Polecane posty

Osiris rewelacja! Bardzo długo trzyma - czasem mi się wydaje, że za długo. Pszenica do koszenia a słoma zielona. Stosują już dwa sezony. 


KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

osiris stosuje od dwóch sezonów .Moim zdaniem bardzo dobry na choroby kłosa

 

Sławkek z całym szacunkiem, ale sam przyznasz że przy tej cenie pszenicy Osiris jest za bogoato 420/2.5=168zl/ha. 0.5 tebu + 0.5 epox czy tebu + gwarant lepiej przy tej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ale nie wiesz czy kolega nie ma racji.... bo przyjdą deszcze, upały, idealne warunki na fuzariozy i Osiris zwróci się z nawiązką bo zbierze 5q więcej z ha niż ty i już cała twoja oszczędność pójdzie na marne..... Kilka ładnych lat obserwuje pola i jednak po pakietach z BASFU pięknie zboża wyglądają, a po kombinacjach i dziwnych wyliczeniach (jeden mądrzejszy od drugiego) szału nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2060

Duett Star 334 SE

fenpropimorf (związek z grupy morfolin) - 250 g w litrze środka;
epoksykonazol (związek z grupy triazoli) - 84 g w 1 litrze środka.

 

 

Capalo 337,5 SE

 

 

Fenpropimorf (związek z grupy morfolin) – 200 g w 1 litrze środka

Epoksykonazol (związek z grupy triazoli) – 62,5 g w 1 litrze środka

Metrafenon (związek z grupy pochodnych ketonu difenylowego) – 75 g w 1 litrze środka

 

Duetu zalecaja stosować 1L a Capalo 1,4-2L

porównując zawartość s.cz. to zalecenie jest nielogiczne, myślę, że wystarczyłoby litr Capalo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Osiris wystarczy w dawce 1,5 jeśli wcześniej było odpowiednio chronione. Co byście wybrali na T3: Osiris 1,5 l czy Prosaro 0,6 l ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

osirisu 2 l to już na bogato jest.Prosaro też ma dobry skład ale 0.6 l to trochę za mało

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

Koledzy jakie macie doświadczenia z zakupem w sklepach internetowych ŚOR?

Cena, dostępność, towar zgodny z oczekiwaniem?

ja mam bardzo dobre doświadczenia, tylko uzgadniam telefonicznie szczegóły. problem jedynie z opakowaniami. jak to rozwiązujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

czy jest sens dawac tilt+mondatak na zboze na ktorym nie ma oznak maczniaka? Czy moze lepiej cos bardziej zabezpieczajacego niz interwencyjnego zamiast tiltu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

wirtuoz, działa bardziej zapobiegawczo niż interwencyjnie :)

Edytowano przez Renault9514

ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

sklepy internetowe

rudnik

pakos

retip

agrolok

fungi-chem

agromarket-gali

adler agro

sprawdzone i raczej ok można zawsze zadzwonic i zapytac o date ważnosci i dostepnosc bo często towar jest ale nie jest dosteny na stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukihah    5

sklepy internetowe

rudnik

pakos

retip

agrolok

fungi-chem

agromarket-gali

adler agro

sprawdzone i raczej ok można zawsze zadzwonic i zapytac o date ważnosci i dostepnosc bo często towar jest ale nie jest dosteny na stronie

Panowie, a jak już kupujecie ŚOR ze sklepów internetowych, to co potem robicie z pustymi opakowaniami? Odsyłacie, czy wyrzucacie/oddajecie gdzieś indziej?

Ja kupując w lokalnym sklepie ŚOR puste opakowania zawsze odwożę do sklepu, a sprzedający wypisuje potwierdzenie odbioru. Wtedy w razie jakiejś kontroli jestem "czysty".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5565

Ja na ten rok od Basfa bede miał Ventur w dawce 1l po zbożach i 0,7 l + 0,2l  epoksy po strączkowych. Do tego oczywiście mączniak - Property lub Kendo.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

poradzcie co bedzie lepsze na T2:

 

1. Acanto 0,5 + Safir 0,8 - cena 156,5 zl

2. Reveller 0,6 + Safir 0,8 - cena 170 zl

3. Seguris 0,8 - 174

 

T1 to Tilt 0,8 + Mirage 0,8, nie ukrywam ze cena ma znaczenie dlatego faworytem jest wariant nr 1. Uprawa malo intensywna tak na plon 5 - 5,5 tony. Co sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Przy takim T1 możesz spokojnie jechać wariant 1 acanto i safir i to napewno nie na taki plon jak zakładasz tylko wyższy przy odpowowiednim nawożeniu

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

Każda z wiodących firm ( Bayer, BASF i Syngenta) ma lepsze i gorsze fungicydy. Do ochrony 2 lub 3-zabiegowej nie polecam jednak stosowania programu konkretnego koncernu, tylko danych produktów, które będą odpowiednio dobrane pod kątem patogenów i ich nasilenia. Każdy kto uprawia daną odmianę już 2 rok, wie czego się spodziewać, na co zwrócić uwagę przy ochronie. Oczywiście duży wpływ ma również pogoda, dlatego albo wybieramy bardziej kompletne i uniwersalne warianty ( z 2 lub 3 substancjami aktywnymi), albo komponujemy samemu biorąc to co się sprawdziło w poprzednich latach lub do czego mamy zaufanie. Wiele osób z forum ma zastrzeżenia że fungicyd na T2 nie zadziałał jak powinien, nie musi być to wina tylko i wyłącznie produktu stosowanego w tym terminie, tylko właśnie złego doboru substancji na T1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Osiris wystarczy w dawce 1,5 jeśli wcześniej było odpowiednio chronione. Co byście wybrali na T3: Osiris 1,5 l czy Prosaro 0,6 l ?

prosaro ale nie w dawce 0,6. Trzeba dać 0,8-1 l/ha


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Dziwne że aż tak duza dawka gdzie według testów top agrar stosowane były dwie kombinacje 0,7 i 0,6 z adiuwantem i skuteczność była zadowalająca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
 

losktos a dlaczego uwazasz ze Prosaro jest lepszy od Osirisu? pytam bo przymiezam sie do zakupu Osirisu na T3 w pszenicy ozimej tak na próbe kupiłbym 5L.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj