Polecane posty

navaho13    1

falcon zawiera tebukonazol, który jest dobry na kłos, tylko dawka max. początek lub pełnia kłoszenia to dobry moment na drugi i jednocześnie ostatni zabieg, chyba, że wczesniej są problemy z chorobami to trza przyśpieszyć. ja pryskam właśnie w tej fazie pszenżyta i żyta hybr. i jest ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Kiedy wjeżdżać z T2 jeżeli planowany jest tylko system 2 zabiegowy? 

czyli robisz T2/T3, początek kłoszenia


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Do tej pory nie stosowałem regulatorów wzrostu w jęczmieniu jarym i w związku z tym mam pytanie. Czy preparat Moddus 250 EC można stosować w jednym zabiegu z fungicydem Wirtuoz 520 EC oraz odżywkami typu Yara Vita Zboże lub ADOB Cu IDHA (zawierają miedź, która ponoć też działa usztywniająco na źdźbło)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Stosował ktoś Capalo w jęczmieniu ozimym na T1 ? Dobrze zadziałał ?

Wiem, że na jęczmień ozimy nie ma rejestracji. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
animek    0

Stosował ktoś Capalo w jęczmieniu ozimym na T1 ? Dobrze zadziałał ?

Wiem, że na jęczmień ozimy nie ma rejestracji. :blink:

 

Wg katalogu agrotechnicznego 2015 wiosna, Capallo ma rejestracje na pszenice, pszenżyto, żyto i właśnie jęczmien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

soligor poradzi se bez problemu 

soligor nie wiele zdziała na septorioze.

 

@rafał387 spróbuj epoksykonazol


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Sam tebukonazol będzie spoko na T3 ? Czy artea/menara nadaje sie na T3 lepiej w stosunku do tebu biorąc pod uwage cene ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Japa1    1

Koledzy mam problem. Pierwszy zabieg pszenica ozima zastosowano: Capalo 1,5l/ha+CCC1l/ha+Moddus 0,3l/ha+Basfoliar 6l/ha po tym zabiegu pszenica przypalona, drugi zabieg: Falcon 0,6l/ha + Moddus 0,2l/ha +siarczan magnezu pszenica znów przypalona. W Pszenżycie ten sam problem tylko był zastosowany mondatak 0,8l/ha+Unix+CCC+Moddus+basfoliar, drugi zabieg był wykonany Artea 0,5l/ha + Cerone 0,5l/ha tez przypalona. Dodam tylko że pryskam 300l/ha czy to może mieć jakiś związek z tym przypaleniem czy zbyt duża mieszanka jak na jeden raz. Powiem szczerze że aż boje się wjeżdżać z kolejnym zabiegiem bo jak po tym pierwszym przypaleniu nabrała już ciemno zielonej barwy to zaraz ja drugi raz przypaliłem i znów pole łaciate z żółtymi placami. Moje zboża wyglądają gorzej niż sąsiadów którzy zastosowali jedynie herbicydy wiosną a teraz siedzą i popijają kawę/; Pomocy!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

T2/T3 nada się chyba epoksykonazol i strobiluryna? Poradziłby ktoś jakieś środki i w jakich dawkach, albo może ktoś coś lepszego doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Co sądzicie o środku tazer? To jest chyba odpowiednik amistaru i jego cena jest  cena trochę  atrakcyjniejsza  w porównaniu z  acanto i amistarem. Planuje ochronę dwuzabiegową co sadzicie o takich wariantach, który najlepszy?

0,5l tazer+0,8l safir - 79+62= 141zł/ha

0,5 acanto +0,8l safir - 88+62=150zł/ha

1l soligor = 138zł/ha

1l gwarant +0,8l safir - 45+62=107zł/ha

Czy 0,5l tego tazera wystraczy i czy jego działanie w porównaniu z acanto będzie podobne i kiedy  lepiej zrobić zabieg na liść flagowy czy początek kłoszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal387    0

soligor nie wiele zdziała na septorioze.

 

@rafał387 spróbuj epoksykonazol

 

Byłem w sklepie ze środkami ochrony roślin i doradzono mi abym wstrzymał się opryskiem gdy to żółknięcie liści może być spowodowane przez suszę, a nie separioze. Hm...i co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

inaczej wyglada septorioza a inaczej więdniecie roślin. Prześledź dokładnie objawy.

 

 

Sam tebukonazol będzie spoko na T3 ? Czy artea/menara nadaje sie na T3 lepiej w stosunku do tebu biorąc pod uwage cene ?

 

pod względem Fuzarium tebu będzie lepsze. W tych samych pieniądzach co Menara można zrobić mieszanke Tebu + topsin lub epoksykonazol

 

T2/T3 nada się chyba epoksykonazol i strobiluryna? Poradziłby ktoś jakieś środki i w jakich dawkach, albo może ktoś coś lepszego doradzi?

 

Rubric/Safir 0,8 + Acanto/Amistar 0,5 l

lub wariant z dodatkowym cyprokonazolem

Rubric/Safir 0,8 + Reveller 0,6


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Koledzy mam problem. Pierwszy zabieg pszenica ozima zastosowano: Capalo 1,5l/ha+CCC1l/ha+Moddus 0,3l/ha+Basfoliar 6l/ha po tym zabiegu pszenica przypalona, drugi zabieg: Falcon 0,6l/ha + Moddus 0,2l/ha +siarczan magnezu pszenica znów przypalona. W Pszenżycie ten sam problem tylko był zastosowany mondatak 0,8l/ha+Unix+CCC+Moddus+basfoliar, drugi zabieg był wykonany Artea 0,5l/ha + Cerone 0,5l/ha tez przypalona. Dodam tylko że pryskam 300l/ha czy to może mieć jakiś związek z tym przypaleniem czy zbyt duża mieszanka jak na jeden raz. Powiem szczerze że aż boje się wjeżdżać z kolejnym zabiegiem bo jak po tym pierwszym przypaleniu nabrała już ciemno zielonej barwy to zaraz ja drugi raz przypaliłem i znów pole łaciate z żółtymi placami. Moje zboża wyglądają gorzej niż sąsiadów którzy zastosowali jedynie herbicydy wiosną a teraz siedzą i popijają kawę/; Pomocy!!

 

witam u mnie to samo .zachodze w głowe dlaczego? może to wina basfoliaru? po t2 pszenica wygląda bardzo zle gorzej niż u tych co jedynie stosowali herbicyd . rece opadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

dziś polecialem t2/t3 na pszenzyto.Mam początek kloszenia dawałem 10 kg mocznika 10 siarczanu odżywka 0,5 menara i 0.5 tebu (450g na litr) .Czy nie przypali mi taka mikstura nie za dużo tebu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Kolego @losktos, co byś dodało do propiko na DTR w pszenicy ozimej w monokulturze? Dodatkowo moznaby zapobiegawczo ochronić tez przed septoriozą?

 

Na T1 poszło Duett Star + prochlaz

Na T2 na DTR chciałem dać 0,5 propiko (np Bumper) + 0,5 epoxy . (Safir?). Choc w przypadku epoxy byłoby to powtórka z T1

Dobrze kombinuje?

 

 

Protiokonazol ponoć lepszy na DTR ale w czystym składniku (Input, Menara, Artea) troche drogo.....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

Koledzy czy do Bumpera można dodać z 20 kg mocznika, 7 kg siarczanu plus odżywka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Koledzy mam problem. Pierwszy zabieg pszenica ozima zastosowano: Capalo 1,5l/ha+CCC1l/ha+Moddus 0,3l/ha+Basfoliar 6l/ha po tym zabiegu pszenica przypalona, drugi zabieg: Falcon 0,6l/ha + Moddus 0,2l/ha +siarczan magnezu pszenica znów przypalona. W Pszenżycie ten sam problem tylko był zastosowany mondatak 0,8l/ha+Unix+CCC+Moddus+basfoliar, drugi zabieg był wykonany Artea 0,5l/ha + Cerone 0,5l/ha tez przypalona. Dodam tylko że pryskam 300l/ha czy to może mieć jakiś związek z tym przypaleniem czy zbyt duża mieszanka jak na jeden raz. Powiem szczerze że aż boje się wjeżdżać z kolejnym zabiegiem bo jak po tym pierwszym przypaleniu nabrała już ciemno zielonej barwy to zaraz ja drugi raz przypaliłem i znów pole łaciate z żółtymi placami. Moje zboża wyglądają gorzej niż sąsiadów którzy zastosowali jedynie herbicydy wiosną a teraz siedzą i popijają kawę/; Pomocy!!

sprawca jest jeden.Moddus nie lubi mieszanin i on powoduje przypalenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

A jak pisałem że za dużo mieszacie ,to by mnie zjedli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Nie moge słuchać tych bajek!!! Ja daję Moddus + odżywki i nic się nie działo pszenica ciemna jak trzeba. W tamtym roku poszedł Moddus + odżywki + fungicyd pszenica ciemno zielona. A wy piszecie że Moddus przepala jak się nie umie stosować środków to najlepiej wcale ich nie stosować!!!


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom79    0

witam mam pytanie jaki moze być max steżenie mocznika w zeby nie popalić pszenicy bo coś kolor zgubiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Nie moge słuchać tych bajek!!! Ja daję Moddus + odżywki i nic się nie działo pszenica ciemna jak trzeba. W tamtym roku poszedł Moddus + odżywki + fungicyd pszenica ciemno zielona. A wy piszecie że Moddus przepala jak się nie umie stosować środków to najlepiej wcale ich nie stosować!!!

A słyszałeś bajke o życie??? Jak jesteś taki mądrala to rozwiń swoją wypowiedź odnośnie stosowania moddus w mieszankach i nas poucz jak należy stosować ŚOR, sam chętnie wysłucham skoro jesteś taki expert.

Sądząc po twojej lokalizacji LTM, a z tego co się orientuje to ziemie macie niezłą więc i przypaleń pewnie nie będzie po moddusie, gdyż takowe ujawniają się na słabszej glebie (tak zaobserwowałem u siebie na mozaice po rzepaku w miejscach lepszych super, a im gleba gorsza tym gorsza kaszana.)

a odnośnie bajce o życie chętnie bym wysłuchał twojej teorii. http://www.trzoda-chlewna.com.pl/forumN/viewtopic.php?f=12&t=882&start=6975

zdięcia na środku strony, nie moje, ale u mnie drugi rok taka sama sytuacja żyto po moddusie przypalone nie końcówki tylko od źdźbła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj