Polecane posty

newagro    7

Basf poleca ale ryzyko spada zawsze na ciebie 


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Ryzyko tylko i wyłącznie zgodności w dokumentach, bo chyba nie o fitotoksyczność chodzi (jedyne ryzyko przy stosowaniu jest takie, że nie zadziała na daną chorobę, ale to się odnosi równie dobrze do upraw w których Capalo ma rejestrację).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Basf poleca ale ryzyko spada zawsze na ciebie 

 

jakie ryzyko bo napewno dla rośliny żadne a papier przyjmie wszystko


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

papier tak np. jeśli trafi na badanie pozostałości to z pewnością wyjdzie


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArtGor    1

Ja mimo wszystko zdecydowałem, że będę stosował Capalo w pszenicy i jęczmieniu ozimym. Fitotoksyczności z pewnością nie ma skoro już stosowali zabieg tym preparatem i negatywnych skutków nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

@thug   substancja Metrafenon nie jest zarejestrowana w jęczmieniu ozimym i przy badaniu pozostałości pozostają ślady "substancji niedozwolonej w uprawie" i nie ma gadania.

Nie chodzi mi o to żeby straszyć ale widziałem już różne akcje przy próbach na pozostałości i wiem jak to wygląda. I jeśli już się wypowiadam to nie chcę robić nikogo w rogi, a później napisać a to "twoje" pole i nie mój problem.

Uważam, że znając plusy i minusy podejmuje się bardziej świadome decyzje, bo w rolnictwie nie ma łatwych decyzji i każda wiąże się z ryzykiem i pewnymi ustępstwami.

Edytowano przez newagro

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

To zależy gdzie się sprzedaje. Większość jęczmienia ozimego idzie na paszę i nikt żadnych badań nie robi.

W kaszarni gdzie często sprzedaje jęczmień jary (nie uprawiam ozimego) badają tylko wilgotność a reszta to organoleptycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Tak ale są kontrole cross compliance i kontrole PIORiN i tam już pobiera się takie próby


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Mam pszenżyto Borwo, które na dzień dzisiejszy jest jeszcze zielonkawe (jedyne w okolicy, reszta już prawie sucha) obstawiam że moje gdzieś za 3 tyg będzie dobre do cięcia. Pytanie co je tak trzyma, obstawiam fungicyd ale nie wiem który.

Na t1 poszło ceando 1L+moddus 0,2+ccc 1L+asystent 0,05+proleafe max. Na t2 Merces 0,1+propico 0,4+safir 0,5.

 


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

majes

Możesz być spokojny, żaden z fungicydów które zastosowałeś nie trzyma pszenżyta w zieloności (nie te substancje i nie w takich dawkach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

To co może tak trzyma? W zeszłym roku ciałem je jako pierwsze a w tym jako ostatnie.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

A nawożenie? Ile dałeś azotu? Może obornik? Albo dobry przedplon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Tak ale są kontrole cross compliance i kontrole PIORiN i tam już pobiera się takie próby

 

moga pobrać w praktyce nikt tego nie robi byli kilka ray już i arimr i piorin


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

A nawożenie? Ile dałeś azotu? Może obornik? Albo dobry przedplon?

 

w sumie 180N, bez obornika. Przedplonem była pszenica.

 


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryczek96    5

Panowie jakie polecacie fungicydy na jęczmień jary, T1 i T2?

 

Co myślicie o takiej ochronie na jęczmień:

-T1: Capalo 1.25l

-T2: Osiris 1.5l

 

Edytowano przez Patryczek96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Mam pytanie odnośnie stosowania fungicydów  z grupy SDHI. Czy mogę na T1 zastosować Boogie XPro a na T2 Adexar? Oba te preparaty zawierają SDHI i czy nie popali to zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Fungicydy zawierające w składzie triazole (szczególnie epoksykonazol) mogą powodować na T2 przypalenie końcówek liścia flagowego (w zależnośći od odmiany). W tym roku po Boogie na T1, na T2 stosowałem SDHI + strobi bez triazoli i nie było źle. Adexar stosowałem na T2 na 2 odmianach, jedna całkiem dobrze to zniosła, druga niestety nie, podobnie było Seguris.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloz    0

Vertisan 200 EC idealny do wszelkiego rodzaju mieszanin zbiornikowych lub Treoris 350 SC (sdhi + chlorotalonil)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Metrax12 jaki miałeś plon po SDHI+Strobi a jaki po Adexarze? Też tak myśle, że epoksykonazol przypala na T2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

kwestia przypaleń to sprawa odmianowa i pogodowa. W tym sezonie stosowałem na T2 epoks + Acanto i nie widziałem przypaleń


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a ja używałem na T2 Duett Ultra i nie było zadnego problemu jesli chodzi o przypalenia,natomiast Falcon który tez stosowałem na innej odmianie to mi delikatnie poparzył ale troche za ciepło i słonecznie było podczas wykonywania zabiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

moim zdaniem epo nie a z tym nic wspólnego bardziej chodzi o temperaturę robienie zabiegu z byt wygrzane rośliny, źle robione mieszaniny zbiornikowe ,  dodawanie nawozów dolistnych 

od siebie mogę napisać że co do przypaleń obawiałbym się tebukonazolu oraz fosfoorganików (bi, Dursban)


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    460

Zastanawiam się i nie wiem co na przyszły rok wybrać na ochrone pszenicy . W tym roku stosowałem na t1 mirage a na t2 falcon i pszenica dała 5 ton po rzepaku . Falcon bym zostawił ale co dodać do mirage albo czym zastąpić mirage żeby było nie kosmicznie drogo a skutecznie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj