Polecane posty

petro11    29

Tilt Turbo 0,6l+Unix 0,6kg. Mniejsze porażenie mączniakiem to można by Capalo 1,2l i starczy. Koszty spore jak na pierwszy zabieg ale jak ktoś przepuści mączniaka to bida będzie. Na ładnych plantacjach polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

W ubiegłym roku było coś ok 45 Pln za 0,3l. Jak na mączniaka nie najtaniej ale jak jest jeszcze efekt na łamliwośc to chyba warte tego grosza

 

Jeśli działa to napewno warte bo jest w cenie Kendo. Sam bym zastosował po rapsie, tylko nigdzie nie moge znaleść że bierze łamliwość, a rejestracje ma tylko na mączniaka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Tilt Turbo 0,6l+Unix 0,6kg. Mniejsze porażenie mączniakiem to można by Capalo 1,2l i starczy. Koszty spore jak na pierwszy zabieg ale jak ktoś przepuści mączniaka to bida będzie. Na ładnych plantacjach polecam.

Capalo 1.2 to trochę za mało.Przynajmniej 1.5 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Witam zaproponuje może mi któryś z kolegów ochronę pszenicy w granicach 350 zł/ha. Przedplon rzepak pięknie rozkrzewione odmiany Arktis i Julius tutaj mączniak może szaleć  . Przedplon soja odmiany Julius i Ostroga optymalnie rozkrzewione tu z mączniakiem nie powinno być dużego nasilenia septorioze już widać i brunatną plamistość  . Z góry dziękuje za odpowiedź :)  

A może spróbowałbyś program z DuPonta. Troche drożej wyjdzie ale efekt będzie. T1 Wirtuoz 1l + Treoris 1,5l T2 Safir 0,7l T3 Matador 1l. Razem wyjdzie 380zł. Ja w ubiegłym roku Juliusa robiłem BASFem ale wychodzi 420zł. Jeszcze jedna moja propozycja jeżeli to Syngenta która oferuje program o średniej presji chorób : T1Tilt Turbo 0,6l + Unix 0,6kg T2 Olympus 1,2l T3 Menara 0,5l i razem wyjdzie 380. Jak masz tam full mączniaka to Tilt 0,7 a Unix 0,7kg. Wtedy 400zł pójdzie (ale siekiera będzie)

Edytowano przez petro11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Hmm no zobaczymy... Na T1 myślałem żeby dać Duet Star 1l + Safir 0.8l może to wystarczy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

No na ten sezon zobaczymy jak będzie to wyglądać. W ubiegłym dałem 1,2 i czysto było, 2lata temu też a w tym to faktycznie na mocnych pszenicach jest tego mączniaka to 1.5 warto by dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Jeśli działa to napewno warte bo jest w cenie Kendo. Sam bym zastosował po rapsie, tylko nigdzie nie moge znaleść że bierze łamliwość, a rejestracje ma tylko na mączniaka :/

Na etykiecie nie ma ale po pierwsze daje nieco wiary przedstawicielowi który do mnie dotarł, po drugie merafenon (Flexity ) nie ma łamliwości , Duet star też nie a ich  mieszanina czyli Capalo już ma. Po trzecie w HGCA metrafenon ma niezłe noty na łamliwość a pyriofenon (Property) to siostrzana substancja z tej samej grupy. 

Zasadniczo nie wierzę etykietom. Talius ma septoriozę DTR, i fuzaryjną zgorzel podstawy źdźbła a jest to g..no prawda..


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

@Daros Nie masz pojęcia nie kombinuj, poproś niech ktoś Ci ułoży ochronę, bo popatrz ale dublujesz substancje. To samo petro11 co z tego że możesz wziąść gotowy pakiet, zaproponowałeś mu pakiet z Syngenty z kosą na łamliwość gdzie ma pszenice po przedplonach po których nie ma presji, tu można ciąć koszty. 

 

 

@Ulman prawda na etykiecie rejestracja tylko że jest wbita a, często w działąniu jest inaczej. Sprawdzałem właśnie ju z jakiej grupy pochodzi pyriofenon i tak jak mówisz ta sama co metrofenon ,a ten wg HGCA na równi z prochlorazem przy łamliwośći. Możliwe że  pójdzie mieszanka jak u ciebie 0.3 pyriofenon + 80-100g expoksykonazol po rapsie. Ciekawe czy dostanę Propety bo sieci cisza także. 

 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Dlatego podałem drugi pakiet Syngenty o niższej presji patogenów i wychodzi 100zł taniej, ale to wszystko zależy kto jakim budżetem dysponuje i jakich plonów oczekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Właśnie nie chodzi o to żeby darmo kasę wywalić . Przedplony niezbożowe więc chciałbym zaoszczędzić . Kurde chodziło mi o Zamir a nie Safir pomyliłem się . Więc chyba tak źle nie kombinowałem 

Edytowano przez Daros

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam zaproponuje może mi któryś z kolegów ochronę pszenicy w granicach 350 zł/ha. Przedplon rzepak pięknie rozkrzewione odmiany Arktis i Julius tutaj mączniak może szaleć  . Przedplon soja odmiany Julius i Ostroga optymalnie rozkrzewione tu z mączniakiem nie powinno być dużego nasilenia septorioze już widać i brunatną plamistość  . Z góry dziękuje za odpowiedź :)  

 

T1 Duet Star 1l + Atak 0,8 l

T2 Acanto 0,5 + Safir 0,8 lub Reveller 0,6 + Safir 0,8

T3 Tebu +Topsin ewentualnie samo Tebu

 

Hmm no zobaczymy... Na T1 myślałem żeby dać Duet Star 1l + Safir 0.8l może to wystarczy ? 

 

Raczej Duet Star + Atak/Mirage. Dodatek Safiru nie ma tutaj sensu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Dziękuje koledzy . Tak wiem że chodzi o to żeby nie dublować do duetu chciałem właśnie dodać prochloraz a nie epoksykonazol pomyliłem się  :) Gdzie się człowiek śpieszy tam się diabeł cieszy  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

wariant który zaproponowałem powyżej nie jest ogromnie drogi w porównaniu do innych programów a jest dosyć skuteczny. Koszt ok. 380 zł/ha


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Prochloraz można zejść bo 0.8 po strączach to dużo za dużo, a koszty trzeba ciąć. Ja tam 300zł/ha więcej nie dam  :)

 

 

 

edit: @Daros \/ 0.5l/ha planuje, jeśli property nie wypali.

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Przy strączkowych można by zaryzykowaci całkiem zejść z prochlorazu. A jak nie to 0,5 l


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

To już lepiej po 0.5l tebu i epox. Po co pełna dawka tebu, jeśli w mieszanine? Gdzies czytałem ze na kłos 160-180g/ha tebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

ktoś sobie zapisywał w tamtym roku  w jakich dniach miesięcy wypadały zabiegi T1,T2,T3 ? pszenica

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Kolega wyżej zaproponował pakiet za 380zł to w zasadzie to samo co pakiet z Syngenty albo BASF. Jak ktoś się za bardzo nie zna jak dobierać substancje to niech spróbuje chociaż na kawałku zastosować zalecany pakiet i zobaczyć efekt. Przynajmniej w tego typu firmach pracują specjaliści. To nie jest tak że tego gram damy tyle a tego tyle bo w profesjonalnych firmach środki mają inne działanie oparte o lata doświadczeń. To koledzy sobie mieszajcie a ja wole gotowce. Wyjeżdżam na wczasy na 2tyg i nie musze zaglądać czy działa..... a jak tak policzyć to wyjdzie taniej o 30zł albo i nie a w plonie różnica będzie 100kg i już po oszczędnościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5573

Firmy chemiczne tworzą wartość dodaną gadając o nośnikach, wchłanianiu i cudach wiankach. Moim zdaniem gdyby tak było to wszyscy uzywali by tylko Horizon Bayera a nie inny tebukonazol. 

Gotowce maja to do siebie że są pewnym kompromisem. Weżmy np Capalo - epoksy - na septoria ,rdze,,DTR,  fenpropimorf - mączniak wyniszczajaco, metrafenon - podstawa i zabezpieczenie przed mączniakiem. Jeśli nie masz mączniaka a chcesz mocno zabezpieczyć na septoria i podstawę dajesz 2,0l i kosztuje cię to 220 pln/ha. Za fenpropimorf płacisz mimo że nie potrzebujesz ale jest w składzie więc nie masz wyjścia. Realnie powinieneś zastosować 1l epoksykonazolu (125g jak w 2,0 Capalo) i metrafenon (nie ma czystego wiec pyriofenon 0,5l)- całość 150 pln/ ha. 

W wirtuozie masz o 30% za duzo proquinazidu za który płacisz a on nic nie wnosi.

Pojedyńcze substancje są po to by precyzyjnie zareagować na sytuację a nie lać "na pałę"


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

Tylko małe ale z tym mieszaniem  chociaż jestem jego  zwolennikiem  to jak mieszać jak mamy wąskie pole do popisu bo protiokonazolu solo nie ma, sdhi też, metrafenonu i wielu dobrych substancji też nie ma . niby property działa jak metrafeneon ale nikt o nim nie słyszał w okolicy nawet w internecie cisza o nim poza stroną producenta :? 

 

Jak przedplon dobry to mieszanka nie musi być przysłowiową petardą ale mam kawałek pszenicy po jęczmieniu jarym, pszenicy  i słoma jeszcze cięta w zeszłym roku prochloraz+epoksy+fenpropidyna, na t2 seguris  i nadal nie wiem co dać na t1, capalo czy boogie ewentualnie aviatora i w pogotowiu coś na maczniaka:?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj