Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
denzi123    2

 Zastanów sie na  jaki plon pozwalają  nawożenie, kultura gleby, opady. Potem dostosuj do tego ochrone fungicydową. Może warto aby była ona bardziej intensywna-trzy zabiegowa.

Mirage chroni przed chorobami podstawy żdzbła, więc po rzepaku raczej niepotrzebne. Zamiast tego cos na chroby lisci-mączniaka, septorioze, np.Duett Star albo Tilt Turbo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jakie było nawozenie? Bo to nawozenie buduje plon, ochrona tak jakby zapobiega stratom z racji chorób.

Co do ochrony, do Mirage mozesz dodać duet star lub tilt - to takie najbardziej popularne rozwiazania i chyba najskuteczniejsze w swojej cenie. Po rzepaku mozna lekko zejść z dawka miragu ze wzgledu na mniejszą presję chorób podstawy

 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Dywagacje w jakim stopniu plon budują nawożenie i ochrona fungicyd-owa to spór akademicki . Najczęściej decyduje rozkład opadów . Oczywiście mówimy o uprawach intensywnych .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

no tak z tym my dyskutujemy o rzeczach na które mamy wpływ, a o opadach to raczej nic nie zadecydujemy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie mam pytanie który środek jest lepszy do zastosowania na T1 w pszenicy ozimej uprawianej w monokulturze zbożowej Duett Star czy Tilt Turbo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

Tilt jest lepszy do zwalczania mączniaka ale słabiej zabezpiecza przed rdzami i septoriozą.Duett star jest przeciwieństwem - słabsze na mączniaka a lepsze na septoria. Osobiście wolę Duett

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

oba są bardzo porównywalne:

Tilt turbo - lepszy w przypadku silnego porażenia maczniakiem

w innym wypadku bardziej przemawia do mnie Duet


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

capalo daje od 2 lat w dawce 1l/ha i efekt widac gołym okiem


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a jakie macie opinie o Wirtuozie lub Capalo na T1?

 

nie  ma co porównywać tych środków Capalo sporo lepsze

poza tym wirtuoz choć ma super subst na maczniaka  proquinazid ale jest to subst dizałająca typowo zapobiegawczo


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

a jakie macie opinie o Wirtuozie lub Capalo na T1?

Capalo to wzbogacony o metrafenon (substancja na maczniaka i podstawę) Duett star. Wirtuoz to Zamir z Taliusem. Capalo ciekawsze 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Capalo zdecydowanie lepsze.

Wirtuoz - przy niezbyt wysokiej presji chorób może sie sprawdzić, jak juz stosować go w ochronie to tylko do 3-zabiegowej. Ale jak dla mnie jest za drogi w stosunku do jakości. Często zawodzi


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Capalo dobre lecz...

w pierwszym roku dawałem dawke 1l/ha i było idealnie

w drugim 1,4l/ha i gdzieniegdzie przepuściło

a w tym roku dawałem ponad 1,5l/ha i też przepuściło

Nie jest takie idealne, poza tym nowe Boogie też przepuszcza, nie ma środków idealnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

A co lepiej zastosować ? 1l Wirtuoz czy 1l Capalo ?

W tym roku dawałem 1l Wirtuoz i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

capalo 1l  to dawka tzw zejścia z ceny ale jak nie ma dużej presji działa bardziej porównywałbym 1.4 capalo do 1 l wirtuoza wtedy jakieś miarodajne info

 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1507

to taniej wychodzi Wirtuoz, a co polecacie z połączeń kilku preparatów, tak żeby wyszło tj Capalo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

Ceando 183 SC + morfolinka ( Corbel, Lotus) 

Jednak Ceando + Corbel to produkty BASF z wyłącznością dla Chemirol tak więc taniej cię na pewno nie wyjdzie. Chcesz ciąć koszty z Capalo ?

Capalo w dawce 1 l + 0,6l prochlorazu - robi swoją robote

 

Ja u siebie od 2 sezonów stosowałem Zamir / Tenore 1 l/ha + morfolina 0,3-0,5 w zależności od nasilenia mączniaka. ok 100 zł na ha i efekty bardzo zadowalające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to różnie zależy od roku ceny dostępności t1 opieram się na z reguły capalo vangard tilt  mondatak  helben

t2 to też róznie w tym roku albo w zeszłym musiałbym w ksiązke popatrzyć swing plus menara 

t3 też róznie czasami sam tebu czasami osiris  czasami fandango z tebu to bardzo różnie


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5535

to taniej wychodzi Wirtuoz, a co polecacie z połączeń kilku preparatów, tak żeby wyszło tj Capalo ?

Możesz dać Duett star i Property. Co prawda to nie metrafenon a pyriofenon ale charakterystyka bardzo zbliżona. Dwa lata temu dawałem Duett 1l + Property 0,3l i i było ok.  


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a można do każdego z zabiegów T1,T2 dodatkowo jeszcze dołożyć np.nawóz dolistny typu Insol 3 w dawce 1l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj