Polecane posty

GoSuPiCaSsO    0

Widzieliscie co sie dzieje w rudniku jaką wyprzedaz zrobili ???

 

http://www.sklep.rudnik.agro.pl/

 

Cratos = Credo

Arbiter = Wirtuoz

Dedal = Duet Ultra

Starami = Amistar

Troll = Nurella

Midas = Modus

Certes = Cerone

Sherlock = Reveller

itp

 

Ceny super. Polecam bo wszystkie są orginalnych producentów zaden ze środków nie jest generykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie przez niesprzyjajaca pogode która trwała przez ostatnie dwa tygodnie nie było mozliwosci wykonac zabiegu T2 wiec co lepiej wykonac teraz na pszenice ozima ktora aktualnie w tym momencie sie wykłasza, spóznione przez deszcze T2 Soligorem lub Falconem i na tym zakonczyc zabiegi czy moze poczekac jeszcze kilka dni i zrobic zabieg Osirisem,a z tym Soligorem lub Falconem dac sobie teraz juz spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

A ja chyba zakończyłem w tym roku ochronę na T2....

U nas jest taka susza że pszenica każdego dnia zaczyna wyglądać coraz gorzej.... Nia ma sensu powodować dodatkowego stresu i robić kolejnych kosztów....

Uprawę nawożenie i ochronę robiłem na 8 ton a teraz modlę się żeby 6 uleciało....

jak widzę zdjęcia kolegów z forum robione na mokrych łanach pszenicy to tylko zazdrość mnie ogarnia i poczucie niesprawiedliwości nawet w pogodzie...

ostatni deszcz warty odnotowania spadł 9 maja... a to i tak w odstępie tygodnia od poprzedniego....

co więcej mam nawet wrażenie że te moje 200kg N/ha bardziej pali tą pszenicę niż sąsiadową o mniejszym nawożeniu....

Wody...... Wody... jeszcze raz wody.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Centralna polska to samo. Ostatni deszcz 2 dni temu był taki że musiałbym stać pół godziny zeby mi się włosy zmoczyły

Pomimo to dzień wcześniej lekko zasiliłem azotem, wczoraj dałem T2. Ale jak tak bedzie dalej i prognozy wróżbitów o cenie pszenicy w żniwa się sprawdzą (500!) to jak zwykle wygraja na tym koncerny chemiczne i zakłady azotowe. Sąsiad który uzaleznia wielkość plonu od szczęścia i natury lepiej wyjdzie niż ja.

Oj cienko sie zapowiada, cientko.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

losktos co polecisz wyniszczającego na zaawansowana brunatną plamistość liści jęczmienia jarego w rozsądnej cenie? poszedł wcześniej duet star ale zamiast lepiej to gorzej po nim. oprysk polaczonony z moddusem, nie wiem czemu sie tak stalo...wina adiuwanta?

napewno nie zrobiło się gorzej dlatego ze opryskałeś. Poprostu infekcja mogła już wystapić przed zabiegiem ale nie było jeszcze widac objawów. Wyszły później a środek poprostu wszystkiego nie zwalczył. Co do środków - substancje protiokonazol bądź epoksykonazol


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

U mnie bardzo ale to bardzo sucho przyspieszyłem 3 dawkę i siejąc widziałem już że na gorszej ziemi pali. Wszystko było szykowane na 8 ton ale jak będzie 6 to cud Szkoda bo jak pryskałem na t2 to pszenica wyglądała bardzo ładnie aż chciało się iść na pole a teraz... Nie pamiętam tak suchego roku jak jeszcze parę dni takiej pogody to szlak trafi jęczmień i kukurydzę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

a u mnie po kilkudniwych opadach deszczu pogoda w kancu pozwoliła nadrobic zaległosci,pszenica ozima po zabiegu T2 Soligorem 1,0l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Największą rolę odgrywa odmiana i warunki w trakcie zabiegu gdzie u każdego inne , co do odmiany można pryskać 100 odmian a na jednej tylko coś nie wyjdzie bo podatna

Jeśli możesz opróżnij skrzynkę, nie mogę podesłać wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganicus86    1

1. łączenie moddusa z fungicydami, gdy mamy niedobory wody w tym roku powodowało przypalanie, roslina nie była wstanie przerobić to co otrzymała na raz, a nie umiejetność zastosowania go

2. zastosowanie fungicydów i pisanie że jest jeszcze gorzej panowie to bzdura, łączenie szczególnie triazoli z mocznikiem na kłos - propikanazol, epkoksykonazol bedzie powodowac przypalenie ze wzgledu na oslabienie roślin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie dzisiaj robiłem zabieg w pszenicy ozimej T2 Falconem 0,6l/ha ale po ok 30-40min przeszła burza wiec napewno nici z oprysku,zastanawiam sie czym mozna zrobic poprawke moze byc Duett Ultra 0,6l/ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx1    0

Hejka planuje na T2 dać duett ultra 0.6l/ha mam pytanie czy można by dodać do tego tebu i jak tak to ile czy np. 0.5l/ha wystarczy czy pełny litr ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56

Panowie, a powiedźcie jak to jest ze środkami które nie mają rejestracji w danej uprawie, tzw. generykami, zamiennikami. Czy można je wpisywać do ewidencji mimo braku rejestracji? Mogą być z tym jakieś problemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

Pewnie że problemy jak nie ma rejestracji to nie wpisuj go w papiery bo sie beda czepiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202
Napisano (edytowany)

Czy do T2/T3 można dodać jeszcze Yara Vita Zboża? Czy dać sobie spokój? 

Edytowano przez Kondziu1832

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

1. łączenie moddusa z fungicydami, gdy mamy niedobory wody w tym roku powodowało przypalanie, roslina nie była wstanie przerobić to co otrzymała na raz, a nie umiejetność zastosowania go

2. zastosowanie fungicydów i pisanie że jest jeszcze gorzej panowie to bzdura, łączenie szczególnie triazoli z mocznikiem na kłos - propikanazol, epkoksykonazol bedzie powodowac przypalenie ze wzgledu na oslabienie roślin

 

1. mieszałem moddus + CCC + fungicyd, było sucho i żadnych przypaleń nie było

Hejka planuje na T2 dać duett ultra 0.6l/ha mam pytanie czy można by dodać do tego tebu i jak tak to ile czy np. 0.5l/ha wystarczy czy pełny litr ?

0,5-0,7 tebu, aczkolwiek i 1 l nie zaszkodzi


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Mam pytanie,czy moge do oprysku na grzyba w pszenicy ozimej dodać mocznik i w jakim stężeniu bezpiecznie?

Witam i ponawiam pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Panowie, tak mi się zalęgła pewna myśl by na T2/T3 dać Adexar Plus z 1,5l/ha? Czy brać opcje Rubric/Safir 0,8l/ha + Reveller 0,6l/ha? Może ktoś rozwiać moje wątpliwości? Ta 1 opcja to chyba coś  za słaba się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jeżeli miałbym wybierać to raczej opcja epoks + reveller. No chyba zeby zwiększyć adexar do 2 l

 

Witam i ponawiam pytanie

w obecnych fazach stężenie do 5 % (liść flagowy - kłoszenie)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

adexaru 1.5l to już dawka na bogato i na pewno skuteczniejsza niż dwa triazole ze stobiluryna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w systemie 3 zabiegowym na pewno tak, ale przy 2 zabiegach wydaje mi się za skromnie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj