Polecane posty

demon17    1

Witam, tak jak ostatnio tutaj pisałem mam zamiar zastosować następujące zabiegi w pszenżycie borowik na powierzchni 0,89ha.

T1 Duett Start 0,8l + Mirage 0.8l

T2 Credo 1l + Safir 0,7l

T3 Tebu 1l

 

Jako że aby jedno pole będzie w ten sposób chronione, to czy mogę dać po całym litrze każdego ze środków?? Bo tak to zostanie po 0,2l i do niczego to się już potem nie przyda..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co Waszym zdaniem jest lepsze na T1 Duett Star czy Duett Ultra, co jeszcze do tego domieszać żeby zmieścić się w ok. 150-200zł/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

duett star oczywiście  ultra  na t2 t3 do mieszanin

duett star plus np atak


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

jareckijacek ... ja u siebie bede robił dwa warianty T1 Duett Star 1.0l/ha+Mirage 0,8l/ha i Tilt Turbo 1.0l/ha+ Mirage 0,8l/ha a nad T3 nadal sie zastanawiam co kupic, mysle nad trzema wariantami Tebu+Topsin,Osiris,Prosaro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Jak jedziesz ochronę 3 zabiegową to ten pierwszy wariant Ci wystarczy 0,8l tebu+0,8l Topsin( a jak będziesz miał zdrowy łan, to moim skromnym zdaniem 50g strobi zamiast topsinu i 200g tebu i więcej nic CI nie potrzeba) ale zaraz fachowcy mnie poprawią, A prosaro to w pakiecie ok wychodzi, a oddzielnie kupować to szkoda kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Prosaro i Osiris będa najskuteczniejsze (Prosaro moim zdaniem na pierwszym miejscu)

Ale jak dasz tebu + topsin w odpowiedniej fazie i nie spóźnisz zabiegu to też dają radę.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Jak tak dalej pójdzie to wszystkie zabiegi będą spóźnione u nas tyle wilgoci, że nie wiem czy wjadę z czym kolwiek do końca tygodnia a kolanko już 0,5cm na ziemią, miało być już ciepło, wczoraj był wiatr troszkę zaczęło obciągać a dzisiaj znowu dolało i pod chmurą 6st , nie jest dobrze...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie dziekuje za cenne uwagi ale z Prosaro sie wycofuje bo jest nieosiagalny w sklepie i nawet pod zamówienie wiec zostaje tylko rozwiazanie z Tebu+Topsin lub Osiris i które lepsze? opakowanie 5l Osirisu 420zł,Tebu 1l-62zł,Topsin 1l-72ł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek15208    3

Witam. Chcialbym sie zapytac czy mozna polaczyc za jednym przejazdem cerone i antywylegacz  do tego od grzyba i nawoz dloistny na zoba ozime

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za informacje, kupiłem dzisiaj Tilt i Mirage, mam jeszcze jedno pytanie: z racji tego że temperatura spada u nas jeszcze w nocy do zera, obawiam się robić jakiekolwiek zabiegi, ale pszenica wymaga małego wspomagacza ok. 20 marca dostała 200kg saletrosanu, w sobotę ma być ok 18 stopni na plusie czy mogę dokarmić ją jakimiś odżywkami plus siarczan magnezu plus ok 20 kg mocznika? czy to jej nie zaszkodzi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Witam. Chcialbym sie zapytac czy mozna polaczyc za jednym przejazdem cerone i antywylegacz  do tego od grzyba i nawoz dloistny na zoba ozime

kolego cerone zostaw na liść flagowy, CCC połącz z modusem i możesz dodać dolistne nawozy i środki na grzyba

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Czy następnego dnia po oprysku na chwasty Lancetem plus moge zastosować siarczan mg+mocznik+mikro bez szkody dla pszenicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ganicus86    1

Jak jedziesz ochronę 3 zabiegową to ten pierwszy wariant Ci wystarczy 0,8l tebu+0,8l Topsin( a jak będziesz miał zdrowy łan, to moim skromnym zdaniem 50g strobi zamiast topsinu i 200g tebu i więcej nic CI nie potrzeba) ale zaraz fachowcy mnie poprawią, A prosaro to w pakiecie ok wychodzi, a oddzielnie kupować to szkoda kasy.

 

nic dodać nic ując podpisuje się pod radą Zenonima, T3 0,8 tebu +0,8l topsina

Panowie dzięki za informacje, kupiłem dzisiaj Tilt i Mirage, mam jeszcze jedno pytanie: z racji tego że temperatura spada u nas jeszcze w nocy do zera, obawiam się robić jakiekolwiek zabiegi, ale pszenica wymaga małego wspomagacza ok. 20 marca dostała 200kg saletrosanu, w sobotę ma być ok 18 stopni na plusie czy mogę dokarmić ją jakimiś odżywkami plus siarczan magnezu plus ok 20 kg mocznika? czy to jej nie zaszkodzi? 

Siarczan magnezu 5-10kg

Mocznik 3-4% stężenie

Plonvity/Insole/ itp. 1,5-2l

1l Zn

1-1,5 Mn

Regulator wzrostu np. Tytanit,

co do wcześniejszego posta jak Duet Star to moim zdaniem 1,2l + plochloraz 0,6-0,8l na hektar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

http://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-labunie,cId,17580

 

potrzebuje rady - dzisiaj był przymrozek, a pryskać moge dopiero jutro po południu. rośliny są już troche porażone przez choroby, a na dodatek pszenica już strzela w źdźbło.

chce zastosować duett star prochloraz odżywki oraz asahi i do tego adiuwant. jaka będzie skuteczność tego zabiegu przy takiej temperaturze nocnej i w dniach kolejnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie wcześniejsze zasiewy też juz zaczynają strzelac w źdźbło.

 

http://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-labunie,cId,17580

 

potrzebuje rady - dzisiaj był przymrozek, a pryskać moge dopiero jutro po południu. rośliny są już troche porażone przez choroby, a na dodatek pszenica już strzela w źdźbło.

chce zastosować duett star prochloraz odżywki oraz asahi i do tego adiuwant. jaka będzie skuteczność tego zabiegu przy takiej temperaturze nocnej i w dniach kolejnych?

zrób zabieg w godzinach porannych


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jedź i nie czekaj. Jak kolanko się odrywa od węzła to najlepszy termin.

A czy te strzelanie w źdźbło nie jest za wcześnie? Nie, to było do przewidzenia że po tym okresie chłodów wystarczy trochę ciepła i słońca żeby rośliny ostro ruszyły do góry. Problem mają szczególnie Ci który chcieliby dać herbicydy zalecane do końca fazy krzewienia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

no właśnie teraz zrobiło się u mnie ciepło, a w nocy zimno. możliwe że jak zjade do domu będzie trzeba jeszcze skracać (ale nie chce za dużo środków mieszać, ale jak będzie trzeba to zmieszam), bo akurat faza będzie odpowiednia, tylko martwi mnie temperatura nocna, potem ma padać to nie wjade w borowine, a na dodatek lancet czeka w kolejce i poprawki na przytulie. Chociaż zapytałem do kiedy można stosować lancet - max do drugiego kolanka, do pierwszego nie ma szans na oprysk.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

No właśnie ja musze jutro prysnąć Lancetem ale pszenica pyła siana w połowie października i nie strzela jeszcze w źdźbło.Kiedy po tym herbicydzie moge jechać z nastepnym zabiegiem np.ze siaraczanem i mocznikiem +mikro?moge nastepnego dnia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

a czy  stabilan 750 SL można stosować w jęczmienny jarym bo niema go w etykiecie tego środka a kupiłem więcej bo brałem na pszenice i taniej wychodziło  w większych opakowaniach ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Czy drugą dawkę azotu na pszenżyto najlepiej dawać przed opryskiem na grzyba i skracaniem czy później (koniec krzewienia czy bbch 32) bo słyszałem różne wersje.

Edytowano przez royal261

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj