Polecane posty

daro956    0

witam mam pytanie czy moge zastosowac ochrone fungicydowa,skracanie mocznik+siarczan?prosze o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

@losktos , ja w tym roku jadę Ventur 0,8 + 0,2 Soprano +0,3 Property = 150 PLN/ha Sam Ventur 115 PLN/l. Ceny netto


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie chce opryskac jutro regulatorem na  pszenice Optimus 0,35l/ha + antywylegacz 1 l/ha,i zastanawiam sie czy lac ten antywylegacz bo jest bardzo sucho i boje sie zeby nie zaszkodzic,moze lepiej będzie jak dam tylko optimus i poprawie jeszcze na lisc flagowy optimusem albo cerone?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczepanitoo    199

witam mam pytanie czy moge zastosowac ochrone fungicydowa,skracanie mocznik+siarczan?prosze o porade

 

dokładnie, mam takie samo pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Skąd jesteś ,ja tez z okolic Wloclawka.Napisz jaka masz faze pszenicy,ja gdzie niegdzie mam 2 kolanko,ale pszenica mała i tez nie wiem czy ten anty dodawac czy nie..?jutro ma być wyjatkowo cicho na zabiegi i szykuje sie.Chyba zrezygnuje znowu z antywylegacza i pójdzie sam Modus+fungi.

Co do Otimusa to radze dać min 0,4l bo jest słabszy od Modusa o ok 40%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Losktos co sądzisz o moich zabiegach przyniesie to jakieś efekty czy pieniądze wyrzucone w błoto?

 

podziałają. Działanie moze być osłabione ale coś na pewno podziałają


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek111447    141

ja pryskałem dobry tydzien temu fungi i skracanie + odzywki,temperatury jakie były takie były i sa ale widze ze maczniak ustepuje ,kolo po odzywkach tez pojawił sie ciemno zielony tak wiec działa to cos;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

większość osób stosuje podobne dawki.

 

 

wydaje się całkiem fajne rozwiazanie. Jak mączniak już u Ciebie wystapił to taliusa zamień na morfolinę  Jak cenowo?

 

zamiast propico lepiej daj morfolinę (Lotus, Corbel). Z tańszej opcji Duet Star + Atak

 

Capalo 1,5l 150zł, Ventur 1l + Talius 0,12 153zł czyli ten sam koszt. Jednak zmniejsze lekko Capalo na 1,35 bo tak mi wychodzi z opakowań a na flage pójdzie Adexar 1,5l. A kolego nie wiesz jak wychodzi cenowo Boggie i czy wart jest swojej ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozik251    9

Ile czasu musi minąć ,żeby pryskać fungicydem z antywylegaczem po herbicydach?


Mój kanał na YouTube:

Żywiec Akpil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1    0

Rozumiem, że w druga stronę czyli herbicydem po antywylegaczu z fungicydem też 2-3 dni wystarczy odczekać? jak sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Czym prysnąć pszenicę ozimą i pszenżyto ozime i w jakiej fazie żeby była jakaś ochrona i nie było drogo? Może moje pytanie jest głupie ale ja na moich ziemiach osiągam 4-4,5 tony z hektara to i nakłady muszą być przemyślane. w tamtym roku pryskałem Bumper jakoś na początku maja. Bardzo proszę o jakieś porady


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

witam posiałem wczoraj saletrę czy jutro mogę Stabilanem pryskać ??? nie za wcześnie pszenica przyjmie nawóz ??? dodam że pszenica ma ok 20 cm a stabilan do 20 działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

dzisiaj wykonałem zabieg T1 w pszenicy i pszenzycie,ostatnia pszenica była robiona jak delikatnie rosa zaczeła sie pojawiac i tu moje pytanie czy srodki podziałaja odpowiednio i czy czasem nie bedzie przypalen,srodki których uzyłem to Tilt Turbo 1l/ha+Mirage 0,7l/ha+Moddus 0,3l/ha+CCC 1,0l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Koledzy w jakiej kolejności mieszać środki żeby było dobrze? Tilt Turbo, Atak, Mikrokompleks z intermagu (magnez, siarka, bor, miedz, molibden, mangan, cynk, żelazo)  i zostało mi kiedyś mikrostaru( bor, miedz, mangan, molibden, cynk, żelazo) bo chciałbym to zużyć. Jak będzie najlepiej?

I jeszcze jedno jaka musi być minimalna temperatura w nocy żeby taka mieszanina dobrze zadziałała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

czy do fungicydu można dodać siarczan magnezu siedmiowodny , jak tak to ile i w jakiej kolejności wlewać do opryskiwacza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Panowie i Panie ponawiam moje pytanie.Czym prysnąć pszenicę ozimą i pszenżyto ozime i w jakiej fazie żeby była jakaś ochrona i nie było drogo? Może moje pytanie jest głupie ale ja na moich ziemiach osiągam 4-4,5 tony z hektara to i nakłady muszą być przemyślane. W tamtym roku pryskałem Bumper jakoś na początku maja. Bardzo proszę o jakieś porady.

 


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Mam małe doświadczenie w fungicydach ale planuje taką ochronę: ph pól 4,7 i 4,6 jedno pole nie badane dla Pszenica Ozima Odmiana Turnia i Bogatka na T1 Siarczan Magnezu Plonvit Z Tytanit Capallo 1,0 pola w trzech kawałkach około 80 arów do tego modus tak 1,5 setki na T2 Adeksar Plus plus siarczan odżywki i modus taka sama dawka taka sama kolejność środków T3 Osiris albo za radą z tego co czytałem Tebu plus Topsin.

Jeczmień Jary Odmiany wymieszałem Eunove z Suwerenem  ph pól jedno 7,4 drugie coś 5,5 na T1 Capallo dwa kawałki pola razem 1,10 ha dawka 1,5 l plus tak samo jak dla pszenicy siarczan odżywki i moduss dawka 0,15 l/ha na T2 Adeksar plus plus siarczan i Tytanit T3 opłca się tebu czy wystarczą dwa zabiegi?

Owies: w 3 Kawałkach razem 1 ha odmiana Bingo ph pól jedno 7,1 drugie około 6 a ostatnie 4,55 tutaj planowałem pod owies  Fungicydy T1 Duet Star plus przed nim znaczy w jednym zabiegu siarczan i modus 0,1l/ha plus odżywki i T2 DSuet ultra. Z tego co szukałem i czytałem nie ma chyba fungicydów zarejestrowanych dla owsa czy się myle a może na t1 lepszy duet plus mondatak.? Prosze o odpowiedz gdyż zależy mi na tym czy podałem odpowiednia kolejnośc i czy takie dawki modussa nie przypala zboża dziekuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Darek nie pryskaj - szkoda kasy :D

 

Arek za takie odpowiedzi to ja dziękuje :)

Nie zaśmiecaj forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Capalo 1,5l 150zł, Ventur 1l + Talius 0,12 153zł czyli ten sam koszt. Jednak zmniejsze lekko Capalo na 1,35 bo tak mi wychodzi z opakowań a na flage pójdzie Adexar 1,5l. A kolego nie wiesz jak wychodzi cenowo Boggie i czy wart jest swojej ceny?

nie znam ceny


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29

Panowie i Panie ponawiam moje pytanie.Czym prysnąć pszenicę ozimą i pszenżyto ozime i w jakiej fazie żeby była jakaś ochrona i nie było drogo? Może moje pytanie jest głupie ale ja na moich ziemiach osiągam 4-4,5 tony z hektara to i nakłady muszą być przemyślane. W tamtym roku pryskałem Bumper jakoś na początku maja. Bardzo proszę o jakieś porady.

 

Szczerze to przy takim plonie to lepiej inwestować w azot.

A co do grzyba to raczej te infekcje nalistne.

Takie minimum na niezbyt mokry rok dałbym:

T1. 0.5 l bumper 

t2. o,5l l epoxynazolu np. Safir.

 

W zależności od chorób odmiany, pogody można rozważyć coś dodać po taniości np prochloraz na t1 na monokulture przy tym plonie z 0.5l np mondataku, troche morfoliny jakby panował  mączniak /Lotus/ tak 0.3l , ale jak niema nie ma sensu, ewentualnie z litr chlorotalonilu /Gwarant/ do t2  gdyby popadywało przez następny miesiąc często, ale 

NA 4 tony to na więcej bym się ciężko zastanawiał czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego @losktos widzę, że ogarniasz temat mam problem z moimi pszenicami odmiany bamberka i ozon, zauważyłem atak mączniaka, rdzy i septoriozy, nie wiem czy dobrze dobrałem środki planuję dać tilt turbo + atak, czy mogę to połączyć z CC? Planuję jeszcze dodać tytanit, rosasol, siarczan magnezu i mocznik ale mam obawy co do tej mieszanki, czy "nie przedobrzę", ew mogę pojechać dwa razy tylko co z czym pomieszać.  Dodam, że zabieg herbicydem robiłem wczoraj, kiedy mogę robić następne, kiedy mogę sypnąć II dawkę saletry, pszenica w fazie I i miescami II kolanka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

II dawka saletry powinna pójśc już.

Co do odstępu - antywylegacz od chwastu jakieś 3-4 dni.

Odżywki podaj osobno a antywylegacz i grzyb razem - nie mówię że nie można tego zmieszać razem ale tak będzie bezpieczniej.

Co do samych środków -Tilt może nie poradzić sobie z septoriozą. Co do mączniaka na pewno załatwi sprawę. Nie schodź zbytnio z dawką, dobrze by było nawet dać pełną litre.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj