Polecane posty

sajgon    12

Pszenica Ostroga 8t/ha Przedplon owies. Gleba lekka 3b-4a. T1 2l Capalo T2 1l Fandango.

Edytowano przez sajgon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

T1 Duet + Atak, T2 Menara + Acanto T3 Tebu - plony w okolicach 7-7,5 t/ha

Input + Prosaro również sie sprawdziło.

Ogólnie żniwa zbożowe można zaliczyć do udanych


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

panowie co bedzie lepsze na T2? Menara 0.4 + amistar 0.6 czy seguris 1l? Dodam ze na T1 daje Tilt + Mirage a T2 to bylby ostatni zabieg. Co myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Ja na T1 dawalem duett star i mirage a na T2 wlasnie menara i amistar....ochrona sprawdzila sie swietnie....


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

panowie co bedzie lepsze na T2? Menara 0.4 + amistar 0.6 czy seguris 1l? Dodam ze na T1 daje Tilt + Mirage a T2 to bylby ostatni zabieg. Co myslicie?

wydaje mi się ze seguris będzie lepszy. Ewentualnie menare zastąp epoksykonazolem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

@losktos kolego krytykowales moja ochrone t2 reweller+epoksy , a cie zaskocze bo plon bite 8t arkadii przy 150kg N po rapsie , szybko siadla myslalem ze grzyb ja je czy cos a wrecz przeciwnie jest to odmniana szybko dochodzaca , parametry lapie super , i nie gadaj mi ze nie nadaje sie ta ochrona ktora ja tworze , na podkarpacie jest to najlepsze rozwiazanie nie chwalac sie jaka mam ochrone -.- takze nastepnym razem cos zastosuj a nie piszesz tutaj bzdury ........ !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

panowie co bedzie lepsze na T2? Menara 0.4 + amistar 0.6 czy seguris 1l? Dodam ze na T1 daje Tilt + Mirage a T2 to bylby ostatni zabieg. Co myslicie?

Oba rozwiązania są bdb, choć ciut lepiej oceniam seguris.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

jak sie chwalicie to i ja sie pochwale t1 capalo, t2 adexar t3 osiris odmiana ozon 26 zbiorników mega pełnych z równiutko 5 ha (3 ha po rzepaku i 2 po jęczmieniu)

na ile t/ha oceniacie plon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

wydaje mi się ze seguris będzie lepszy. Ewentualnie menare zastąp epoksykonazolem

koszt w sumie podobny, a co z epoksynazolem bys proponowal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

@losktos kolego krytykowales moja ochrone t2 reweller+epoksy , a cie zaskocze bo plon bite 8t arkadii przy 150kg N po rapsie , szybko siadla myslalem ze grzyb ja je czy cos a wrecz przeciwnie jest to odmniana szybko dochodzaca , parametry lapie super , i nie gadaj mi ze nie nadaje sie ta ochrona ktora ja tworze , na podkarpacie jest to najlepsze rozwiazanie nie chwalac sie jaka mam ochrone -.- takze nastepnym razem cos zastosuj a nie piszesz tutaj bzdury ........ !!!!

przy swojej ochronie miałem podobne plony więc nie unoś się tak.. Nie krytykowałem Twojej ochrony tylko chodziło mi o koszty, nigdzie nie napisałem że jest to do d**y ochrona więc nie podduszaj się tak

 

koszt w sumie podobny, a co z epoksynazolem bys proponowal?

z epoksykonazolem może być Amistar Acanto lub Reveller wszystko zależy od tego ile chcesz wydać na ochrone. Najtańszy będzie wariant z Acanto


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

T1 - Cappalo

T2 - Artea

T3 - Falcon + Tebu

 

Plony na lepszym stanowisku po kukurydzy 10,7 t/ha, na gorszych od 9-9,5 t/ha.

T1 był trochę spóźniony przez co niektóre kawałki były mocniej porażone mączniakiem. T2 przypalił liście i też za ładnie to nie wyglądało. T3 nawet dobrze sobie poradził. Jednak ogólnie to pszenice nie wyglądały na takie które mogą dać taki plon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dobra, ale prawdopodobnie lepszy będzie np Scenic


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Jakie miałeś odmiany tych pszenic ?

Większość obsiana Torasem który wyraźnie lepiej plonował ale na kilku kawałkach położył się, pomimo tego uważam ją za niezawodną odmianę w moich warunkach. Wiernie plonuje, łapie parametry oraz dobrze się wymłaca.

Część była obsiana Agilem na próbę - słabszy plon jednak słoma była dość sztywna i raczej nie wyglądał żeby mógłby wylegnąć.

 

Na przyszły rok zostajemy przy Torasie + kilka nowych odmian na próbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

panowie co bedzie lepsze na T2? Menara 0.4 + amistar 0.6 czy seguris 1l? Dodam ze na T1 daje Tilt + Mirage a T2 to bylby ostatni zabieg. Co myslicie?

Stosowałem oba rozwiązania. Co do segurisu to bardzo dobry środek, bardzo dobrze działa interwencyjnie i zapobiegawczo. I w dawce 0,8l też efekt bdb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

ja z segurisa nie jestem zadowolony, stosowany na flagowy 1l na ha. po 2-3 tygodniach zaczal cos puszczaj , najprawdopodobniej septorioze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Panki franki, co MINROL pokombinował że nie można znaleźć spisu alfabetycznego ŚOR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Hey,
Chciałbym na wiosnę zastosować w T1 Wirtuoz 1l/ha  oraz połaczyć zabieg T2 i T3 i zastosować Osiris 1,5 - 2 l/ha  lub Fandango 1l/ha. Albo napisze inaczej chciałbym żeby pszenica była chroniona na w miarę dobrym poziomie ale tak w okolicach +/- 300 zł na hektar. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

Witam. Co myslicie o takiej kombinacji t1 tanio bumperem albo tebu t2 duet star a t3 zrobić dobrze rewelerem. Jak to jest z rewelerrem czy jako t3 utrzyma plantacje przed grzybem do konca wegetacji?
W tym roku było t1 tebu t2 intizam t3 intizam plony srednio 9 t chociaz najlepsza dała ok 10.5t ale ziemia i stanowisko super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

z tego co zaproponowałeś to zrobiłbym tak T1 duet star (i [rzydałoby się dodać jeszcze chociaż prochloraz) T2 reveller T3 tebu

 

 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Witam. Co myslicie o takiej kombinacji t1 tanio bumperem albo tebu t2 duet star a t3 zrobić dobrze rewelerem. Jak to jest z rewelerrem czy jako t3 utrzyma plantacje przed grzybem do konca wegetacji?

W tym roku było t1 tebu t2 intizam t3 intizam plony srednio 9 t chociaz najlepsza dała ok 10.5t ale ziemia i stanowisko super:)

 

bezsensowne stosowanie fungicydow. na T1 daje sie cos na podstawe zdzbla, na T2 septoriozy a T3 fuzariozy u ciebie to pomieszane calkowicie. Nie wierze w taki plon, chyba za na czarnoziemie i przy mega farcie. Zeby miec 10 ton w pszenicy nie moze byc sladu grzyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pala92    69

U nas w tym roku zboża rewelacja ale tylko zboża a okopowe lipa... pszenicy rekordowo było dokładnie 10.420 t/ha bo była sprzedawana na kontrakt zaraz z pola rosła na IIIa. średnia z całości ok 9 ton:)


z tego co zaproponowałeś to zrobiłbym tak T1 duet star (i [rzydałoby się dodać jeszcze chociaż prochloraz) T2 reveller T3 tebu

Miałeś jakieś doświadczenia z revellerem??


z tego co zaproponowałeś to zrobiłbym tak T1 duet star (i [rzydałoby się dodać jeszcze chociaż prochloraz) T2 reveller T3 tebu

Miałeś jakieś doświadczenia z revellerem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj