Polecane posty

Agro-Nom    6

stosowałem, stosuje i będę stosował efekt jest tylko jeden piękna i zdrowa pszenica. Pozdrawiam

 

Agro - Nom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Witam, na T1 poszło 1l Duett star + 1l Mirage na T2 planowałem 1l Credo + 1l Safir, ale bardzo ciężko w mojej okolicy dostać Credo i tu moje pytanie co bym mógł zamian za niego dać ;>?? Na T3 1l Tebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygi100    1

Czy Propico 250EC można zastosować na T1? W etykiecie jest, że od fazy liścia flagowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mnie zastanawia dlaczego ten Amistar jest taki popularny. Tani to on nie jest, a w podobnej cenie można znaleźć lepsze fungicydy.

Jest długo na rynku i się sprawdza. Ale tak jak piszesz w podobnej cenie są już SDHI. Po wejściu nowej grupy sądziłem że ceny strobiluryn pójdą w dół, a pojawiły się tylko tańsze zamienniki które nie zawsze dają identyczne efekty jak oryginały.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Czekasz aż wyschnie i jedziesz.... ja zawsze czekam na kolanko i wtedy T1, Stabilan, Moddus i dolistne razem. Tak to się robi a nie tam bawi oddzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2239

zamiast credo daj amistar 250 sc 0,5 l / ha pozdrawiam

 

Agro - Nom

 

 

Szpecu co Ty mówisz w ogóle. Amistar zamiast Credo?!? Widziałeś zawarość s.a. w tym środku?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    498

Witam, na T1 poszło 1l Duett star + 1l Mirage na T2 planowałem 1l Credo + 1l Safir, ale bardzo ciężko w mojej okolicy dostać Credo i tu moje pytanie co bym mógł zamian za niego dać ;>?? Na T3 1l Tebu.

 

zaiast credo mozesz poszukac jego generyka-cratos, ewentualnie znaleć gdzieś preparat Martens (to też to samo, ale do dostania chyba tylko w ProCam)

Ewentualnie ozesz sobie kupic osobno pikoksystrobine (Acanto) i wymieszać w odpowiednich proporcjach z chlorotalonilem( gwarant/guliwer)

 

1l gwaranta/guliwera +0,4l Acanto to tak samo jak byś dał 1l Credo/Martens/Cratos.

 

chyba, ze jakims cudem w twojej okolicy w ogóle produkty duponta nie sa dostępne (choc nie chce i sie wierzyc), to mozesz podobna mieszanke stworzyc na bazie amistaru/miradora (czy innych genryków z azoksystrobina) zaiast acanto( z pikoksystrobiną)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

a jak wygladaja u was jeczmienie ozime ...  w moich stronach zaatakowane jakims wirusem  chyyba 

Żółta karłowatość jęczmienia

czesc roslin ladnie idzie w gore a czesc zostala na dole z daleka wyglada ladnie a z bliska to slabo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

nie stosowałem jeszcze żadnej ochrony  czy sensowne będzie zastosowanie teraz Soligor w pszenicy i pszenżycie???  na moich glebach to plon ok6 ton to super wynik

Edytowano przez TomaszKysiski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzi123    2

A co sądzicie o mieszaninie na T2 bumper i safir/gwarant. Taka tańsza mieszanka na mniej intensywne uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jak Soligor to w dawce 1 l/ha

 

Co proponujecie na t2 . tak okolo 100zł na hektar?

epoksykonazol (Rubric, Safir) 0,8 l + chlorotalonil (Gwarant) 0,8-1 l/ha


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

stosował z was ktoś oprysk na grzyba o nazwie MIRADOR FORTE  160 EC w dawce 2l na hektar ma w sobie azoksystrobine  60g/l i tebukonazol 100g/l czy warto koszt 170 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2411

Panowie, jakie dobre środki proponujecie na T2 w pszenżycie i pszenicy. Na T1 poszło Tilt turbo + Mondatak. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro-Nom    6

 

duet ultra 0,6 l / ha + amistar 250 sc 0,5 l / ha i napewno sobie poradzi. Pozdrawiam

Agro - Nom

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

stosował z was ktoś oprysk na grzyba o nazwie MIRADOR FORTE  160 EC w dawce 2l na hektar ma w sobie azoksystrobine  60g/l i tebukonazol 100g/l czy warto koszt 170 zł

To nowy preparat ale dobór składników dziwny - będzie słabo septoriozowo. Za te pieniądze masz wiele możliwości zrobienia czegoś mądrzejszego.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przy daniu 2l na hektar to będe miał azoksystrobine 120g tyle co amistar 0.5l i triazolowu (tebukonazol 200g ) to raczej nie mało czy lepiej coś jeszcze domieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Azoksystrobina jest niezła na rdze , daje efekt zieloności ale septorioza słabo. Tebukonazol na fuzariozy, DTR rdze ale na septoriozę także słabo. Generalnie azoksystrobinę używa się na T2 w połączeniu z epoksykonazolem i/lub  chlorotalonilem. Może być też mieszanina z SDHI. Tebukonazol najczęściej na T3 z tiofanatem , epoksykonazolem albo solo. Razem ta mieszanina po prostu ma dziury w spektrum i gdyby kosztowała 110-120 PLN/ha to może dałoby radę coś do tego dołożyć i miałoby sens. Za 170 Pln masz pewnie niezłą dawkę Aylora/Treoris, Adexar, Fandango lub składaki epoksy+Credo, epoksy +Olympus i każde z tych rozwiązań będzie lepsze.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

losktos co polecasz domieszac do soligoru zeby opryskac j. ozimy,zosatało mi 0,4l a potrzebuje dawke na 1 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to co polecasz dorzucić najtanszego mam przenice pszenica jb asano podatno na rdze i septoriozę liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6

Masz jakościową pszenice o pięknym i naprawdę grubym ziarnie a chcesz dawać " coś najtańszego" ??? Przede wszystkim dorzuć coś na pogrubienie źdźbła bo niestety wysoka i kładzie się pod ciężarem kłosa -wiem bo uprawiałem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Ja bym tego wogóle do reki nie brał ale jeśli już mieszać to jakieś 1,3-1,5l Mirador + 0,5-0,7l Rubric/Soprano. Najgorsze jest to że i tak będzie drogo.- na dwa litry Miradora przypada 0,8l Tebu i 0,5l azoksystrobiny które to komponenty są warte odpowiednio 50 PLN/l 160 Pln/. Zawarte w miradorze dawki daja nam 40 Pln+80Pln czyli 120 Pln i tak jak pisalem wcześniej, dokładnie tyle jest to warte.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj