Polecane posty

Dzięki tak właśnie planowałem zrobić, ale wolałem się upewnić mam jeszcze jedno pytanie ok. 2 tygodni temu opryskałem pszenice siarczanem (10 kg), mocznikiem (15kg), rosasol 8-19-34(5kg) i tytanit 0.25 l/ha, kondycja i wygląd pszenicy ogromnie się poprawił, czy mogę powtórzyć ten zabieg w takich samych proporcjach czy czegoś jest za dużo/mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tytanit to środek z grupy regulatorów wzrostu coś typu asahi, dobrze działa jako regenerator, ja stosuję już drugi sezon nie tylko w zbożach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie czy moge zastosowac takiego mixa na pszenice ozima..15kg mocznika+10kg siarczanu magnezu+1l insolu na 1 ha?chyba ze cos jeszcze dodac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

chciał bym aby ktoś rozeznany w temacie napisał co sądzi o takim składzie

 

fenpropidyna  315g

prochloraz       315g

propikonazol   87,5g

proquinazid     41,7g

 

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metiu20    16

Hej, czy pryskacie jak jest rosa? Kurcze wczoraj zacząłem pryskać, jeden opryskiwacz poszedł i szurnąłem po liściach ręką i ręka mokra. Z roślin nie płynęło ale były rosą zroszone no i dałem sobie spokój z pryskaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

Jakie sa efekty stosowania i jakie koszty na 1 ha zboża 

 

cena: w zeszłym roku za 5l dałem 232,5 zł

daje się 0,2-04 /ha

przy dolnej dawce wychodzi niecałe 10zł *

 

* w zeszłym roku przeglądałem jakieś doświadczenia (nie za zbożach) i wszystko by wskazywało na to, że trzeba wykonać przynajmniej 2-3 zabiegi, więc z 10 robi się 20-30zł :)

 

a co do efektów stosowania to nie umiem się wypowiedzieć bo trzeba by zrobić ścisłą kontrolę. Odsyłam do gotowych doświadczeń.

pierwszy raz stosowałem w zeszłym we wszystkim w czym się dało wliczając w to ogródek (od pomidorów ... po maliny... prościej było by wymienić na czym nie stosowałem :)

 

 

Edytowano przez Deerf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

capalo w tamtym roku w pszenżycie załatwił bez niczego mączniaka. Więc on jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki83    0

Co się stanie jak opryskam słabsza pszenicę moddusem z ccc. Mam na polu mozaikę i na słabszej ziemi nie widać jeszcze kolanka a na lepszej juz się pokazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kodzi    15

co bedzie lepsze na t1 wpszenicy ozimej wirtuoz 1l/ha czy tilt turbo 0,8 i sarfun0,4 l/ha

czy mozna bedzie dodac 1l stabilanu i modus 0,3l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Jak to jest, ze duett star na etykiecie ma napisane maksymalna dawke 1l, a na stronie BASFu zalecana dawka wynosi od 1,2-1,5 l/ha ? Poradzi sobie z septorioza bo jest jej bardzo duzo ewentualnie chcialbym dodac prochloraz np Mondatak 0,5 l/ha? Jak to jest z tym duettem ? moze warto dac np 1,3 l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

czy idzie w Polsce (w sklepie) dostać variano xpro? i w jakiej cenie? ma ciekawy skład, może być na t1, t2 i t3 :) wg hgca ma super skuteczność  na prawie wszystkie choroby, w uk zalecana dawka 1,5l a u nas prawdopodobnie bedzie 1l

40 g/L (4% w/w) bixafen
100 g/L (10% w/w) prothioconazole
50 g/L (5% w/w) fluoxastrobin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

środek to nie problem :) chciałem tylko poznać cenę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Panowie co polecacie na t2 w pszenicy i pszenżycie do 100 zł na ha ? Dopiero zaczynam się bawić w te wszystkie opryski i zbytnio nie mam rozeznania a z tego co czytałem to mam mentlik w głowie.


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

@lew

w miare tanio i dosc dobrze bedzie zastosować epoksykonazol (Rubric, Safir, Soprano w zaleznosci pod jaka nazwa u ciebie dostępne)

5l kosztuje koło 400zł brutto wiec przy dwce 1l/ha masz koszt 80zł, a wg niemieckich badan miałbyś załatwione septoriozy, DTR i rdze.

 

jak jest u ciebie duża presja mączniaka, to wartoby było dodać jeszcze  proquinazid (tarot/talius/halny) w dawce 0,15l/ha i iałbyś pełen wypas.

ten halny by cię kosztołął dodatkowe 50zł/ha, ale iałbyś juz mączniaka załatwiongo raz na zawsze praktycznie (w przeciewienstwie do morfolin, ktore działaja 2-3 dni i koniec, proquinazid działa bardzo długo czas zapobiegawczo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj