Polecane posty

petro11    29

Jest jakaś różnica między Taliusem a Halnym? Czy to to samo? Zamówiłem Taliusa a dostałem Halnego i się zastanawiam czy cenę ma tą samą. I to i to Duponta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

to jest zupełnie to samo.

Jeszcze mógłbyś trafić tarota i teżby było to samo, bo wszystko wychodzi z fabryk duponta, ale w zależnosci od tego jak odbiorca sobie życzy, tak jest nazywane, tzn jeśli odbiorca zamówi odpowiednio dużą partie środka, to może sobie samemu go nazwać.

 

Podobie jest z Moddusem. W takim powiedzmy chemirolu go nie dostaniesz, ale jest za to Proteg (też od Syngenty) dostępny tylko tam i nigdzie indziej.

 

nie wiem czemu ma służyć tama polityka poza sianiem zamentu na rynku i złudnym wtrażeniem tego, ze wybór środków jest bardzo duży.

 

 

poza tym jeszcze np

credo=martens

soprano=safir

zamir=tenore

chefara=artea

tilt turbo=zenit

 

i wiecej mi do głowy nie przychodzi, ale na pewno mozna tę liste jeszcze mocno rozszerzyć.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Dzięki kolego. A jeśli chodzi o Chemirol to coś tu u mnie na mazurach dali plamę w tym roku. Mają pare tys. ha i pszenice nieźle czymś pojarali i żółta niesamowicie. Słyszałem że na swoich polach to dają środki przeterminowane i te które nie przeszły jakiś tam kontroli.... Taka firma to powinna świecić przykładem jak prowadzi handel na taką skalę a na polach co roku porażka.... Ale cóż w takich firmach pola to przykrywka, a interesy gdzie indziej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magic88    9

Co lepsze, zastosować najpierw drugą dawkę N w postaci RSM32 (120l) czy fungicyd T1 + mocznik i siarczan magnezu, pszenica po regulacji razem z odchwaszczeniem bo kondycja pozwalała, faza początek strzelania w źdźbło  i ile należałoby odczekać między zabiegami, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonski    1

Jaki mix bedzie lepszy na T2 koszt ok 130-150 zł

1. Menara 0,4 + azoksystobina 250 0,5l

2. Credo 1,0 l + epoksy 125 0,5 l

lub coś innego  ?

na T1 poszło 1 l prochlorazu + 0,15 Kendo

na planowany T3 tebukonazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

ja u siebie zaplanowałem credo 0,75 + soprano (epoksykonazol) 0,75

 

 

a czy to bedzie lepsze od menery +azoksystrobiny...sie okaże.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

@lew

w miare tanio i dosc dobrze bedzie zastosować epoksykonazol (Rubric, Safir, Soprano w zaleznosci pod jaka nazwa u ciebie dostępne)

5l kosztuje koło 400zł brutto wiec przy dwce 1l/ha masz koszt 80zł, a wg niemieckich badan miałbyś załatwione septoriozy, DTR i rdze.

 

jak jest u ciebie duża presja mączniaka, to wartoby było dodać jeszcze  proquinazid (tarot/talius/halny) w dawce 0,15l/ha i iałbyś pełen wypas.

ten halny by cię kosztołął dodatkowe 50zł/ha, ale iałbyś juz mączniaka załatwiongo raz na zawsze praktycznie (w przeciewienstwie do morfolin, ktore działaja 2-3 dni i koniec, proquinazid działa bardzo długo czas zapobiegawczo)

 

 

 

Wielkie dzięki kolego za wyjaśnienie i dobre wskazówki :) Presji mączniaka nie ma za dużej jak narazie.


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie mam pytanie czy po wczesniejszym zastosowaniu na T1 Moddusa 0,3l/ha+CCC 1,0l/ha moge na T2 do Soligoru lub Falconu dodac jeszcze Cerone 0,5l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jaki mix bedzie lepszy na T2 koszt ok 130-150 zł

1. Menara 0,4 + azoksystobina 250 0,5l

2. Credo 1,0 l + epoksy 125 0,5 l

lub coś innego  ?

na T1 poszło 1 l prochlorazu + 0,15 Kendo

na planowany T3 tebukonazol

2 wariant z tym że epoksykonazol 0,8 l/ha


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Ja dawałem cerone w mieszance z mocznikiem, siarczan magnez, tilt turbo+prochloraz na t1 w tamtym roku na pszeniczkę gdzie trafnie przewidziałem 5,5 tony z hektara i nie widzałem niekorzystnych objawów po zastosowaniu.

Faktycznie zdarzają się jakieś przygody z cerone, bo chciałem je złączyć z safir i acanto na t2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Co powiecie na T2 w pszenicy:

Kendo 0.15l/ha + Ascom (azoksystrobina) 0,45l/ha + Epoksy 125 0,7l?ha? Dawki w miare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Co lepsze, zastosować najpierw drugą dawkę N w postaci RSM32 (120l) czy fungicyd T1 + mocznik i siarczan magnezu, pszenica po regulacji razem z odchwaszczeniem bo kondycja pozwalała, faza początek strzelania w źdźbło  i ile należałoby odczekać między zabiegami, 

 

Najpierw T1, a na drugi dzień RSM jeżeli chcesz dawać dzień po dniu. Ja jutro wjeżdżam z 2dawką RSMu a poniedziałek grzybówka, skracanie i odżywki razem. Jeżeli RSM wylejesz jednego dnia to na drugi będziesz miał mokro bo krople nie wyschną przez noc. Często RSM utrzymuje się na roślinie i po 2 dni. Może to nie wpłynie specjalnie na zabieg ale to zawsze jakieś ale.... a i jeszcze jedno. Na drugi dzień na oponach przy nawrotach nanosić będziesz RSM i tam deczko przypalisz. Nic wielkiego ale zawsze odwrotna kolejność będzie już idealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

2 wariant z tym że epoksykonazol 0,8 l/ha

 

Acanto +Menara tak wszyscy zachwalali a teraz moda na Credo + epoksy?A w czy ustepuje pierwsze zestawienie?Tez robi dobra robote,chyba że to drugie jest tańsze

Ja pierwszą dawke azotu dałem 5 marca a drugą 17 kwietnia,niby miała to pierwsze kolanko i pare dni po 2 dawce dostała na grzyba +skracanie,ale nie wiem czy nie za wczesnie .ma teraz ok 30 cm i w miare jest ciemna,bo jak słysze że niektórzy daja dopiero  T1 i druga dawka N to chyba siali w listopadzie  bo moja byla siana w polowie października i 2 kolano jest na ok 8 cm nad ziemią.

Co myslicie o 3 dawce N?czy lepeij dać ja na liść flagowy czy na na -przed kłosem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoSuPiCaSsO    0

W rudniku credo = cratos
Moddus = Midas
Duet ultra = dedal
Wirtuoz = arbiter

Ja na t2 robie
1l credo (cratos) + 0.4 duet ultra (dedal)
Koszt 129 netto/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

czyli rudnik jedzie na zamiennikach

 

Zarówno arbiter, midas jak i dedal oraz cratos  to generyki, a nie produkty oryginalne tylko pod inną nazwą.

 

Jak są wyraźnie tańsze, to ok, mozę i bym sie skusił, ale jeśli ceny sa porównywalne, to jednak zdecydowanie wolałbym oryginały (bo tzeba przyznac, ze oprócz substancji czynnej istotne są też wszelkie adiuwanty i rozpuszczalniki zawarte w oprysku, a tego juz nikt nie sprawdza w generykach.

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

co polecacie z tych dwóch środków który lepszy jest ?

Propluse czy Pictor  w rzepaku ?

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magic88    9

dzięki za rady

 

 

Ja pierwszą dawke azotu dałem 5 marca a drugą 17 kwietnia,niby miała to pierwsze kolanko i pare dni po 2 dawce dostała na grzyba +skracanie,ale nie wiem czy nie za wczesnie .ma teraz ok 30 cm i w miare jest ciemna,bo jak słysze że niektórzy daja dopiero  T1 i druga dawka N to chyba siali w listopadzie  bo moja byla siana w polowie października i 2 kolano jest na ok 8 cm nad ziemią.

Tylko co u niektórych brakowało wody choć pszenica posiana w drugiej dekadzie października (kl. IIIa, zasobność i nawożenie wysokie, bo robię badania co roku), w centrum prawie wcale nie padało nie mówiąc o śniegu którego łącznie było może z 1 cm a resztę opadów uzupełnił wiosenny grad, więc z szaleństwem 1 dawki N nie mogło być mowy. pierwszy porządny deszcz spadł dopiero przed tygodniem...

Edytowano przez magic88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

U nas deszczu nie bylo oprocz mrzawek,jestek z kuja susza.tym bardziej trzeba bulo dac na start wczsnie azot skoro pozno siana byla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magic88    9

Na samym początku marca dostała 81 kg N, więc jak na tę suszę to nie wiem czy aż tak mało..., kolor ładny ciemny ale drugą dawkę N trzeba dać i w moim przypadku właśnie nadeszła pora, wzrost roślin jest ograniczony nie tylko u mnie, według prawa minimum czynnikiem tej wiosny jest woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

panowie wczoraj robiłem zabieg ccc, Moddus plus tild + mondatak i odrzywka, w nocy była temp ok 0. zabieg robiłem ok 16. jak myślicie czy zabieg będzie skuteczny ewętualnie skutki uboczne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Czy taki mix nie zaszkodzi pszenicy? Duet star 1l/ha+atak 0,7l/ha+stabilan 1,5l/ha+siarczan magnezu siedmiowodny 8kg/ha+ kristalon zielony 3kg/ha. Sprzedawca mówił żeby nie mieszać stabilanu z siarczanem i z kristalonem też bo może przypalić pszenice. Co o tym sądzicie? 3 dni temu stosowałem taki mix tylko bez kristalonu narazie nic nie widać na pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Słabsze działanie jedynie będzie zabiegu.

panowie wczoraj robiłem zabieg ccc, Moddus plus tild + mondatak i odrzywka, w nocy była temp ok 0. zabieg robiłem ok 16. jak myślicie czy zabieg będzie skuteczny ewętualnie skutki uboczne 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj