Polecane posty

petro11    29

Na T2 : Treoris 1l + Soprano 0,7l , Martens 0,8 + Soprano 0,8, Adexar 1.2l  Może być? Pszenica po pszenicy którymi prysnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

@navaho13 tak proquinazid zwalcza też inne choroby. U mnie na stronie możesz sobie wyszukać jakie środki zawierają proquinazid i na co można je stosować


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Co polecacie na zabieg fungicydowy w pszenicy jarej i jęczmieniu jarym(zakładany plon ok. 5-6 ton)? Planuje zrobić tylko jeden zabieg tylko nie wiem za bardzo kiedy, dać na t1 czy na t2 czy może tak pomiędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

przyłączam się do pytania kolegi wyżej, został mi Tilt Turbo i Promax będzie to odpowienie na pszenicę jarą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14
losktos

20 kg mocznika + 1l Duet Star + 0,4l Moddusa + adiuwant będzie okej na jęczmień jary? chodzi o połączenie środków w jednym oprysku. Trochę poczytałem i powinno być okej ale 1 raz robię taką mieszankę. Jęczmień przed 2 kolankiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba42    7

Co polecacie na zabieg fungicydowy w pszenicy jarej i jęczmieniu jarym(zakładany plon ok. 5-6 ton)? Planuje zrobić tylko jeden zabieg tylko nie wiem za bardzo kiedy, dać na t1 czy na t2 czy może tak pomiędzy?

 

 

Dołączam się do pytania kolegi

Jaki antywylegacz polecacie na jęczmień jary??Jest bardzo gęsty  dostał przedsiewnie 35N i jutro pogłównie dostanie 51N. Jak w jęczmieniu jarym dokładnie rozpoznać fazę strzelania w źdźbło i fazę 1 kolanka ?? Da się to zrobić tak jak w zbożach ozimych rozcinając roślinę ??

 
 
 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

@losktos to ten topsin w tej mieszance na t3 nie potrzebny, jak juz problem z fusarium to tebukonazol pelna dawka + 0.5-0.6 epox na plewy i czerń.

 

niepotrzebny? a co do herbaty go wlac?  ja na t3 dam tebukonazol 1l/ha + 1l/ha tiofanat i może zadziała go rzej niż 1,25 tebukonazolu? w zeszłym roku ta mieszanina w mniejszych proporcjach zadziałala bardzo zadowalajaco  a padało często i problemu z fuzariozą i septoriozą klosa i plew nie zauważyłem ziarno nalewało sie bardzo długo a w pszenżycie jarym to wogóle rewelacyjnie sie tiofanat spisał kosiłem ostatni a miejscami miałem jeszcze zieloną słome co kosztowało mnie 3 palce w slimaku hedera wg mnie mieszanka godna uwagi. w życie też super flagówka praktycznie czysta była do samego konca nalewania była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Nie wiem co zrobić bo go nie stosuje, ostatnio x lat temu ta s.a. w Juwell tt na T1. Nie zadziała gorzej, ale czy lepiej? Tebu dawka w rejestracji 1l, czytałem że na fuzariozy wystaracza ok 200g s.a. Dublujesz s.a na jednego patogena. Jak pisałem osobiście wole tebu+epox bądz zrobić Osiris,a.

Co do tego że zboże długo zielone to zaleta, niestety nie. Pszenżyto jare ma to do siebie że długo jest zielone i po ochronie tebukonazol + propikonazol jedynie, także słoma zielona przy cięciu. 

W ozimym po zabiegu T2 pictor + epoksykonazol słoma była zielona i nie bawiło mnie to, w tym roku zabieg bd przyśpieszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

im dłużej czesci wegetatywne w roslinie zielone tym lepiej oczywiscie bez przesady ale to daje lepsze wypelnienie ziarna i mtz do pełni szczescia zbrakło mi 3 dawki n na jakosciówke obok pszenica  bez ochrony aż przykro było patrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

losktos

20 kg mocznika + 1l Duet Star + 0,4l Moddusa + adiuwant będzie okej na jęczmień jary? chodzi o połączenie środków w jednym oprysku. Trochę poczytałem i powinno być okej ale 1 raz robię taką mieszankę. Jęczmień przed 2 kolankiem.

 

 

ja bym mocznik oddzielił, ale Twoja sprawa. Stosując razem z mocznikiem może i 0,3-0,35 Moddusa by starczyło

Nie wiem co zrobić bo go nie stosuje, ostatnio x lat temu ta s.a. w Juwell tt na T1. Nie zadziała gorzej, ale czy lepiej? Tebu dawka w rejestracji 1l, czytałem że na fuzariozy wystaracza ok 200g s.a. Dublujesz s.a na jednego patogena. Jak pisałem osobiście wole tebu+epox bądz zrobić Osiris,a.

Co do tego że zboże długo zielone to zaleta, niestety nie. Pszenżyto jare ma to do siebie że długo jest zielone i po ochronie tebukonazol + propikonazol jedynie, także słoma zielona przy cięciu. 

W ozimym po zabiegu T2 pictor + epoksykonazol słoma była zielona i nie bawiło mnie to, w tym roku zabieg bd przyśpieszony.

nie do końca zgodze się z dublowaniem substancji, bo w przypadku fuzarium jest jej kilka gatunków i nie każda substancja zwalcza wszystkie gatunki.

Z resztą wypowiem się po tym sezonie co do efektów

  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roberto2005    2

Witam , mam zasiane 8 ha mieszanki: jęczmień +pszenica+groch siewny. Czy mogę na T1 dać Tilt Turbo 0.7 l/ha + Mondatak 0,7 l/ha +10kg/ha mocznika + 5kg/ha siarczanu magnezu z mikro. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi groszkowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Na T2 poszedł Amistar xtra 1 L .  T3 Tebu w dawce 1 L wystarczy? Odmiana Arkadia?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13
Napisano (edytowany)

KIEDY NAJLEPIEJ JEST ZASTOSOWAĆ MODUS W JĘCZMIENIU JARYM ? mam jęczmień w fazie kolanko 1 cm nad węzłem krzewienia

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Wystarczy,tez mam Arkadie i bede dawał na T3 tebukonazol tylko,ma jeszcze Juliusa którego więcej siał nie będe bo choroby go mocno atakowały a Arkadia obok i nic praktycznie.

Nie wiem co to jest,ale górne liście pszenicy są takie karbowane tzn przeważnie jedno źdźbło ale nie widze żadnego robactwa,chyba że coś małego i nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

zgoda jest to dublowanie substancji i koszt tego zabiegu nie jest tani wcalebo dla mnie wychodzi 115zl/ha t3 przy dawkach po litrze na ha zapewwne obniże do 0,8l  i pokusze sie pewnie o eksperyment zrobie na jednym kawałku połowe z topsinem a drugą tebu solo. dzisiaj okienko pogodowe sprzyjające wiec jade zaaplikowac moddusa i zastanawiam sie nad dodaniem t2 ale jest bezchmurnie do +18 zapowiadają w godzinach popołudniowych nie mam możliwosci tego zrobic a jutro deszcz. losktos co byś doradził? dac moddus solo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

KIEDY NAJLEPIEJ JEST ZASTOSOWAĆ MODUS W JĘCZMIENIU JARYM ? mam jęczmień w fazie kolanko 1 cm nad węzłem krzewienia

teraz jest odpowiednia faza na skracanie jęczmienia pomiędzy pierwszym a drugim kolankiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

dzisiaj chciałbym skrócić pszenice jara samym CCC ale czy potem moge na flagowy wykonac jeszcze zabieg Cerone? czy moze lepiej zamiast tego CCC jechac dzisiaj od razu Cerone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

teraz jest odpowiednia faza na skracanie jęczmienia pomiędzy pierwszym a drugim kolankiem

 

i ile go zastosować na ha dodam że stanowisko po burakach cukrowych liście które poszły w glebę pocięte klasa gleby 3a gęstość siewu 170 kg na ha

wapnowane na jesień po 7 ton na ha dane wapna defekacyjnego z cukrowni  wioną posiana polifoska 4 po 300kg na ha i na początku krzewienia dostał 100 N ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a Ty Losktos jakie robisz T2 i T3?

 

T2 Acanto 0,5 l + Rubric 0,8

T3 Tebu 1 +Topsin 0,7

 

a na częsci plantacji T2/T3 Prosaro 1 l

 

zgoda jest to dublowanie substancji i koszt tego zabiegu nie jest tani wcalebo dla mnie wychodzi 115zl/ha t3 przy dawkach po litrze na ha zapewwne obniże do 0,8l  i pokusze sie pewnie o eksperyment zrobie na jednym kawałku połowe z topsinem a drugą tebu solo. dzisiaj okienko pogodowe sprzyjające wiec jade zaaplikowac moddusa i zastanawiam sie nad dodaniem t2 ale jest bezchmurnie do +18 zapowiadają w godzinach popołudniowych nie mam możliwosci tego zrobic a jutro deszcz. losktos co byś doradził? dac moddus solo?

 

mieszałem Moddusa z T1 i nic się nie działo


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

i ile go zastosować na ha dodam że stanowisko po burakach cukrowych liście które poszły w glebę pocięte klasa gleby 3a gęstość siewu 170 kg na ha

wapnowane na jesień po 7 ton na ha dane wapna defekacyjnego z cukrowni  wioną posiana polifoska 4 po 300kg na ha i na początku krzewienia dostał 100 N ?

0.4 l Moddusa i do tego przyzwoite środki od grzyba.Plon powinien być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3497

Ja twierdze że na jęczmień lepsze CERONE, skróci  do 20 cm,a modus tylko pogrubi żdżbło ,oczywiści musi być opryskane na początku II kolanka,czyli już jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

mieszałem Moddusa z T1 i nic się nie działo

 

ja wiem ze nie wadzi to mieszac . moddsus lepiej zaaplikowac w dzien słoneczny a grzybówke w pochmurny lub wieczorem a wtedy moddus słabiej zadziała. wczoraj prysnełem jeden kawałek wieczorem bo wiało w dzien ponad 7m/s a cała wies pryskała bez wyjątku hehehe ostro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj