Polecane posty

Sunf    32

napisałem odrazu "koniec krzewienia-początek strzelania w źdźbło" smile.png

dokarmianie w pełni krzewienia jest ok, tak samo w bardziej zaawansowanej fazie strzelania w źdźbło

 

Wiesz może gdzie mogę znależć  wykaz wszystkich fungicydow do ochrony pszenicy ozimej>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

Wykazy są na stronie ministerstwa oraz są fajne książki zalecenia ochorny roślin na lata 2014/2015 wydane przez instytut ochrony roślin, tam jest wszystko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo10    5

Witam koledzy. Pozostał mi duett ultra 497sc, czy dobrym pomysłem było by w zabiegu T2 dodanie do niego jekiejś strobiluryny- np. reveller 280sc ( tylko w jakiej ilości np. 0.5 l\ha) Dodam, że zabieg t2 jest ostatnim zabiegiem. Zabieg byłby wykonywany w pszenicy i pszenżycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Reveller zawiera triazol.Do Duettu dodaj samą strobilurynę np.azyksystrobine, która jest w w Amistarze lub Dobromirze .Dawka 0.5 l powinna wystarczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

co polecicie na jęczmień ozimy(odmiana SANDRA)??

 

myślałem nad tilt 0,6l + 0,6kg unix. wydaję się mi ta opcja za droga. mierzę w plon 6,5t(w wjątkowym roku 2014 dał mi 8,5t (klasa 4a 4b,dobra zasobność i wysokie nawożenie azotowe) i chciałbym na T1 wydać koło 120zł. Nie miałem nigdy większego problemu z mączniakiem. Problemem w tym roku może być łamliwość źdźbła.

Proszę o opinie. Może duet??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

nie wiem czy dawka 0,6 + 0,6 nie bedzie za niska

Do 120 zł to masz Duet Star 1 l  + Atak 0,8,


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

0,8 l prochloraz (40Pln)+ 0,8l epoksykonazol (ok.65 Pln) i za resztę fenpropidyna o ile będzie konieczna.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Witam, prosze o komentarz programu i propozycje dawek

 

PSZENICA OZIMA :

T1 duet star/tilt turbo + mirage (0,8+0,8)

T2 menara+starami

T3 tebu+ epoksykonazol (rekord) ; lub falcon sam

 

PSZENZYTO OZIME :

T1 z pszenicy

T2 z pszenicy lub t3 z pszenicy , prosze o podanie programu aby bylo dosc dobrze i tanio

 

JECZMIEN OZIMY

T1 bumper+lotus

T2 falcon , pierwszy raz mam jeczmien i nie wiem co dac, znalazlem to na opisie z poletka doswiadczalnego

Edytowano przez piotrek12413

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

A CO POLECICIE W RZEPKU?

 

ZAZNACZAM, ŻE JEST DOŚĆ NISKI, MAŁO ROZKRZEWIONY...ruszam 1 dawka 180 litrów RSM 32%, 2 dawka saltera 34% 250kg/ha. Siarka i magnez tylko dolistnie, gdyż od lat stosujemy KORN -KALI, więc magnezu i siarka jest dostarczana  głównie doglebowo.MYŚŁAŁEM GÓRA 0,4L CARYX, aby za bardzo nie skaracać +0,6 TEBU. TYLKO TEBUKONAZOL DZIAŁA W WYŻSZYCH TEMPERATURACH.. jakie stosujecie mikroelementy w rzepaku i zobożach??? Zastanawiałem się ostatnio nad firmą WUXAL.przepraszam, jeśli odchodzę od tematu(jestem nowy na tym forum).

 

dzięki za swoje porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

tak swoja droga to bez sensu jest ten temat w tym dziale. Kiedys jak byl w dziale pszenica to wiadomo bylo czego dotyczy. A teraz nie wiadomo o czym ludzie pisza, wiekszosc i tak o pszenicy ale np. gosc wyzej o rzepaku i juz musi to zaznaczyc. Nie prosciej bylo zostawic w pszenicy temat "zabiegi fungicydowe" a w rzepaku bylby podobny i nie byloby balaganu a tak teraz jeden gosc o fungicydach w rzepaku drugi o fungicydach w pszenicy... Troche chyba moderatorzy zapomnieli co to logika i porzadek.

Zeby nie bylo ze post nie na temat:

Witam, prosze o komentarz programu i propozycje dawek

 

PSZENICA OZIMA :

T1 duet star/tilt turbo + mirage (0,8+0,8)

T2 menara+starami

T3 tebu+ epoksykonazol (rekord) ; lub falcon sam

na moj gust bez sensu epoksy w T3, mysle ze lepiej wyrzucic starami z T2 a dac tam epoksy. Taniej i efektywniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam, prosze o komentarz programu i propozycje dawek

 

PSZENICA OZIMA :

T1 duet star/tilt turbo + mirage (0,8+0,8)

T2 menara+starami

T3 tebu+ epoksykonazol (rekord) ; lub falcon sam

 

PSZENZYTO OZIME :

T1 z pszenicy

T2 z pszenicy lub t3 z pszenicy , prosze o podanie programu aby bylo dosc dobrze i tanio

 

JECZMIEN OZIMY

T1 bumper+lotus

T2 falcon , pierwszy raz mam jeczmien i nie wiem co dac, znalazlem to na opisie z poletka doswiadczalnego

Pszenica:

w T2 ewentualnie zamiast Menary epoksykonazol

T3 może być, ewentualnie topsin zamiast epoksykonazolu

W pszenżycie T2 może być z pszenicy

Przy jęczmieniu w T1 bumper super, w T2 bardziej widziałbym tebukonazol + epoksykonazol lub bardziej ambitnie epoksykonazol + Reveller/Acanto


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A CO POLECICIE W RZEPKU?

 

ZAZNACZAM, ŻE JEST DOŚĆ NISKI, MAŁO ROZKRZEWIONY...ruszam 1 dawka 180 litrów RSM 32%, 2 dawka saltera 34% 250kg/ha. Siarka i magnez tylko dolistnie, gdyż od lat stosujemy KORN -KALI, więc magnezu i siarka jest dostarczana  głównie doglebowo.MYŚŁAŁEM GÓRA 0,4L CARYX, aby za bardzo nie skaracać +0,6 TEBU. TYLKO TEBUKONAZOL DZIAŁA W WYŻSZYCH TEMPERATURACH.. jakie stosujecie mikroelementy w rzepaku i zobożach??? Zastanawiałem się ostatnio nad firmą WUXAL.przepraszam, jeśli odchodzę od tematu(jestem nowy na tym forum).

 

dzięki za swoje porady

Zapytaj w temacie "Opryski rzepaku i innych oleistych"

 

tak swoja droga to bez sensu jest ten temat w tym dziale. Kiedys jak byl w dziale pszenica to wiadomo bylo czego dotyczy. A teraz nie wiadomo o czym ludzie pisza, wiekszosc i tak o pszenicy ale np. gosc wyzej o rzepaku i juz musi to zaznaczyc. Nie prosciej bylo zostawic w pszenicy temat "zabiegi fungicydowe" a w rzepaku bylby podobny i nie byloby balaganu a tak teraz jeden gosc o fungicydach w rzepaku drugi o fungicydach w pszenicy... Troche chyba moderatorzy zapomnieli co to logika i porzadek.

Zeby nie bylo ze post nie na temat:

na moj gust bez sensu epoksy w T3, mysle ze lepiej wyrzucic starami z T2 a dac tam epoksy. Taniej i efektywniej.

Uznałem że lepiej żeby ten temat był w środkach. Jak sytuacje z pytaniami o rzepak będą się powtarzały to dodam do tematu "w zbożach" ;lub przeniosę do działu zbóż.

 

Jaki widzisz sens dodawania epoksykonazolu do menary zamiast starami? To będzie 3 triazol który wiele nie pomoże. Zamienił stryjek siekierkę na kijek.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

Witam Panowie , 

Moja propozycja ochrony w pszenzycie 

T1 + Tilt Turbo 1l + Mirage 1l

T2 Acanto 0.5l + Duet Ultra 0.5 l 

T3 Seguris 1l lub Osiris 2l

Dodam ze plantacja jest mocno zaatakowana przez maczniaka oraz ze celuje w plon ok 9 t ( w tym roku 8.9 t) z tym ze nie poradzilem sobie zbytnio z chorobami .

W jeczmieniu jarym myslalem zeby dac tak samo T1 i T2 i na tym koniec . Co myslicie?? Jesli cos zle prosze o porade z tym ze chcialbym ochrone z gornej polki . Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

T1 już w maksymalnych dawkach, jak masz inwazje chorób to tak może być.

T2 ok

T3 osiris ok, seguris nie bardzo. Chyba że w T2 dasz seguris.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Mam pszenicę Arkadię bardzo podatna na mączniaka co polecacie na T1? Czytając powyższe posty polecacie tilt+atak lub duett star+atak czy na pewno poradzą one sobie z mączniakiem? Czy może zastosować coś innego skuteczniejszego na mączniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2099

Dobrze czytałeś, kilka stron temu było napisane, że tilt działa wyniszczając mączniaka i jest środkiem raczej interwencyjnym. Nie pamiętam dobrze, ale Duett star chyba lepiej zabezpiecza roślinę, jeśli nie ma zbyt wielu porażeń ;)


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoSuPiCaSsO    0

Starami (Amistar) 150 netto/L  250g azoksystrobiny

Guliwer (Gwarant) 35 netto/L  500g/L Chlorotalonilu

Sherlock ( Wirtuoz ) 116-120 netto/L

 

Dobre ceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

Czy ktoś pomoże czy duet star+atak lub tilt + atak poradzą sobie z mączniakiem w pszenicy Arkadia czy może zastosować coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja na swoja Arkadie bede dawał Tilt+Mirage tak mi doradzono na forum a na Bamberke mozliwe ze sprubuje ten Duet+Mirage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Czy ktoś pomoże czy duet star+atak lub tilt + atak poradzą sobie z mączniakiem w pszenicy Arkadia czy może zastosować coś innego?

 

Poradzą, tylko radzę nie uszczuplać dawki (duet i tilt)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarak    15

A można dodac do duet star i atak jeszcze Talius lub Kendo czy to nie ma sensu a jeżeli tak to w jakich dawkach? A co będzie lepsze tilt czy duet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Można dodać Talius (proquinazid) w dawce 0,1l/ha albo Property (pyriofenon) 0,25l/ha. Z tym drugim masz mieszaninę równoważną z Capalo (metrafenon zamieniony na pyriofenon)

W obu przypadkach będziesz miał efekt bardzo długiego zabezpieczenia na mączniaka. Kendo ma mniejszy sens bo działa też interwencyjnie a tego nie potrzeba bo masz juz morfolinę. Poza tym to zdecydowanie najdroższe rozwiązanie.

Moim zdaniem duett jest ciekawszy od tiltu.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Można dorzucić 0.5 Tebu do mieszanki Tilt + prochloraz. Wyjdzie to samo cenowo, a będą 3 s.a. na liście. 

 

edit: 4 bo jeszcze prochloraz :o

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj