Polecane posty

Ulman    5568

ja od 2 lat pryskam soligorem w pelnej dawce na T2 i ponizej 7,5tony nie zeszlem z plonem ,a w tamtym roku presja chorob byla duza i sobie poradzil, 3 lata dawalem falcon to moge powiedziec ze tym srodkiem to jest lekkie nieporozumienie

1l Soligora to zasadniczo  0,3 Input+0,6l Tebu więc za 120 Pln masz coś co jest warte 90. Myślę że 1 l epoksykonazolu za 70 Pln zrobi lepszą robotę. Falcon to w sumie Soligor z protiokonazolem zamienionym na triadimenol. Zeby były większe jaja to w max dawce Falcon masz 0,4l/ha czystego tebu. Nie ma się co dziwić że nie działa


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

nie stosowalem jeszcze czystego epoksynazolu takze sie nie wypowiem na tem temat,w tym roku po T1 duett star +prochloraz pszenicy czyste sa  i dlatego nic nie zmieniam daje soligor  bo koszt 125zl to nie tak duzo jak na T2 i  nie bede nic kombinowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Dzis w pszenicy jarej zauważyłem w dolnej partii liści mączniaka. Tragedii nie ma ale na pojedyńczych liściach grzybnie widać. Pszenica ma dość gęstą obsadę.

Ponieważ wyczuwalne jest juz kolanko ok. 1 cm nad ziemią szykowałem się lada dzień z antywylagaczem + modus.

 

W obecnej sytuacji chyba dam na początku odzywke w postaci mocznik+siarczan mg. + jakąś morfolinę a nastepnie oddzielnie skracanie, ewentualnie samo zasilenie azotem + siarczan, poczekam czy mączniak się nie wycofał, a jesli nie bedzie efektu, morfolinę dam z antywylegaczem + modus?

 

Dobrze kombinuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A kiedy zastosować drugi-ostatni, zabieg fungicydowy w pszenżycie ozimym po rzepaku. T1 Ceando 1,2 litra, potencjał myślę ok 5-6 ton, bo ziemia niezaciekawa. Mile widziane by był to zabieg Menarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Czy 130g protiokonazolu + 125g tebukonazolu będzie dobrą mieszaniną na T2 za 120zł/ha? Czy jednak acanto 0,5l + epoksynazol 0,8l za 140 - 150zł/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a co mi jeszcze doradzicie na jeczmien jary i pszenice jare zeby je dobrze zabezbieczyc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W tym roku kupiłem zestaw univo xpro cena 300zł/ha na t1 baggie rodzi sobie bardzo dobrze procz odrobiny rdzy czysto wczesniej stowowałem wirtuoza na t1 to wyszystkiego było po troche. Na t2 idzie Fandango

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Zamierzam dać 80 g cyprokonazol  i co należałoby dodać aby zapobiec septoriozom i furazjozom w pszenicy ozimej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbi    0

panowie mam corbel i topsin m jak to sensownie zmieszać na T2/T3 w pszenżycie ozimym faza liścia flagowego kłos ma do wyjścia 5-6cm łan wygląda zdrowo.Mam jeszcze sokół/falcon ale myślę dać go solo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DROPSO    0

Witam. Prosze o pomoc w dobraniu środka lub środków na przenżyto. Dolne liście robią sie żółte z plamami :/

Nigdy wcześniej nie stosowałem takich środków prosze o wyrozumiałość. Pozdrawiam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

losktos.soligor na t2 w pszenicy będzie dobrym rozwiązaniem poradzi sobie  z septoriozą liści,DTR i rdzą,czy może coś doradzisz lepszego,na T1 było tilt turbo + mondatak

soligor jest dla mnie średnim rozwiazaniem. W tej cenie powinno tam być więcej substacnji (konkretnie protiokonazolu). W tych samych pieniądzach wolałbym epoksykonazol + chlorotalonil. Lub drozsze opcje epoksykonazol + Acanto lub Reveller + epoksykonazol


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

soligor jest dla mnie średnim rozwiazaniem. W tej cenie powinno tam być więcej substacnji (konkretnie protiokonazolu). W tych samych pieniądzach wolałbym epoksykonazol + chlorotalonil. Lub drozsze opcje epoksykonazol + Acanto lub Reveller + epoksykonazol

ja daje to srednie rozwiazanie czyli soligor w pelnej dawce tylko mam pytanie do ciebie @losktos  co lepiej d niego dac 0,2moddusa czy 0,5cerone? wraz  z T1 poszlo 0,3moddusa i 1lccc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Skoro dales 0.3 moddusa i 1l ccc to nie ma sensu w koszty sie pakowac , powinno wystarczyc ew. daj z 0,1 moddusa jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

przeczytaj parę postów wyżej

 

ja daje to srednie rozwiazanie czyli soligor w pelnej dawce tylko mam pytanie do ciebie @losktos  co lepiej d niego dac 0,2moddusa czy 0,5cerone? wraz  z T1 poszlo 0,3moddusa i 1lccc

ja wybrałbym cerone


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arszenik    1

Witam na t1 poszło duet star czy dobrym pomysłem bedzie na t2 dać epoksykonazol+chlorotolonil (safir 0,8+ 0,8gwarant) zabieg ma byc na pszenzyto i ma byc ostatnim juz. I jeszcze jedno w jeczmieniu jarym zaczyna sie pokazywac plamistość siatkowa co można by mu dac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

przeczytaj parę postów wyżej

 

ja wybrałbym cerone

 

czemu akurat cerone? jakies plusy minusy w stosunku do moddusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

soligor jest dla mnie średnim rozwiazaniem. W tej cenie powinno tam być więcej substacnji (konkretnie protiokonazolu). W tych samych pieniądzach wolałbym epoksykonazol + chlorotalonil. Lub drozsze opcje epoksykonazol + Acanto lub Reveller + epoksykonazol

 

W jakich dawkach dać epoksykonazol + chlorotaloni w pszenicy ozimej na t2 i czy może byc na t2 epoksykonazol jesli w t1 był też epoksykonazol w duecie star?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

czemu akurat cerone? jakies plusy minusy w stosunku do moddusa?

 

pewnie chodzi o cene zabiegu ja wybieram moddusa bo nawożenie powyzej 180kg n i skracanie 2 razy a 0,3 moddusa lepiej skraca niz 0,5 litra cerone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Ale ja dawałem z T1 0,3moddusa i 1lccc chodzi mi na flagowy jeszcze dac a cena jest taka sama prawie między tymi dawkami 0,5 cerone czy 0,2 moddusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina3    2

czy na T2 w pszenicy wystarczy 1l Tebu? I co dać taniego na T3? Oraz czy mogę dać też te TEBU na pszenżyto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

losktos.Kupiłem już Artea i amistar drogo wychodzi ale podobno bardzo dobre te środki,bede lał artea 0,4l/ha i amistar 0,7l/ha,i tu moje pytanie czy amistar w dawce 0,7l/ha nie zaszkodzi pszenicy bo na etykiecie jest 0,6l/ha a nie chce żeby mi zostało tego amistaru.


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

@mailna3 ja będę jechał t2 Safir 125, a t3 właśnie tebukonazol. Po t1, na które zastosowałem Bumper, Lotus, Atak pszenica puki co czyściutka
http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/ochrona-roslin/zabieg-t2-coraz-blizej,43927.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

A czy macie takie mocne pszenice w tym roku ,moja dostała już 160 N i 0,5l  CCC i 0,3 modusa ,a cerone zostaje na następny rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj