Polecane posty

losktos    356

losktos co polecasz domieszac do soligoru zeby opryskac j. ozimy,zosatało mi 0,4l a potrzebuje dawke na 1 ha

chyba najprościej będzie dołożyć 0,7-0,8 epoksykonazolu, lub spróbować jakąś strobilurynę (ale w tym wypadku dawka soligoru trochę za mała)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2418

Koledzy, a jaki musi być odstęp w dniach pomiędzi T1 a T2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hobbysta21    32

co polecacie na T2 na jeczmien i przenice ?

T1 bumper super 1l+lotus 0,4l dodam ze chcialbym na T2 zakonczyc grzybowke, niemam jakiejs super gleby troche III , a reszta IV-V w dobrej kulturze.

ok 120kg N dostalo , ewentualnie jakas mala dawka saletry pojdzie na flagowego w przenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

T2 na początek liscia flagowego czyli cza obserwowac i zalezy od presji chorób.

Panowie a co z Manarą na T2?Mam to zakupione leży i czeka,poradzi sobie z Amistarem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45
który środek będzie lepszy na t2 menara czy falcon w pszenżycie, a może jakaś ciekawa mieszanina do 100 zł/ha jeśli można za tą kwotę kupić w ogóle coś ciekawego? odmiany jakie posiadam to borowik, fredo i alekto i w sumie chciałbym ten sam środek zastosować na 1,5 ha jęczmienia ozimego. W pszenżycie to na tą chwile jest problem z septoriozą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Na T1 poszło dwa tygodnie temu Propico+Corbel, mogę teraz zastosować Tilt turbo bo końcówki są trochę zółtę i widać porażenia septariozą? Na T3 można z powrotem zastosować Propico i Corbel bo mi go trochę zostało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Na t1 poszło wirtuoz 1l + gwarant 0,8L myślicie że Acanto 0,5l +Menara 0,5l na T2 będzie dobre? a na t3 tebukonazol planuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

ja na T2 myslalem o Acanto 0.5l + Safir 0.6l. Tylko nie wiem czy nie za malo Safira ale tak mi pasuje jesi chodzi o ilosc zakupu srodka. C sadzicie? Na T1 bylo Tilt + Mirage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Panowie pytanie z innej beczki czy mogę zadziałać  fungicydynami w porach rannych do maksymalnie przedpołudniowych kiedy no jak wiecie występuje nasłonecznienie ale temperatury wahają się maksymalnie do 20. Dokładniej chodzi mi o to czy to nie zaszkodzi w działaniu środka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499
Napisano (edytowany)

rano masz zwykle rose, a pryskanie a mokre rośliny to wywalanie kasy w błoto

jak nie wyrabiasz sie z czasem, to zcznij tak o 16 (wtedy juz słonce nie jest tak wysoko i nie pali)i jeździj do późna póki nie naciągnie rosa.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

na T2 mysle o Acanto 0.5l + Safir 0.6l. Tylko nie wiem czy nie za malo Safira ale tak mi pasuje jesli chodzi o ilosc zakupu srodka. C sadzicie? Na T1 bylo Tilt + Mirage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16
Napisano (edytowany)

Witam koledzy mam pytanie mam zamiar pryskać pszenicę i pszenżyto środkiem "adama"bumper 250  0,5l na hektar mam zamiar dodać jeszcze odżywkę adob +7 kg mocznika i 2,5% siarczanu magnezu czy to nie zaszkodzi ?

Edytowano przez adamos012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

post-70487-0-28316200-1430847450_thumb.jpg CO TO MORZE  BYĆ PRZENICA NA CZERWONY KOŃCE LISĆI

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

to jest raczej tylko jedno niedobór fosforu, a które liście są czerwone te z dołu znaczy te najstarsze czy te młode górne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko ta jedna odmiana jb asano 24.04 2015 było dane capello 1.5l intermag 20+20+20+ bi na start rsm 180l 32%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dolne i nie rośnie mam po sąsiedzku  skagena nie do poznania zielona zero przebarwień


co proponujecie  dać jeszcze maksimusa 20+20+20 czy coś od grzyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

daj odżywkę fosforową + siarczan magnezu + mikroelementy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Losktos a co powiesz na 0.5l Fandango +0,5l Tebu na T2? 

 

nie zbyt podoba mi się takie rozwiazanie. Poza tebukonazolem będzie bardzo mało substancji. eposkykonazol + strobiluryna (Acanto lub Amistar) raczej wypadnie lepiej

 

ja na T2 myslalem o Acanto 0.5l + Safir 0.6l. Tylko nie wiem czy nie za malo Safira ale tak mi pasuje jesi chodzi o ilosc zakupu srodka. C sadzicie? Na T1 bylo Tilt + Mirage.

 

Safir 0,8 l


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

koledzy fandango t2 robić na pełny flagowy czy na wychodzący flagowy ?


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0
Napisano (edytowany)

Panowie popryskałem moddus 0,35+ antywylegacz adams 0,5l +imput 1l +prosaro 1l ;/
i tu pytanie czy imput w takiej dawce z prosaro nie zaszkodzi ? 
wychodzi protiokonazol 250 g/h ?
dodam że to spóźnione T1 a na T2 ma iśc credo 1l +tebu0,5l

Edytowano przez Krystian93r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

za duzo masz pieniedzy, ze takie końskie dawki fungicydów dajesz?

czy to pomyłka była?

 

poza stratą kasy szkód na polu być nie powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krystian93r    0
Napisano (edytowany)

dzięki własnie sie boje o straty ;/ 
nie no pomyłka i to spora...
straty w kasie wiem ale chociaż będzie jakiś lepszy  efekt ?

Edytowano przez Krystian93r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj