Polecane posty

Mich3P    125

A epoksynazol solo radzi sobie dobrze czy lepiej jest zrobić mieszanine dwóch substancji ? Tylko jakich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich3P    125

Mówisz że sam rekord może wystarczyć? Posiada sam epoksynazol, a ta substancja chyba zła nie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ocelor    0

To jest biologia i tu jest taka zasada, że najlepiej działa... to co działa. NIkt z drugiego końca kraju Ci nie doradzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

A epoksynazol solo radzi sobie dobrze czy lepiej jest zrobić mieszanine dwóch substancji ? Tylko jakich ?

Epoksykonazol jest dobrą substancją ale warto do niego dodać coś typowo zabezpieczającego - czyli głównie strobiluryny.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Że niby jaka s.a. ma Fandango?

@Slawek chodzilo o Aviator na drugi zabieg, a wtedy mam już mieć mączniaka załatwionego przy pierwszym zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

Witam

 

Wszyscy juz planują zabiegi na wiosnę a ja zastanawiam się co dać teraz, przy tych temperaturach aby pozbyć się mączniaka. Jest tego dziadostwa całkiem sporo. Jakieś pomysły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Przy tych temperaturach wątpię aby coś podziałało, przymrozki nocami są zbyt wysokie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

i ja popieram przedmówce. Ewentualnie jakby się ociepliło to daj jakąś morfoline


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

po tych zdjęciach trochę cieżko okreslić, septorioza albo maczniak. Schodzi pod paznokciem? Jak nie to septorioza. Jeżeli jest u Ciebie ciepło to można by zastosować jakiś triazol - np. epoksykonazol.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16HDR008    0

   Też tak mam na pszenicy sianej 26-09, siewy z początku październiak już nie.  Według mnie to mączniak. Swoją poleciałem MENARA 410 EC (propikonazol) bo tylko to mieli w małych opakowaniach. Czy to odpowiedni środek i zadziała ??? Ogólnie jak kolega wyżej pisze jest ciepło więc można próbować.

Edytowano przez 16HDR008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Mączniak, Daj Fenpropidynę (leander 750 0,5 litra) w temperaturze wyższej niz 5C jeżeli chcesz mieć bardzo dobry zabieg dodaj do tego tebukonazol 1l/ha i będzie gitara. Ale temperatura wtedy minimum 8-10C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wg mnie mączniak, leander jak najbardziej dobry wybór. Z triazolami ostrożnie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Na liściach są takie sine mokre wybrzuszenia które schodzą po dotknieciu. Oglądałem rano ok. 9, wiec mogła byc to jeszcze rosa

Jesli mączniak to faktycznie wystarczy Leander.

Nigdy nie pryskałem zboża jesienią?!

 

Poz tym dziś jest ciepło, ale nocą moze być różnie, prognoza na noc nawet z 3 stacji moze okazac sie nie trafiona i oprysk nic nie da?

 

Jesli pozostawie to tak jak teraz - jakie mogą być skutki?

 

Czy ktos z was ma praktykę z plantacją opryskana/nieopryskaną jesienią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Witam wszystkich

 

co to takiego na pszenicy ozimej?

I co mozna z tym zrobić w tym roku?

 

mam dokładnie tak samo wygladajace pole. aż sie przestraszyłem jak dzis poszedłem.

 

tilt turbo moze być? został i spory zapas z wiosny

Edytowano przez nunu85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

mam dokładnie tak samo wygladajace pole. aż sie przestraszyłem jak dzis poszedłem.

 

tilt turbo moze być? został i spory zapas z wiosny

może być Tilt


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

a co sądzicie o fenptopimorcie (corbel) i proqiunazidzie (talius) na tego mączniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

chyba mówisz o fenpropimorfie... też mogą być te substancje, jednak wykazują bardziej działanie zapobiegawcze niż wyniszczające


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Co uważacie o zastosowaniu na wiosnę na T1 środek Wirtuoz w dawce 0,8 l/ha w pszenicy i pszenżycie ozimym. Czy należało by zwiększyć dawke do 1l/ha jeżeli pszenica jest na tym samym polu drugi raz z rzędu? Albo czymś zastąpić wirtuoza? Moze Topsin 1,4l/ha

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj