Polecane posty

marian7k    110

Mam to samo pszenica jak byk po cebuli siana wcześnie oprysk na "bogato" Aviator+ Talius 4 dni po pojechałem i sie lewą ręką żegnam -na polu żółto . .. Nowe pióra szerokie ciemno zielone niżej septoria szaleje . Gość od ochrony twierdzi że porażenie z zimy i masa roślinna porażona wiosną po zastosowaniu fungi obumiera tkanka już zainfekowana przed zabiegiem która nie dawała jeszcze objawów w czasie zabiegu ... ??? ... Poszedł siarczan mikro i agroamino i po "weekendzie" jest poprawa . Nie obyło się jednak bez zabiegu 0,7 na twarz z sąsiadem -dla spokojności  oczywiście .

 

Nie obyło się jednak bez zabiegu 0,7 na twarz z sąsiadem -dla spokojności  oczywiście .

Ha Ha! No ten zabieg "spokojność" skuteczna a co na to pszenica? kolego @adiss

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rola123    0

Widzę Panowie, że większość z Was to jeszcze jest przed fungi. Życzę Wam żebyście się tak nie zdziwili jak ja i Ci którym nagle zrobilo się rdzawo żółto na polu. Pszenice były zielone i tegie jak cholera, a okazalo sie,że był ukryty grzyb, tak przynajmniej mowi propaganda sprzedawczyków i doradców, całkiem dużych, środków ochrony roślin. No chyba, że ktoś pryskał na grzyba jesienią. Rolnictwo rzeczywiście robi się drogim hobby. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adiss    6
marian7k

Wygląda na to że 1L agroamino plus dodatki zrobiły jej równie dobrze co nam biały barszczyk z rana dnia następnego . Teraz pozostaje czekać kiedy słupek rtęci pójdzie w górę a z góry coś pokropi i to gęsto najlepiej bo zaczyna być krucho z wodą . Widać nie tylko człowieka suszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Rozumiem tebu na T3

 

A na T1 -> 0,7L Tiltu i 0,7 Ataku, wystarczy taka dawka? Czy mogę też dodać modus z antywylegaczem lub sam modus czy lepiej później pojechać ?

 

Starczy, chyba najlepsze opcja jeśli nie chcesz wydawać więcej kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

co powiecie na taką mieszankę  Proquinazid + fenpropidyna + prochloraz

Jeśli tak to w jakich dawkach na t1?

dobra ochrona na mączniaka i podstawę ale co z resztą chorób? Na Twoim miejscu wyrzuciłbym proquinazid i dałbym jakis triaozol


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

w środę jak dopisze pogoda planuje oprysk T1 + skracanie to czy np. w sobotę mogę rozsiać saletrę ? czy za krótki odstęp czasowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś pytałem u sprzedawcy co proponuje na T1? doradził yamato 330 se 1l/ha + lotus 750 0,25 za ok 105zł. dobre rozwiązanie w tych pieniądzach?

Edytowano przez grzegorz210182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miki83    0

czy na pszenicę ozimą można zmieszać wirtuoz 1l/ha+moddus 0,3l/ha+ccc720sl 1l/ha+ mocznik 5%


dodam,że jeszcze nie widać 1 kolanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Nie dawaj mocznika bo poprzypalasz,mówie z własnego doswiadczenia..

 

Panowie,pszenica Arkadia i Julius pierwsze kolanko ok 1,5-2 cm nad ziemią,gdzieniegdzie widać drugie kolanko,czy moge do Modusa dodac jeszcze ccc?czy w tej fazie moze zaszkodzic pszenicy czy po prostu nie zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

76365778712753343936.jpg

przenica idzie w góre jak ogień a nie ma kiedy z ochrona wjechać bo pogoda uniemozliwia , a tu tydzień deszczu zapowiadaja

 

03832863707370388309.jpg

Siałeś rok temu bezorkowo pszenice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygi100    1

Czy Propico 250 EC można stosować w fazie pierwszego kolanka, bo w etykiecie jest, że od fazy liścia flagowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalino30    5

witam  mam takie pytanie czy moge zastosowac wirtuoza w  pszenicy jarej  bo zostalo mi go z zimowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

W ubiegłą sobotę zrobiłem zabig na T1 duet star+ atak a w czwartek i piątek skracanie modus 0,3 +1l ccc teraz są takie temp czy to miało jakiś sens czy przyniesie to jakieś efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Na T1 planuje zastosować w pszenicy na część Capallo 1.5l\ha a na reszte Ventur 1l+Talius 0,12. Może być? Capallo już miałem ale Ventura nie ,podobno dobry jak z Taliusem się zmiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Deerf    5

1. czy na podstawę Ceando 0,8 + propico 0,5 jest wystarczające dla pszenicy po pszenicy ?
2. jeśli nie to co proponowalibyście, tak żeby na polu pszenica po pszenicy była "szczęśliwa" i portfel "zadowolony" :D
3. orienuje się ktoś jaki jest koszt 1l ceando, na tych bardziej znanych stronach nie mają tego środka, jedynie na podstawie jakiego zamówienia pojawia się cena 112 zł / 120 zł (2013 rok)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
typoli    2

witam czy ktoś z was stosował moddus 0,2 l + 1 anty 675 w takiej dawce na jeden raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

większość osób stosuje podobne dawki.

 

Na T1 planuje zastosować w pszenicy na część Capallo 1.5l\ha a na reszte Ventur 1l+Talius 0,12. Może być? Capallo już miałem ale Ventura nie ,podobno dobry jak z Taliusem się zmiesza.

 

wydaje się całkiem fajne rozwiazanie. Jak mączniak już u Ciebie wystapił to taliusa zamień na morfolinę  Jak cenowo?

 

1. czy na podstawę Ceando 0,8 + propico 0,5 jest wystarczające dla pszenicy po pszenicy ?
2. jeśli nie to co proponowalibyście, tak żeby na polu pszenica po pszenicy była "szczęśliwa" i portfel "zadowolony" :D
3. orienuje się ktoś jaki jest koszt 1l ceando, na tych bardziej znanych stronach nie mają tego środka, jedynie na podstawie jakiego zamówienia pojawia się cena 112 zł / 120 zł (2013 rok)
 

zamiast propico lepiej daj morfolinę (Lotus, Corbel). Z tańszej opcji Duet Star + Atak


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Losktos co sądzisz o moich zabiegach przyniesie to jakieś efekty czy pieniądze wyrzucone w błoto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Witam, po ilu dniach od oprysku Axial-em 100 ec, mogę pryskać tilt turbo+atak i 0,1 moddus?? Chciałbym dziś przelecieć axialem tylko newralgiczne miejsca na polu, a jutro dać fungicydy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj