Polecane posty

Ulman    5533

Jak podatna na septoriozę to na T1 wywal Tilt na rzecz Duetu star. W T2  chyba wolałbym pierwsze rozwiązanie o ile łan będzie zdrowy. Jeśli leczniczo to wolałbym Seguris.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

dlaczego Duet star? tilt rok temu sprawdzil sie swietnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5533

Duet jest sporo lepszy na septoriozę. Propikonazol z Tiltu jest jednym z najsłabszych triazoli


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dołóż do T1 0,1 l/ha Taliusa i bedzies miał mączniaka z głowy, ograniczyłbym  wtedy też ilość Tilta 

po dokładać taliusa skoro Tilt ma fenpropidyne - silnie maczniakobojczą substancję... Proquinazid z Taliusa to substancja bardziej zabezpieczająca

 

co bedzie lepsze na T2? pszenica podatna na septorioze.T1 to Tilt 0,8 + Mirage 0,8. T2 to ostatni zabieg

 

1. Acanto 0,5l + Safir 0,8l

2. Seguris 0,8l

 

Kiedy stosowac T2 jesli to ostatni zabieg?

 

Pytasz o 2 rózne rozwiązania pod względem cenowym... Jeżeli Seguris to przy 2 zabiegach nie ma co schodzić z dawką tylko dać 1 l.

T2/T3 koniec liścia flagowego - początek kłoszenia


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Który triazol skuteczniejszy na T1 propikonazol czy epoksykonazol? Macie jakies porównanie miedzy tymi dwoma substancjami? Bo wiekszość poleca propikonazol (Tilt).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Czytać nie umiesz?? Odpowiedz masz wyżej, co nie znaczy że duett star jest lepszym rozwiązaniem od tilt turbo, wszystko zależy od odmiany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie mam do dyspozycji duet ultra i falcon mam z nich skleić T1 i T3 który środek na który zabieg co ewentualnie mozna domieszac do którego żeby wszystko było ok. Myślalem żeby na T3 dać duet ultra w pełnej dawce a na T1 falcon i coś domieszać ale co jakąś morfine?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

chyba najrozsądniej będzie zostawić duet na T3 a na T1 dać falcon. Do falconu lepiej dorzucic coś na podstawę, chociażby prochloraz. Spiroksamina to dość dobra substancja na maczniaka także nie ma sensu już dorzucać morfoliny


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Pszenica Ozima

T1   Tilt 0,8 + Mirage0,8 + Moddus 0,35

     

T2   Acanto 0,7 + Safir 0,6 +siarczan mg 8 kg,  folicare 18-18-18 8 kg, mocznik 10 kg

 

odmiana torrild i toras ze zdrowotnością było w miarę ok ok plon od 8 do 8,4 t/ha klasa IVa przedplon kukurydza na ziarno

 


Jęczmień jary najlepiej kupić z zaprawą Systiva tona jest około 400- 450 zł droższa= 1 ha        80 zł czyli za to nie zrobimy żadnego zabiegu grzybowego

http://www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/produkty/katalog_produktow/product_details_40768.html

 

wtedy pierwszy zabieg grzybowy mamy z głowy

 

na T2 Bontima 1,8 L/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Który triazol skuteczniejszy na T1 propikonazol czy epoksykonazol? Macie jakies porównanie miedzy tymi dwoma substancjami? Bo wiekszość poleca propikonazol (Tilt).

Chyba mało kto stwierdzi że propikonazol jest lepszy, a na pewno nie powie tak na podstawie obserwacji czy testów bo w to nie uwierzę. W T1 septorioza ma dość trudne warunki do rozwoju, dlatego często tilt w T1 daje radę. Ale jak warunki sprzyjają, do tego odmiana wrażliwa na septorioza to propikonazol może nie dać rady.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

chyba najrozsądniej będzie zostawić duet na T3 a na T1 dać falcon. Do falconu lepiej dorzucic coś na podstawę, chociażby prochloraz. Spiroksamina to dość dobra substancja na maczniaka także nie ma sensu już dorzucać morfoliny

 

T1 falcon 0,6 l + mirage 0,5 l ( dac tyle wiecej czy mniej) T2 amistar xtra 0,9 l + T3 duet ultra 0,6 l     tak to widze do tego odzywki antywylegacze i nie całe 200 N w 3 dawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

zwiększyłbym Mirage do 0,7-0,8


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

zwiększyłbym Mirage do 0,7

 

T1 falcon 0,5 l + 0,7 mirage moge zejsc z dawka falconu ? czy dac pełną i 0,7 l mirage?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Falcon na T1 to moim zdaniem słaby pomysł. Podstawy nie rusza wcale, mączniaka też nie tknie raczej.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dlatego dodatek prochlorazu na podstawę, a co do mączniaka to przy "nie ekstremalnym porażeniu" powinien dać radę - ma w swoim składzie morfolinę.

Poza tym kolega pisał że ma falcon i chce wykorzystać

 

@knoro93 co do dawki, nie schodziłbym poniżej 0,6 bo i tak wiele substancji tam nie ma


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej Falcon zostawić na T2 a na T1 dać Duett z T2?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

epoksykonazol wydaje mi się lepszy na ochronę flagówki..

jakby nie zrobić to pomiędzy tymi 2 środkami będzie "ale" co do tego który na T1 a który na T2


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

losktos jak tak to doradz co lepsze na T2 Soligor czy Duet Ultra jak tak myslisz ze epoksykonazol lepszy na flagówke,i czy sam Duet da sobie rade czy pasuje cos dodac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jeżeli solo to raczej Soligor, ale jeżeli coś dorzucać to wybrałbym Duet Ultra + np. Acanto


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Panowie planuje w tym roku dać na Borwo C1 i Fredro C3 oraz jeczmien jary Eunova C1 , na T1 Capalo 1,5L/ha i na T2 0,6L Falconu , co o tym sądzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Dzisiaj byłem na konferencji Du Pont i prezentowali nowy fungicyd. Vertisan 250ec wydaje mi się ti dość dovrym rozwiazaniem.Później wrzuę jakieś zdjęcie. Co myslicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Bardzo dobry środek. Dołożysz ekopoksynazol i poziom topowych technologi bayera czy basfa na T2.

Wszystko rozbija się o cenę.

Podawali w jakich opakowaniach będzie występował i orientacyjną cenę bo nie doszły do mnie jeszcze cenniki ?? 

 

Jakby ktoś nie wiedział o czym mowa:

https://bip.minrol.gov.pl/content/download/43110/247777/version/1/file/Vertisan%20200%20EC.pdf

Edytowano przez Nikiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie planuje w tym roku dać na Borwo C1 i Fredro C3 oraz jeczmien jary Eunova C1 , na T1 Capalo 1,5L/ha i na T2 0,6L Falconu , co o tym sądzicie ?

w jeczmieniu jarym możesz zrobić coś tańszego na T1 (chociażby nawet sam Tilt albo Duet Star) a w zamian zrobić silniejsze T2 np. Reveller + epoksykonazol


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

panowie a czym zamierzacie prysnac pszenzyto w technologii 2 zabiegowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Nie lepiej Falcon zostawić na T2 a na T1 dać Duett z T2?

 

Mam w dobrej cenie Amistar Xtra, Falcon i Duet Ultra i te 3 środki chcem wykorzystac na ochrone pszenicy. Na T1 pójdzie falcon 0,6 + 0,6--0,7 mirage T2 Amistar Xtra 0,9 l T3 Duet Ultra 0,6 l

To chyba najlepsze rozwiazanie nic innego nie wykombinuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj