz!!! i widzę że znawca jesteś nie wiedziałem że w PL jest podział na 2 a i 2 b. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie wie czy dobrze zrozumiałem zbierasz 12-14 ton mam nadzieję że piszesz o kukurydzy

ale zaraz  inputem i tebu w kuku :ph34r:

Ps przy takich plonach to my  będziemy walić po rady do ciebie :)

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Wiedziałem że spotkam się z krytyką ale nikt Wam nie karze wierzyć . Z tą klasą ziemi faktycznie się pomyliłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Losktos możesz mi napisać w jakich dawkach te fugi zaproponowane przez ciebie na t2 i t3. Mam jeszcze pytanie skracanie mieszanina ccc i modus pszenicy kiedy najlepiej wykonać i w jakiej dawce. Dzięki za te cenne rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

Zodiax możesz przedstawić agrotechnikę na te 12 ton?

O tym pisałem wyżej zwróć uwagę na gęstość siewu odmianę i wczesny siew to kluczowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Agrotechnika

Przedplon rzepak

Npk 250kg polifoska 6

Nawóz przed orka to ważne

Pszenica Tobak 70kg na ha zasiana 14 września zaprawiona sernikiem +sistiva

Oprysk na chwasty Exspert Met

Jesienią azot 100kg saletry

Wiosna N w dwóch dawkach 150kg rsm 26s +250kg rsm 26s

Ochrona skromna

T1 duet

T2 safir

T3 Input+ Tebukonazol

Jeszcze regulatory jeden na rozkrzewienia

Wczesną wiosną drugi na wymaganie Razem z T1 insektydy też były zwalczanie. Oczywiście to drobny przykład nie zawsze taką agrotechnike stosuje zależy od sytuacji

ile stosuje się tego sernika do zaprawiania na 100 kg zboża  :) ? Dlaczego jesienią 100 kg saletry po takim dobrym stanowisku stosujesz?Ochrona szału nie robi i patrząc na nawożenie mało realne to 12 t.Nawóz wcale nie jest ważny podawany pod pług.Może być zaraz po orce dany i wymieszany agregatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

W 12 ton wierzę możliwe u nas ale że 14 ? hm

14 ton jest możliwe ale raz kilka lat możliwe zresztą prześledź wyniki plonowania ceboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Losktos możesz mi napisać w jakich dawkach te fugi zaproponowane przez ciebie na t2 i t3. Mam jeszcze pytanie skracanie mieszanina ccc i modus pszenicy kiedy najlepiej wykonać i w jakiej dawce. Dzięki za te cenne rady

epoksykonazol (Rubric, Safir) 0,8-1 l + Acanto/Amistar 0,5 l

epoks. 0,8- 1 l + Gwarant 1l

epok. 0,8 + Reveller 0,6-0,7

 

tebu 1l

tebu 0,7-1 + topisn 0,7

tebu + caramba oba po 0,7

osiris jak na etykiecie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zodiax    184

ile stosuje się tego sernika do zaprawiania na 100 kg zboża :) ? Dlaczego jesienią 100 kg saletry po takim dobrym stanowisku stosujesz?Ochrona szału nie robi i patrząc na nawożenie mało realne to 12 t.Nawóz wcale nie jest ważny podawany pod pług.Może być

zaraz po orce dany i wymieszany agregatem

1 Nie sernikiem tylko sernikiem i nie 100kg zboza tylko 70kg

2 Saletra potrzebna do rozkrzewienia jeszcze jesienią

3 ochrona ze wzglendu na przedplon i warunki pogodowe były optymalne podobna kwestia dotyczy nawożenia rzepak jako przedplon pozostawia wiele składników

3 nawóz zawsze powinno się dawać pod orke bo rośliny się powinno zmusić do dobrego zakorzenienia to pomaga zwłaszcza w suchym roku i roślina lepiej odzyskują składniki z głempszych warstw ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ile stosuje się tego sernika do zaprawiania na 100 kg zboża  :) ? Dlaczego jesienią 100 kg saletry po takim dobrym stanowisku stosujesz?Ochrona szału nie robi i patrząc na nawożenie mało realne to 12 t.Nawóz wcale nie jest ważny podawany pod pług.Może być zaraz po orce dany i wymieszany agregatem

 

muszę pogadać z chłopakami z okolic strzelina  jak to jest że oni na 1 i 2 klasie nawet nie zbliżają się do 14 ton

dwa razy sernikiem i raz jabłecznikiem kapujesz B)

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

1 Nie sernikiem tylko sernikiem i nie 100kg zboza tylko 70kg

2 Saletra potrzebna do rozkrzewienia jeszcze jesienią

3 ochrona ze wzglendu na przedplon i warunki pogodowe były optymalne podobna kwestia dotyczy nawożenia rzepak jako przedplon pozostawia wiele składników

3 nawóz zawsze powinno się dawać pod orke bo rośliny się powinno zmusić do dobrego zakorzenienia to pomaga zwłaszcza w suchym roku i roślina lepiej odzyskują składniki z głempszych warstw ziemi

Z punktem nr.3 nawet jestem skłonny się zgodzić chociaz moim zdaniem  drastycznych różnic nie będzie w porównaniu z nawożeniem pod agregat. Pisałeś że Input z tebu  poszedł na T3. Czemu nie dałeś Prosaro a jesli jest jakiś powód to jaka jest korzyść ze spiroksaminy w tym terminie stosowania?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Żadna..

Co do nawozu, owszem dobrze jest dawać pod pług ale jeżeli mamy glebę utrzymaną w dobrej kulturze w zasobności na wysokim poziomie (dla takich plonów domyślam się że taką ma kolega Zodiax) to podanie nawozu (czy to pod pług czy pod agregat) większych różnic w plonie nie zrobi


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Co powiecie o takiej ochronie w pszenżycie ?

 

T1

Ceando 183 sc - 1l+ Corbel 750 EC-0,4l+ Propiko 250 ec- 0,5l albo samo capalo337.5se-1.5l

 

T2/T3

Acanto 250 sc- 0,5l+ Starpro 430 sc-0,5l

 

Proszę o radę może coś zmienić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w T1 nie ma sensu dodawać propico, corbel + Ceando wystarczy (jakby nie było infekcji mączniakiem to i o samo Ceadno można by sie pokusić, z tym ze w wyższej dawce)

W t2 zamiast starpro lepiej epoksykonazol

 

 

Losktos a co z ccc i modusem na skracanie pszenicy ile dać i w jakim terminie należy skraca taka mieszanką

1 l CCC + 0,2-0,3 Moddusa (w zależności od odmiany, nawożenia), faza BBCH 30/31


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Zodiax

To ile łącznie dajesz azotu na wiosnę 104 kg i to ma wystarczyć na 14t ziarna?

Na septoriozę plew biksafen nie jest rewelacyjny na DTR również, w zwalczaniu tych patogenów dużo lepiej sobie radzą strobiluryny i kilka triazoli. Aviator jest bardzo dobry na łamliwość ale jeszcze lepszy jest podobno boskalid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23
losktos mam pytanko do ciebie 

 

​Odradziłeś mi mieszanie z T1 i T2 mocznika bo można zaszkodzić, a gdybym dodał to tego mikroelementy to też jest takie ryzyko jak przy moczniku ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w T1 nie ma sensu dodawać propico, corbel + Ceando wystarczy (jakby nie było infekcji mączniakiem to i o samo Ceadno można by sie pokusić, z tym ze w wyższej dawce)

W t2 zamiast starpro lepiej epoksykonazol

 

 

1 l CCC + 0,2-0,3 Moddusa (w zależności od odmiany, nawożenia), faza BBCH 30/31

Losktos moje odmiany pszenicy to kws ozon, kws loft, Linus elixer i robak planuje dać na ha około 200 kg czystego azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@adrianooo1234 pasuje zrobić 2x skracanie

 

losktos mam pytanko do ciebie 

 

​Odradziłeś mi mieszanie z T1 i T2 mocznika bo można zaszkodzić, a gdybym dodał to tego mikroelementy to też jest takie ryzyko jak przy moczniku ? 

 

ryzyko jest zawsze ale jeżeli wszystko dobrze zrobisz to nie powinno się nic dziać, z mocznikiem też.. Mikroelementy są bezpieczniejsze w stosunku do mocznika czy odżywek azotowych.

Teraz jeżeli zabieg T1 będziesz robił w fazie BBCH 31 to ok, można dodawać mikro ale jeżeli wcześniej to już lepiej odpuścić. Nie powinno się podawać mikroelementów na przełomie fazy BBCH29/30

Edytowano przez losktos

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Losktos moje odmiany pszenicy to kws ozon, kws loft, Linus elixer i robak planuje dać na ha około 200 kg czystego azotu

To jak to skrócić dobrze i w dobrych pieniądzach (w miarę tanio)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj