Polecane posty

tomek0808    6

U nas to samo,ze 2 miesiące bez deszczu,myslalem ze jak prysne e nocy -rosa juz sie pojawiala,to będzie ok.powinienem zmniejszyc dawke.pszenica po qq,idą na nią choroby mimo suszy o chcialem zabezpieczyc ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Opryskalem pare dni temu pszenice tebukonazolem o 22 i widze poparzone liscie.najgorzej jest na przejazdach pid ciągnikiem.dawka 1 l.tam gdzie dodalem bumpera to samo albo i gorzej .mialem zadbaną pszenice i twraz ją załatwilem na koniec.

 

dodawałeścoś na robaka czy cokolwiek innego? i kiedy dokładnie wykonywałeśten zabieg ?

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

kiedy optymalnie wykonać T3 na pszenicy?

chcę dać sam tebukonazol

 

pytam bo we wcześniejszych latach wykonywałem tylko 2 zabiegi i nie mam pojęcia kiedy wejść na kłosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymtus    42

Zaraz przed wykłoszeniem, jak zaczyna się otwierać pochewka liściowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

chyba źle zostałem zrozumiany

ja chcę zrobić T3 na kłosa

tylko nie wiem kiedy zrobić to optymalnie bo nie stosowałem ochrony 3 zabiegowej

 

Edytowano przez Jarek22B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Czy mogę na jęczmień jary do Falcona dodać Bi 58 na skrzypionkę ? Czy nie spowoduje to jakiś przypaleń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Witam od miesiąca czasu dzisiaj troszkę podpadało, pszenżyto już się w pełni wykłosiło i tu moje pytanie mogę jeszcze dać 1l tebu?? Chciałbym jeszcze sypnąć saletry około 150kg aby nie wiem czy to jeszcze ma sens;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

u mnie dzisiaj minęło 11 dni od t1 w jęczmieniu jarym (trochę za późno dałem) i zamierzam dać już w sobotę t2 (menara), najgorzej że jest sucho ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Jak wyglądu u was walka ze skrzypionkami. Sucha i zimna aura chyba raczej utrudnia im zycie zboża ozime w kiepskim stanie zabieg i tak nie wniesie jakiejś większej poprawy zdrowotnisci liscia czy się myle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1530

u mnie było sporo skrzypionki jak była w fazie podflagi, i połączyłem insektycyd z t2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

hmmm amistar zawiera azoksystrobinę czyli subst  typowo zapobiegawczą

ja dałbym 0.4l/ha amistaru i 0.6l tebukonazolu tak będzie ok


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Ja do tej pory wykonałem tylko T1 na początku maja. Zboże wygląda dobrze chociaż zaczyna się susza dawać znak o sobie dolne liście podsychają. Jak myślicie jest sens wykonać dopiero po niedzieli zabieg t2/t3 i jakich środków użyć.  W sklepie proponował Topsin + tebu i coś na robaki. Zboże to pszenżyto już przekwitło i pszenica prawdopodobnie do niedzieli przekwitnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Pytanie 1:Czy na kwitnącą pszenicę (jakies 70%) mozna dać oprysk fungicydowy?

Pytanie 2: Czy łączycie fungi z opryskiem na robaka? Jakies skutki uboczne?

Pytanie 3: Jesli pszenica wygląda w miarę zdrowo (nie licząc objawu suszy), i przy obecnej pogodznie (sucho jak narazie) da cos w praktyce zabieg T3 w postaci tebukonazolu na kłos?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ad 1; można

ad2; można połączyć ale uważać przy łączeniu z fosforganikami

ad 3 ;napewno da ale najlepiej zrobić test kopertowy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Dziekuje za odpowiedź #thug

O tescie kopertowym czytałem nawet cos ostatnio w gazetce, ale nigdy nie stosowałem

 

Mam jeszcze jedno pytanko, w jakiej fazie dojrzałości kłosa najlepiej dać tzw. azot na kłos w celu polepszenia jakości ziarna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Czy jest sens pryskać fungicydem gdy pszenica jest juz prawie po przekwitnięciu ? 


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Bezsensu to nie robić wcale T3 jeżeli ładna pszenica bo jak poleje dobrze to kiepsko może być i z plonem i z parametrami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Wczoraj dolało nieco, pszenica właśnie przekwitła i się zastanawiam czy dawać na kłosa o tej porze tebukonazol czy już nie warto? Raczej skłonny jestem dać choć 0,8l i czy można dać mocznik do tego w celu poprawy parametrów i w jakim stężeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Ilu tu miłośników mocznika na tym forum,dla mnie nieporozumienie i to w takich temperaturach jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

hyy to też właśnie się pytam czy w ogóle w tej fazie się daje bo przez ostatnie dwa miesiące raczej wiele z ziemi pszenice nie naciągnęły, a sporo napadało i od poniedziałku zapowiadają 20 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

w ubiegłym sezonie nawożenie azotem zakończyłem przy drugim kolanku i pszenica miała 32 glutenu i 14 białka.Kluczową sprawą jest ilość opadów przed zbiorem.Będzie padać to i parametry pójdą sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Czy na T3 mozna dac 0,8 Tebu jak pszenica juz jest przekwitnieta? Wcześniej miał byc robiony ten zabieg ale odwlekaniem z powodu suszy , a teraz warunki sie zmieniły bo w końcu spadły 3 dobre deszcze i nie ma na co chyba czekać tylko wlasnie pytanie czy mozna po przekwitnięciu robić? Pi inne lata zawsze robiłem ten zabieg w czasie kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj