Polecane posty

milanreal1    319

Czy Wirtuoz 520 EC poradzi sobie sam w zabiegu T1. Pszenica w monokulturze.

Bardzo dobre rozwiązanie ale trzeba stosować w odpowiedniej fazie. Np. gdy wystąpi już mączniak, nie poradzi sobie z nim.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie 2 lata temu Wirtuoz w ochronie 3 zabiegowej zbytnio sie nie sprawdził. Przepuścił dużo mączniaka


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Czy Wirtuoz 520 EC poradzi sobie sam w zabiegu T1. Pszenica w monokulturze.

 

Nie do końca........jest lepsze rozwiązanie i w tych samych pieniądzach .Stosowałem 2 lata pod rząd Wirtuoz i szału nie było .....septorioze mi przepuścił, musiałem poprawki robić.Pszenica była siana po jęczmieniu i pszenicy.

 

Capallo nie stosowałem bo drogo wychodzi i pewnie trzeba by było stosować w górnych dawkach.

To już lepiej zaprawić zboże Baytanem........zawsze dłużej przytrzyma .

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

To Kamil jaką ochronę na ten sezon planujesz???

T1 Duet Star + Atak

T2 Acanto + epoksykonazol

T3 Tebu + tu jeszcze się waham co dodam


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefjurolnik    10

Mam pytanko:

T1- Tilt turbo 1l/ha

T2-Menara 0.5l/ha

Czy taka ochrona bedzie wmiare czy będzie potrzebne coś innego ? Plon jaki chce uzyskać to 6 ton. Z góry dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

troche słabo. W T1 nie masz nic na podstawe, dorzuć chociaż prochloraz, a w T2 możesz dodać Acanto lub Amistar. Wtedy już będzie całkiem przyzwoita ochrona


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

To może i ja tak polecę. A w jakich dawkach będziesz stosować te środki? i czy samo tebu nie wystarczy na kłos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

T1 - 1l  Duett Star + 0,8 Atak

T2 -  0,5 l Acanto +  0,8-1 l epoksykonazol

T3 - jeżeli samo Tebu to 1 l

 

Samo Tebu może wystarczyć w T3 ale trzeba idealnie trafić w faze a to nie łatwe. W ubiegłym sezonie udało mi się to tylko na jednym kawałku - było zero fuzariozy, jedynie miejscami trafiała się septorioza plew ale to nie wiele


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich3P    125

Nie do końca........jest lepsze rozwiązanie i w tych samych pieniądzach .Stosowałem 2 lata pod rząd Wirtuoz i szału nie było .....septorioze mi przepuścił, musiałem poprawki robić.Pszenica była siana po jęczmieniu i pszenicy.

 

Capallo nie stosowałem bo drogo wychodzi i pewnie trzeba by było stosować w górnych dawkach.

To już lepiej zaprawić zboże Baytanem........zawsze dłużej przytrzyma .

 

To co polecasz w miejsce Wirtuoza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich3P    125

Nie utrzymuje z nim kontaktu, byłbym Ci bardzo wdzięczny gdybyś znalazł chwilę czasu i podzielić się swoją agrotechniką na wiosnę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich3P    125

Dożyjemy, myślisz że w maxymalnej dawce czyli 1.25l gdy będe stosował zapobiegawczo czy jeszcze dołączyć do tego tebukonazol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

tebukonazol jest w składzie Wirtuoza więc nie ma sensu zwiększać jego dawki, bo....

Wirtuoz to nie zbyt dobra opcja na T1 z 2 wzgledów:

- tebukonazol - nie ta faza, to substancja bardziej nadająca się do ochrony kłosa a tutaj bardziej chodzi o ochronę liści i podstawy źdźbła

- proquinazid - bardzo dobra substancja na mączniaka ale bardzo dobra pod względem zapobiegawczym, interwencyjnie działa słabiej. Tak więc jeżeli maczniak wystapi w duzym nasileniu to taki wariant może się nie sprawdzić

Chyba to wszystko o tym środku


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

T1 - 1l  Duett Star + 0,8 Atak

T2 -  0,5 l Acanto +  0,8-1 l epoksykonazol

T3 - jeżeli samo Tebu to 1 l

 

Samo Tebu może wystarczyć w T3 ale trzeba idealnie trafić w faze a to nie łatwe. W ubiegłym sezonie udało mi się to tylko na jednym kawałku - było zero fuzariozy, jedynie miejscami trafiała się septorioza plew ale to nie wiele

 

warto stosować te środki na T2 co podałeś ? ładnie przytrzymało pszenicę ? z tego co patrzyłem to ok.150zł/ha wychodzi :)  czytałem, że epoksynazol w drugim zabiegu jest bardzo dobry + coś z grupy strobiluryn


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w ubiegłym roku stosowałem Acanto + Menara i działanie moge określić na 4 z małym +. Jedyne zastrzeżenia mam co do interwencyjnego działania Menary które mogłoby być lepsze. Dlatego w tym roku zamieniam na epoksykonazol. Co do pikoksystrobiny nie mam zastrzeżeń


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj