Polecane posty

milanreal1    319

Tzn na karbendazymie zależało mi bardziej w kontekście łubinu na antraknozę, 2 tyg pytałem u kilku dostawców środków i karbendazym mieli tylko w siarkolu, solo brak. A jak jeszcze jest środek z samym karbendazymem to dobrze.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

epoksykonazol nie za bardzo się uśmiecha w t3 bo w segurisie jest już. Same triazole w t3 ? nie lepsze coś co zabezpiecza i daje efekt "zieloności" ? w zeszłym roku miałem 10t/ha , a w poprzednich latach średnio 8,3 t/ ha pszenicy. Więc oszczędzanie nie wchodzi w gre.. to może gwarant faktycznie na t2 a amistar z triazolami na t3. Dzięki za podpowiedzi bardziej doświatczonych !

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Same triazole w t3 wystarczą. Amistar jak chcesz to dawaj ale może on też powodowac skutki niepożądane jak np nadmierne wydłużenie wegetacji, opóźnienie dojrzewania. Jak chcesz to zamiast segurisu na t2 podobnie wyjdzie mieszanina epoksykonazol+amistar+gwarant.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

mój plan;

t1: tilt + mondatak w zeszłym roku się sprawdził.. podstawa elegancka ( co prawda mało zboża w płodozmianie ) i mączniak długo nie widziany

t2:  seguris ( rdzy i septoriozy )  + coś na mączniaka

t3: chlorotalonil + tebukonazol+ strobiluryna np. Sparta 250 ew 0,7 + Gwarant 0,5 + Amistar 0,5 (na fuzariozy amistar zabezpiecza triazol niszczy )

co sądzicie ? co warto dodac na mączniaka w segurisie ( epoksykonazol )?

ochrona ok tylko T3 moim zdaniem przesadzone, wystarczy tebukonazol + epoksykonazol/tiofanat metylowy. W t2 pełna dawka segurisa i powinno być ok


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

sam tebu nie da rady w T3 ? dlaczego sugerowany drugi triazol ? gwarant nie ma efektu "zieloności" to może by tak tebu i chlorotalonil wyjdzie 60 zł t3.... do jakich dawek warto zwiększać tebukonazol ? to on działa chyba w większości wyniszczająco  w mniejszym stopniu zapobiega

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

tebukonazol zwalcza fuzariozę.Dodatkowo przydałby się epoksykonazol aby chronić przed septoriozą plew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Witam. Mam takie pytanko ktora ochrona byla by najlepsza pszenica pszenzyto na t1

 

1. Karbendazym+fenopropidyna+tebukonazol

2. Prochloraz+fenopropidyna+tebukonazol

3. 1 lub 2 tylko zamiana na epoksykonazol

 

I czy w takich kombinacjach moge do oprysku dodac siarczan magnezu 4% + mocznik 10% + CCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Wariant 2 z zamianą na epoksykonazol chyba najciekawszy.

Mój wstępny koncept na T1 - na stanowiskach po strączkowych 100g epoksykonazolu + Kendo/Talius/Property na mączniaka w zależności od sytuacji ( zabieg za ok 110 PLN. Na stanowiskach po zbożach 85 g epoksykonazol+300g prochloraz + mączniak j.w.(zabieg  za ok 130 Pln) albo 230 boskalid+epoksy 70g + mączniak jw. (opcja za ok 160 Pln) 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

(Prochloraz+fenopropidyna+epoksykonazol) + 10%mocznik+ 4% siarczan magnezu+ 1l ccc.

 

Czy taka mieszanina nie zaszkodzi uprawom? Bo z tego co wiem tebukonazol w polaczeniu z mocznikiem czesto przypala rosliny moze faktycznie epoksykonazol bedzie lepszym rozwiazaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Epoksykonazol również jest szybkim triazolem i może dawać podobne efekty do tebukonazolu. Dobry adiuwant, ale nie o działaniu zwilżającym i przypaleń nie będzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

sam tebu nie da rady w T3 ? dlaczego sugerowany drugi triazol ? gwarant nie ma efektu "zieloności" to może by tak tebu i chlorotalonil wyjdzie 60 zł t3.... do jakich dawek warto zwiększać tebukonazol ? to on działa chyba w większości wyniszczająco  w mniejszym stopniu zapobiega

 

same tebu w dawce 1l (środek o koncentracji 250 g/l) da radę pod warunkiem terminowego zastosowania.

 

Witam. Mam takie pytanko ktora ochrona byla by najlepsza pszenica pszenzyto na t1

 

1. Karbendazym+fenopropidyna+tebukonazol

2. Prochloraz+fenopropidyna+tebukonazol

3. 1 lub 2 tylko zamiana na epoksykonazol

 

I czy w takich kombinacjach moge do oprysku dodac siarczan magnezu 4% + mocznik 10% + CCC

wariant drugi z zamianą na epoksykonazol


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Od kilku korzystam z zaleceń producentów i wykorzystuję ich programy ochrony dzięki czemu śpie spokojnie i nic nie mieszam. Wcześniej próbowałem różnych mieszanin i nie sprawdza się to że jak się odmierzy tyle czy tyle gram danej substancji to będzie ten sam efekt. Już były mokre lata a wtedy programy ochrony ukazują swoją moc. BAYER, SYNGENTA, BASF i DOWAGRO. Reszty środków nie uważam. Jakby mieszanie substancji było takie proste to nie byłoby wydanych milionów na doświadczenia i patenty. I dodam że oryginalny Roundup zawsze będzie mocniejszy niż zamiennik w tej samej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

@Ulman
Jaka dawka kendo? Po 0.1 kendo i talius ta sama skuteczność, wieksze dawki tylko przy kendo bo talius t sama skuteczność wg hgca albo cos pokrecilem.
Nic na podstawe po strączkowych da rade? Jaka roślina?

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Zapobiegawczo to Talius 0,1-0,12l. Przy wczesnej infekcji 0,15 Kendo albo Property 0,3l. Jak mocny mączniak to 0,3-0,35l  morfoliny+0,1 Talius. 

Stanowisko po soi więc może bez prochlorazu da radę. Szczególnie z Property powinno być Ok bo pyriofenon też działa na podstawę tak jak metrafenon. W ubiegłym roku epoksy+pyriofenon na T1 zboże po zbożu i z łamliwością problemu nie było. 

Czy ktoś z forumowiczów stosował Property? Kiedyś pytałem ale był marny odzew.

Próbowałem w 2014 i oceniam ten specyfik dobrze ale chętnie poczytam wasze  opinie zanim zastosuję na wiekszą skalę.

 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Talius to 40% max dawki, bo większa nie zwiększa skuteczności, hmm chyba że ją wydłuża. Kendo tak bo ochrona wzrasta do max dawki, ale to chyba przy odmianach podatnych na maczniaka bo cholernie drogie jest. Po rapsie obyłoby się bez s.a na podstawe? Nigdy nie próbowałem. 

Propety jaka cena, bo nigdzie nie mogę znaleść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Macie jakieś informacje na temat substancji aktywnej z falconu triadimenol? Jakie choroby najlepiej zwalcza? Nigdzie nie moge znaleźć żadnej info na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Triadimenol na rdzę i bardziej zapobiegawczo na mączniaka- coś takiego w Top Agrar ostatnio było.

 

Co wy na to pszenica gęsta na t1 1L CAPALO + 0.5 Atak, plus do tego jescze moddus 0.3l +CCC 1L Nawożenie: N1 150 saletrosanu N2 180 saletry N3 90saletry

 

Taka mieszanka bardziej na przedplon zbożowy, ogólnie monokultura. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jeżeli duża presja chorób podstawy źdźbła to proponuje na T1 Unix + Tilt Turbo z syngenty ewentualnie Capalo BASF też dobrze czyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Talius to 40% max dawki, bo większa nie zwiększa skuteczności, hmm chyba że ją wydłuża. Kendo tak bo ochrona wzrasta do max dawki, ale to chyba przy odmianach podatnych na maczniaka bo cholernie drogie jest. Po rapsie obyłoby się bez s.a na podstawe? Nigdy nie próbowałem. 

Propety jaka cena, bo nigdzie nie mogę znaleść. 

W ubiegłym roku było coś ok 45 Pln za 0,3l. Jak na mączniaka nie najtaniej ale jak jest jeszcze efekt na łamliwośc to chyba warte tego grosza


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Witam zaproponuje może mi któryś z kolegów ochronę pszenicy w granicach 350 zł/ha. Przedplon rzepak pięknie rozkrzewione odmiany Arktis i Julius tutaj mączniak może szaleć  . Przedplon soja odmiany Julius i Ostroga optymalnie rozkrzewione tu z mączniakiem nie powinno być dużego nasilenia septorioze już widać i brunatną plamistość  . Z góry dziękuje za odpowiedź :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj