Polecane posty

slawek2209    161

Taniej to nie będzie chociaż i tak za mało Capalo na t1.Lepiej może być dając Boggie na t1 ale i drożej tylko.Ogólnie ochrona bdb jaka planujesz.Stosowałem ją w ubiegłym roku i było ok.Dobrym rozwiązaniem może być Univo Xpro ale czy lepiej to się okaże w tym roku .

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Właśnie że modus lepiej z odżywkami, lepiej jest wchłaniany w roślinę.

Ja wszystko na raz mieszam, najpierw odżywki, siarczan, modus, fungicydy.

slyszalem ze moddus mozna mieszac z fungi. A odzywki oddzielnie. Jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mieszam,a le trza uważać na kolejność.bo modus może się zważyć, tu zależy jeszcze od PH wody.

Dlatego najpierw odżywki, siarczan i modus, mocznika nie stosuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

panowie co to za choroba psznicy ozimej, ze zółknie i obumiera najpierw lisc najmłodszy, sercowy, a potem juz cała roslina powoli zasycha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina3    2

Jakie proponujecie fungicydy na jęczmień jary, jak bym jechał tylko jeden raz, a jakie na dwa razy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

w jakiej kolejnosci miesza sie w opryskiwaczu tilt + mirage + ccc + moddus? Chyba lepiej opryskac tym wieczorem nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

a ta mieszanka nie zaszkodzi roslinom jak popryskam w sloneczny dzien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

teraz nie ma temperatur rzędu 30 C więc nie zaszkodzi. Najlepiej opryskać rano żeby przez dzień w temperaturach pow. 10 C substancja się wchłonęła do rośliny


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

co lepsze na t 1 fandango czy prosaro ??


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tych środków raczej nie używa sie na t1 kolego na t1 są inne subst


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

mała poprawka chodziło mi czy na t1 lepiej input czy prosaro.

ale już sie zorientowałem że lepszy input

Edytowano przez robercikj100

AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
royal261    10

Witam!

Czy w jednym zabiegu mogę połączyć tilt turbo, prochloraz, odrzywkę micro, tytanit, ccc i medax czy raczej odrzywki z tytanitem oddzielnie?

Drugie pytanie, czy na polach gdzie wcześniej co roku było stosowane nawożenie organiczne jest sens stosowania odrzywek? Dodam, że pszenżyto w dobrej kondycji nie widać braków żadnych składników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jeśli chodzi o Twój koktail to co roku robie bardzo podobne i nic sie nie dzieje nie ma przypaleń ani nic ale ogólnie zalecaja dzielić zabiegi. Nawożenie organiczne zawiera spore ilości micro. Jeśli pszenzyto nie wykazuje niedoborów i zasobność gleby jest ok mysle że moża zrezygnować z micro. Jeśli natomiast nastawiasz się na jakiś super plon 8 ton i wiecej myśle że możesz dać te micro napewno nie poszkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Czy Lancetem plus moge pryskać po 1 kolanku w pszenicy?Moge zaszkodzic pszenicy czy tylko zmniejszy sie skuteczność na przerośniętych chwastach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Bo ten zestaw jest do luftu ,ja kupuje taki na 10 ha ,15 l +10 l i wszystko pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demon17    1

Witam, wiem że to pytanie padało tu już enty raz.. Panowie pierwszy raz chciałbym skrócić pszenżyto borowik i zadbać o ochronę grzybową, jako że u nas nigdy tego się nie robiło to nikt nie wie jak i za co się zabrać. Moglibyście wypisać nazwy środków na T1, T2, T3. środków jest na pewno całą masa, ale jeśli już zajmujecie się tym kilka lat to wiecie na co lepiej zwrócić uwagę. Przedsiewnie poszło 200kg tarnogranu PK (12,24), dawka wysiewu była około 220kg gdyż ziarno było popękane. Na wiosnę poszła już saletra amonowa 150kg, polifoska 21 100kg. Zostało do rozsiana jeszcze 100kg saletry i 100kg mocznika. Rozsiać to najlepiej jako całość drugiej dawki, czy podzielić na 3?? Pole o którym piszę ma pow. 0,85ha.  Będzie to nasze pierwsze pole eksperymentalne z użyciem regulatora wzrostu jak i ochroną grzybową i dlatego nie chciałbym czegoś popsuć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

w zeszlym roku mialem borowik   i wystarczylo raz na wyleganie pryskac i to co bylo opryskane ladnie stalo do zniw a ominiete troszke za maly opryskiwacz to lezalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaziU91    14

 

Witam Wszystkich . Mam pszenicę ozimą Ostka strzelecka i planuję

 

Nawożenie 150 czystym składniku przewiduję + Jakieś odżywki i mocznik dolistnie 

 

 

Ochrona grzybowa tylko 2 zabiegowa  T1 Tilt turbo 0.6l/ha + Mirage 0.6l/ha

                                                             T2 Falcon 0.6l/ha

 

Z ochrony było by na tyle . Dobra będzie ochrona ?? 

 

Skracanie myślałem na Moddus + Antywylegacz/Stabilan czy Antywylegacz/Stabilan ? 

 

 Pozdrawiam KaziU91

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Bo ten zestaw jest do luftu ,ja kupuje taki na 10 ha ,15 l +10 l i wszystko pasuje

 

Ile płaciłeś za taki zestaw i w jakiej ilości ? Ja kupiłem za 3590 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelcio    0

Witam, mam pytanie który zestaw środków na zabieg T1 będzie lepszy w pszenżycie ozimym odmiana Preludio wysiewanym po przedplonach zbożowych, Duett star 1 l/ha + Atak 0,8 l/ha czy może Tilt turbo 0,7 l/ha + Atak 0,8 l/ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

było już o tym mówione setki razy. Rozwiazania porównywalne. Tilt lepiej działa wyniszczajaco na mączniaka, w innych przypadkach brdziej widzi mi się Duet.

 

 

Witam Wszystkich . Mam pszenicę ozimą Ostka strzelecka i planuję

 

Nawożenie 150 czystym składniku przewiduję + Jakieś odżywki i mocznik dolistnie 

 

 

Ochrona grzybowa tylko 2 zabiegowa  T1 Tilt turbo 0.6l/ha + Mirage 0.6l/ha

                                                             T2 Falcon 0.6l/ha

 

Z ochrony było by na tyle . Dobra będzie ochrona ?? 

 

Skracanie myślałem na Moddus + Antywylegacz/Stabilan czy Antywylegacz/Stabilan ? 

 

 Pozdrawiam KaziU91

 

Za małe dawki w T1

Jak na 2 zabiegową ochronę to po 0,8 oba środki. A i 1 l tiltu jakbyś dał to by źle nie było

Co do skracania to bardziej bym proponował Moddus + CCC. Z samym CCC trzeba idealnie trafić w fazę żeby dobrze skrócić

 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

a czy w życie hybrydowym na T1 wystarczy  sam Duett Star w dawce 1l/ha??? presja mączniaka i innych chorób nie za duża ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj