Polecane posty

Bumper dodałem bo został mi z pszenżyto , wirtuoza mogłem dać 1,25l , ale jak? skoro opakowania są 1l (takie bynajmniej były w moim sklepie z ŚOR) a jęczmienia miałem 1,1ha. Więc jakbym kupił 2l to dawka wyszłaby 1,8l/ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Panowie w jakiej cenie jest Alert 375 bo nigdzie w internecie nie mogę znaleźć informacji, a może jest on wycofany? Bo gdyby się nadawał na T1 to w jakiej dawce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy zabieg T1 :
-prochloraz 315g w Atak 450  0,7l/ha
-fenpropidyna 150g w Leander 750  0,2l/ha
- epkosykonazol 87g w Safir 125 0,7l/ha
Będzie miał  porównywalną skuteczność jak Tilt 0,7l/ha + Atak 0/7l/ha, bo chyba Tilt i Atak maja razem  chyba dosyć dobrą skuteczność.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

skuteczność moze być nawet lepsza, epoksykonazol jest lepszym triazolem niż propikonazol


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

skuteczność moze być nawet lepsza, epoksykonazol jest lepszym triazolem niż propikonazol

Dzięki za informacje, dobierałem te środki (Safir, Atak i Leander) kierując się substancjami aktywnymi na jakie choroby te substancje działają  i ceną, a nie nazwami  środków i reklamami. Jest to chyba najlepsza droga do  wysokiej  skuteczności i zaoszczędzania paru "groszy". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

skuteczność moze być nawet lepsza, epoksykonazol jest lepszym triazolem niż propikonazol

Lepszym tylko nie zawsze w T1 zadziała lepiej. To szybki triazol co w połączeniu ze stosunkowo niskimi temperaturami nie sprzyja rozwojowi septoriozy. Dodać jeszcze należy że propikonazol jest bezpieczniejszy w mieszaninach z odzywkami i regulatorami.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ja był bardziej obstawał na t1 za Tilt turbo 0,8l + prochloraz 0,8l

Na t2 amistar 0,5l i menara 0,5l i ewnetualnie na t3 tebukonazol 1l. Dziękuje za uwagę :)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tilt turbo 0,5l / ha + mirage 450   0,8 l / ha co o tym sadzicie. to by było na t 1 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz93    6

Ja był bardziej obstawał na t1 za Tilt turbo 0,8l + prochloraz 0,8l

 

 

Przez ile lat można stosować taką mieszankę na T1?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Przez ile lat można stosować taką mieszankę na T1?

 

 

Zależy ile razy po sobie siejesz pszenice jaki płodozmian stosujesz.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

czy na t3 może być osiris 2l + tebukonazol 0.5l

 

Osiris stosowałem przez 2 ostatnie sezony.Nie wymaga dodawania tebukonazolu.Dawka 2 l jest wystarczajaca na choroby kłosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

tilt turbo 0,5l / ha + mirage 450   0,8 l / ha co o tym sadzicie. to by było na t 1 

Za mało tiltu, przy wiekszej presji ze strony mączniaka 0,7-0,8l będzie ok.

 

Przez ile lat można stosować taką mieszankę na T1?

 

Jak masz monokulture zbożową lepiej co 2-3 lata stosować rotacje w postaci capalo, adexar, unix. Jeżeli zboża na tym samym polu są co 2-3 lata prochloraz można dawać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e2visionamd    18

kolego @bratpit morfoliny ponoć wspomagaj działanie triazoli czyli epo w capalo...  co myslisz o takiej koncepji uderzenie capalo 2 l na mączniaka i podstwe zaś jeśli nie ma mączniaka seguris 1 l na choroby liścia i na koniec w razie wystąpienia chorób triazole z prosaro ? nie ma protiokonazolu w innych środkach np. w rzepaku ? 470zł min dawki 630 zł max . 

Edytowano przez e2visionamd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5536

Zamiast 2l Capalo daj 1l Bell/Ventur + Kendo lub Property lub Talius. Wariant nie gorszy a kilkadziesiąt PLN tańszy.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefano1    40

Co myślicie o Bayerowskim pakiecie z niższej półki cenowej- Fusaro?  Tj. T1- Input  (protiokonazol 160g + spiroksamina 300g) + T2/T3 Prosaro (protiokonazol+tebukonazol po 125g).  Pakiet 15l w "Rudniku" cenią na 4940zł, co w dolnej dawce (0,75l/ha) wyda na 20ha, czyli 247zł/ha.   Więc cena całkiem fajna.  

Nawet dorzucając pomiędzy 2 zabiegi  wspominaną czasem w Bayerowskich reklamówkach  (http://www.agrofoto.pl/forum/blog/17/entry-218-univo%C2%AE-i-fusaro%C2%AE-%E2%80%93-rewelacyjne-kompleksowe-systemy-ochrony-zboz-przed-chorobami/)  dolną dawkę Soligoru (0.7l/ha~100zł), to wychodzą 3 zabiegi za przyzwoite pieniądze~ 350zł/ha, czyli podobnie, jak   w przypadku 3 zabiegów mieszaninami ze strobiluryną na T2 i samym tebu na T3. Z tym, że w takim zestawieniu niesamowicie dublują się składniki (protiokonazol x3, spiroksamina x2, tebu x2 ).  

 

Co  teoretycznie może być lepszym rozwiązaniem, takie pakiet, czy zabawa w allchemika ?

 

 

  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Jak juz pakiet to w pełnych dawkach 2 zabiegi. Stosowałem w ubiegłym roku i było dosyć dosyć. Ale mieszanka T1 Duet Star + Atak, T2 Menara + Acanto T3 Tebu nie wypadła gorzej a powiedziałbym ze miejscami nawet lepiej


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzi123    2

 Witam panowie, chcę zastosować na T1 duet star, T2 duet ultra. Ma to być na zboża ozime i jare(pszenżyto, jeczmień). Co sądzicie o tych srodkach?-dadzą rade?. Zależy mi na zastosowaniu jednego srodka a nie mieszaniny kilku. Moze polecacie inne lepsze ich zamienniki w podobnej cenie albo nawet tańsze? Celuje w średni plon około 6t, głównymi chorobami u mnie są mączniak i septorioza.

Edytowano przez denzi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

na jarę jeszcze może być ale na ozime troszke słabo.

Jakie masz przedplony i dlaczego nie chcesz stosować mieszanin?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzi123    2

Dzięki za zainteresowanie moim problemem. Przedplon to kukurydza na kiszonke oraz inne zboza (teraz mamy zasiany pierwszy raz rzepak). A co do mieszanin to dla mnie są ok ale ja tylko doradzam właścicielowi gospodarstwa i on nie jest zorientowany zupełnie w środkach ochrony i pewnie bał by się je mieszać.(Myśle ze zrozumiesz).

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w takim razie po tych przedplonach radziłbym coś innego..

Jaki jest budżet?

 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzi123    2

 Myśle że budżet podobny do cen tamtych środków. W takim razie co polecasz?

Edytowano przez denzi123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w tych pieniądzach cieżko znaleźć coś sensownego.

Najtaniej i najsensowniej byłoby do Duetu Star dorzucić prochloraz. Bo z gotowych środków najtańszym w miare sensownym będzie Wirtuoz ale to przy 1 l/ha juz kosztok. 130 zł/ha

Można by spróbować Bumper Super - zabezpieczy podstawe ale z mączniakiem i innymi chorobami liści będzie średnio. Duet Star zaś choroby liści załatwia elegancko ale z podstawą bedzie słabo.

Na T2 może zostać Duet Ultra bo ciężko znaleźć w tych pieniądzach coś podobnego. Ewentualnie Menara. Soligor bedzie już drozszy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzi123    2

 ok, dzieki za fachowe podejscie. Spróbuje wskórać coś z tym prochlorazem. Tak jak pisałeś wcześniej do Duetu Star dorzucimy Atak i tu w jakich proporcjach proponujesz? A na T2 zostanie Duet ultra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj