Polecane posty

PawelWlkp    726

Wczoraj pryskałem u znajomego i mi tak strasznie zabiło filtry że masakra. Zapomniałem jak się ten środek nazywał, ale była to odżywka manganowa dodawana w gratisie do środka Topsin. Miał ktoś taki przypadek? W filtrach zrobił się gips.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

witam na t1 w pszenicy dałem capalo 1,5 litra na t2 planuje adexar plus 1,25 i na koniec osiris na kłos będzie dobrze?? i kiedy pryskać adexarem bo chciałem dodać do niego jeszcze z o,2 moddusa  moge te środki po łaczyć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5
Napisano (edytowany)

Wczoraj pryskałem u znajomego i mi tak strasznie zabiło filtry że masakra. Zapomniałem jak się ten środek nazywał, ale była to odżywka manganowa dodawana w gratisie do środka Topsin. Miał ktoś taki przypadek? W filtrach zrobił się gips.

 

nie pryskałem takim czymś, ale jeśli wcześniej się nie pryskało jakąś mieszaniną to albo spr w osobnym naczyniu mieszalność, albo najlepiej rozrobić środek w wodzie i wtedy wlać do beczki co daje większą szansę że nic się nie zetnie :)

 

np oprysk na rzepak:

wszelkiej maści mikro makro + fungi i na to dursban (zwykły, nie delta) = dursbanowe kluski w beczce !

ale jak dusban rozrobi się wcześniej w wodzie to jest OK

robiłem próbę, ale już nie pamiętam czy to siarczan magnezu czy bor w proszku to powodował.

 

Edytowano przez Deerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32
Napisano (edytowany)

nie byl to czasem Mikrostar Mn? rozrabialem to jesienia i teraz nie pamietam czy wsypalem do wiaderka z woda czy zalalem woda i dopiero rozmieszalem ale tez sie gips zrobil i ciezko bylo rozmieszac ale dalo rade, pozniej rozwadniacz swoje zrobil juz :) Najlepsze srodki to sa te plynne: Intermag, Adob . Tamto kupilem wtedy gdyz niebylo nic innego na stanie.

Edytowano przez hobbysta21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

koledzy fandango t2 robić na pełny flagowy czy na wychodzący flagowy ?

ma być to typowy zabieg T2 czy T2/T3?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Czy na T2 połączenie Safir+Phoenix to dobre rozwiązanie? Jakie przyjąć proporcje? Będę stosował na pszenicę i pszenżyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertmoczko    10
Napisano (edytowany)

attachicon.gifDSC_0015_4.JPG CO TO MORZE  BYĆ PRZENICA NA CZERWONY KOŃCE 

 

 U mnie podobnie było w pszenicy po rzepaku Po kukurydzy była pózniej siana i nie ma tego objawu Po konsultacji z doradcą wynika że może to być wirus przenoszony przez mszyce lub skoczki 

 

Edytowano przez robertmoczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

w pszenzycie lisc flagowy na3/4 wysuniety, jechac z t2 czy czekac? to ma byc ostatni zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Wczoraj pryskałem u znajomego i mi tak strasznie zabiło filtry że masakra. Zapomniałem jak się ten środek nazywał, ale była to odżywka manganowa dodawana w gratisie do środka Topsin. Miał ktoś taki przypadek? W filtrach zrobił się gips.

 

To był Mantrac? Przecież ten preparat zawiera węglan manganu, nie wiem co ta odżywka ma pomóc roślinom, jak jest to forma nierozpuszczalna w wodzie.

w pszenzycie lisc flagowy na3/4 wysuniety, jechac z t2 czy czekac? to ma byc ostatni zabieg

Jak ostatni zabieg, to na w pełni rozwinięty liść flagowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

zastanawiam sie czym popryskac na t2 na t1 poszedł capalo, pszenica po grochu nawozenie N ok 150kg/ha. planowany plon to 6-7t chciałbym w mieszaninie wykozystac propiko


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witam. w tym roku na pszenice ozimą zastosuje na t2  safir 0,7l/ha + topsin m 1l/ha na t3 tebukonazol 1,25l/ha w zeszłym roku stosowałem topsin na t2 i t3 w mieszaninach i byłem zadowolony pomimo tego ża gluten i białko niskie ale ziarno pełne dobrze wykształcone i cięzkie zabrakło tylko 3 dawki azotu na kłos i byłaby gitara a tak troche brakowało. ten rok nas też nierozpieszcza sucha jesien zima i wiosna na szczescie w nieszczesciu zaczeło padac wilgoc jest to i grzyby sie nasilą . moja ochrona słaba ale lepsza niż żadna szczególnie że  w tym roku dam 3 dawke azotu. może jakies lepsze rozwiązania w tych nawiasach cenowych? nawożenie mineralne powyżej 180 kg N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Panowie,czy Manara z Amistarem bedzie dobra na T2 czy lepszy np.bylby epksy z Amistarem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212

witam na t1 w pszenicy dałem capalo 1,5 litra na t2 planuje adexar plus 1,25 i na koniec osiris na kłos będzie dobrze?? i kiedy pryskać adexarem bo chciałem dodać do niego jeszcze z o,2 moddusa  moge te środki po łaczyć??

 

Ja daję 1,5l Adexaru i 2l Osirisa. Jak narazie (T1 Capalo 1,5l) pszenica jest ciemna i zdrowa, mimo odmiany podatnej na choroby. Zamiast Moddusa daję na usztywnienie Cerone. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2414

Koledzy, co proponujecie na T2 na żyto ozime - będzie to ostatni zabieg. Na T1 poszedł Tilt turbo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Panowie,czy Manara z Amistarem bedzie dobra na T2 czy lepszy np.bylby epksy z Amistarem?

Menara z amistarem dobra szczególnie na rdze. Jak problem z septoriozą to epoksykonazol lepszy, a i amistar na septorioze nie jest rewelacyjny. Z tańszych rozwiązań może chlorotalonil.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie szukam odp.na moje pytanie .... w pszenicy bede stosował na T2 Soligor co lepiej dac do niego na usztywnienie Cerone czy Medax Top?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Prawdopodobnie porazenie przez mszyce , z tymi liscmi juz nic sie nie zrobi jestli dales t1 to ok , jesli nie to daj i pilnuj liscia flagowego i na flagowego dobra mieszanke daj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Co myślicie o zestawie na t2 w pszenżycie 

tebukonazol 125g

propikonazol 125g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Panowie dziś zauwazylem u siebie brunatną plamistość liści (Dtr).

Na T1 poszło Duett Star + Mirage w pełnej dawce.

 

Co polecanie na DTR - jak narazie - w T2? Ze środkowej półki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrews1987    3

Panowie pryskałem w fazie pierwszego kolanka Mirage 1l/ha było to dwa tygodnie temu i mam kupiony mirador Adama czy mogę teraz tym prysnąć ?? I czy do tego mogę mocznik+siarczan+maximus??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Czy dobra opcja na T2 w pszenicy bedzie....Starami 0,5+safir 0,8 + gwarant 1l?..i czy do tego moge dodac cerone 0,5l?czy lepiej to zrobic osobno?


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj