Polecane posty

MartineZ    14

losktos i reszta ekspertów  :)  gonią terminy, pogoda od wtorku ma się zepsuć a czasu mało. chciałem pryskać mocznik+fungi+moddus, jednak ze względu na to ze moddus powinen byc pryskany w sloncu przy wyzszej temperaturze  niz mocznik i fungi(to raczej w godzinach wieczornych) czy mozna pojechac 11-13 moddus i 19-20 mocznik + fungi? Tak wiem ze stres dla roslin ale ze wzgledu na mozliwosc mieszania wszystkiego razem powstał taki pomysl. Robił juz tak ktoś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygi100    1

Co będzie dobre na brunatną plamistość liści w pszenicy na T2 interwencyjnie? Czy reveller da radę czy coś jeszcze dołożyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

losktos i reszta ekspertów  :)  gonią terminy, pogoda od wtorku ma się zepsuć a czasu mało. chciałem pryskać mocznik+fungi+moddus, jednak ze względu na to ze moddus powinen byc pryskany w sloncu przy wyzszej temperaturze  niz mocznik i fungi(to raczej w godzinach wieczornych) czy mozna pojechac 11-13 moddus i 19-20 mocznik + fungi? Tak wiem ze stres dla roslin ale ze wzgledu na mozliwosc mieszania wszystkiego razem powstał taki pomysl. Robił juz tak ktoś?

 

pryskaj tym miksem tylko z tym mocznikiem nie halo dodaj siarczan magnezu jeżeli masz lub kup i powinno byc ok pryskaj po 15 jeżeli masz słoneczna pogode a jesli pochmurna pryszcz od rana. ja tak robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

mam zamiar pryskać w tym tygodniu pszenżyto ozime mieszanką gwarantu i bamperu lub samym zamirem i mam pytanie który fungicyd lepiej zastosować? bamper z gwarantem czy sam zamir? czy mogę dodać mocznik? jak tak to w jakiej ilości na ha? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

czemu z mocnikiem nie halo?

 

mocznik dolistnie bez siarczanu w zadużym stezeniu w danej fazie rozwojowej może poparzyc szczególnie jeżeli zdecydujesz sie pryskac w słoneczną pogode. teraz daje sie do 5% czyli jak pryskasz 200l wody na ha to dajesz 10kg mocznika z 7,5kg siarczanu magnezu a jak chcesz dac solo tylko dla obniżenia ph mieszaniny daj 2kg na ha i powinno byc dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

 

Mam pytanie dla bardziej zorientowanych w temacie ode mnie,

Czy mogę połaczyć razem plonvit opty, tytanit i Falcona? bo na stronie intermagu 

nie ma w tabeli mieszania nic o Falconie.

A i jeszcze do tego Cerone.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Co byście poradzili taniego na jęczmień jary na plamistość siatkową aby prysnąć w fazie początku strzelania w źdźbło razem z 0,1 moddus + 0,5Lccc?

Może być prochloraz na częśći i tebu na drugiej części bo to akurat mam. Dodam że nigdy nie pryskałem jęczmienia i wogóle jarych zbóż w tej fazie, ale z racji że mam te opryski to chciałbym czymś prysnać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkor429    3

Mam pytanie,czy moge do oprysku na grzyba w pszenicy ozimej dodać mocznik i w jakim stężeniu bezpiecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak uważacie 24 kwietnia było dane 1.5l capello  teraz 24 maja mija miesiąc t2 ostatni zabieg jechać już czy jeszcze się wtrzymać tuż przed wykłaszaniem dopiero wykonać miradorem forte 160ec w dawce 2l+soprano 125sc 0.5l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja bym się patrzył czy się coś dzieje i czekał, u siebie t1 wykonywałem jeszcze wcześniej i obecnie żadnych oznak chorób choć oprysk czeka w pogotowiu. Jeśli dalej tak będzie to pojadę jak zacznie pochwa grubnąć i potem nieco tebukonazolu. No chyba, że bamberka wytrzyma do kłoszenia jak w tamtym roku to będzie tylko T3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

losktos i reszta ekspertów  :)  gonią terminy, pogoda od wtorku ma się zepsuć a czasu mało. chciałem pryskać mocznik+fungi+moddus, jednak ze względu na to ze moddus powinen byc pryskany w sloncu przy wyzszej temperaturze  niz mocznik i fungi(to raczej w godzinach wieczornych) czy mozna pojechac 11-13 moddus i 19-20 mocznik + fungi? Tak wiem ze stres dla roslin ale ze wzgledu na mozliwosc mieszania wszystkiego razem powstał taki pomysl. Robił juz tak ktoś?

ja stosuje zasadę wyboru mniejszego zła. Jeżeli mam sie spóźnić z fazą to wolę np. zastosować środek w mniej korzystnych warunkach ale za to w terminie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69
Napisano (edytowany)

Witam co proponujecie na t3 w pszenicy? odmiana julius i tonacja
t1 wirtuoz 1l/ha
t2 artea 0,6l/ha + tilt turbo 0,6l/ha + quadro 0.3l/ha (skracanie)

Edytowano przez pala92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a sa jakies przeciwskazania na oprysk fungi +mocznik i jakies odzywki na pszenżyto ktore sie juz klosi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

ja stosuje zasadę wyboru mniejszego zła. Jeżeli mam sie spóźnić z fazą to wolę np. zastosować środek w mniej korzystnych warunkach ale za to w terminie

Racja kolego .Najlepiej wcześniej zrobić zabieg niż czekać aż choroby się ujawnią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam co proponujecie na t3 w pszenicy? odmiana julius i tonacja

t1 wirtuoz 1l/ha

t2 artea 0,6l/ha + tilt turbo 0,6l/ha + quadro 0.3l/ha (skracanie)

żaden z wyżej wymienionych

tańsze opcje: tebukonazol, tebukonazol + topsin, tebukonazol + epoksykonazol

droższe: Osiris, Prosaro


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

To jak odpowie ktoś na moje wczesniejsze pytanie co na plamistość siatkową jęczmienia b. taniego jako dodatek do moddusa i ccc? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik    0

Również po części przyłącze się do pytania powyżej mianowicie jaka substancja aktywna lub ich kombinacja najlepiej nadaje się do zwalczenia plamistości siatkowej w jęczmieniu jarym? Czy po początkowej fazie jej wystąpienia na liściach, które są już delikatnie porażone objawy tej choroby znikną po zastosowaniu ochrony fungicydowej  czy jedynie zapobiegnie to dlaszemu jej rozwojowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498
Napisano (edytowany)

Panowie, co bierze dobrze plamistosc siatkowa lisci jeczmienia?

opryskalem tenore (tebu+ prochloraz) ale nic nie pomoglo pomimo tego, ze wg etykiety a byc skuteczne.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek208    0

W zeszłym roku Artea pomogła. W tym roku jeśli będą objawy plamistości też wybiorę ten środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Panowie 2 pytania:

1. Jedziecie juz z grzybówką w pszenicy jarej. Objawy?

2. Czy w jarej tez wskazane jest dodac na podstawę prochlaz, czy tyczy sie to tylko pszenicy ozimej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy duet Ultra wystarczy na T3 czy lepiej zrobić jakąś mieszaninkę? W zeszłym roku miałem falcon i średnio byłem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Panowie co robić? jechać już t2  mimo że liść flagowy jeszcze nie widoczny, i nie widać oznak chorób,problem polega na tym że do konca maja zapowiadac w moim rejonie burze i deszcz i może byc problem z wykonaniem zabiegu. 22 kwietanie było t1 Tilt 0,9+ 0,9 Mandatak. Planuje ochronę dwu zabiegową T2 Soligor 1-1,1l ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jak 2 zabiegi to z drugim jeszcze czekaj az flagowy w pełni sie rozwinie a nawet do zgrubienia pochwy lisciowej. Ja pryskałem t2 ale u mnie flagowy sie pokazał, a planuje ochrone t3


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

kolego losktos a jakie polecasz dawki; tebu + epoksykonazol albo samego tebu na zabieg T3? dodam że tu gdzie będzie pryskane tym tebu lub tebu z epox nie będzie T2.... Na T1 duet +atak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj