Polecane posty

Tomek90    2242

mi na t3 w pszenicy na kawałek 3ha doradzał w sklepie rubric 2l+ Artea 1l. Będzie dobre?

 

Dobre, rubric mozesz zejsc do 1,5l/3ha tj 0,5l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Co do falconu to w tamtym sezonie bardzo mnie zawiódł na całej linii. Nie wiem jak u innych, ale u mnie się wogóle nie sprawdził.

 

Potwierdzam, kilka dni po oprysku na T2 pszenica zaczęła robić się "żółta" od naporu chorób.

 

Na t1 był Tilt Turbo i Atak w dawkach 0,9 + 0,9

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

zawiniło t1 a nie t2.choroby dużo wczesniej się rozwijaja i zabieg robiony na pierwsze kolanko nie poradził sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi103    1

Panowie doradzcie.Mam na stanie Arteę, czy wystarczy ona na T3.czy zakupić jakis tebukonazol.ewentualnie moze coś domieszac do tej Artei ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Mieszaliście kiedyś Topsin-M z Epo albo Tebu w burakach? Bo zostało mi po trochu tych trzech a nie chce specjalnie kupywać bo po co. Topsinu mam 0,6l/ha a tebu bądz Epo po 0,5l. Jak sądzicie? Bo to że działac będzie to wiem ale nie wiem czy pożna lączyć te środki ze sobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

wirtuoz, rubric plus tebu, tilt turbo czy któryś z tych środków nadaje się na t1 w pszenicy jarej i jęczmieniu jarym?prosze o opinie

Wg mnie tilt byłby najlepszy. Wirtouz tez nie najgorzej, choć nie widzę potrzeby wrzucania prochlorazu w uprawie jarych.

mi na t3 w pszenicy na kawałek 3ha doradzał w sklepie rubric 2l+ Artea 1l. Będzie dobre?

Dziwna kombinacja. Z rubiciem można zejść tak jak proponował @tomek90. Jeżeli odmiana jest mocno podatna na septoriozę to widzę powód dodawania epoksykonazolu do artea, w pozostałych wypadkach raczej nie.

Panowie doradzcie.Mam na stanie Arteę, czy wystarczy ona na T3.czy zakupić jakis tebukonazol.ewentualnie moze coś domieszac do tej Artei ?

Sama artea nie jest środkiem jakiś najwyższych lotów ale w T3 da radę, a od samego tebu jest lepsza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie a co mozna dozucic do tebu na t3 w pszenicy ozimej bo samo tebu to za słabe chyba pomóżcie,albo czy ten soligor mugłby poleciec sam na t3 co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

W ochronie 3 zabiegowej na t3 mozna dać 0,4 duetu ultra i 0,4 tebu? Akurat takie dawki bo mam 2,5 ha pszenicy czy lepiej dać osobno sam Duett i sam Tebukonazol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

Dobre, rubric mozesz zejsc do 1,5l/3ha tj 0,5l/ha.

Dzięki za pomoc.

Dziwna kombinacja. Z rubiciem można zejść tak jak proponował @tomek90. Jeżeli odmiana jest mocno podatna na septoriozę to widzę powód dodawania epoksykonazolu do artea, w pozostałych wypadkach raczej nie.

 

pszenica jest bardzo porażona septoriozą wiec widzę że dobrze mi proponował. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
55Marcin    2

Panowie czy dobrym rozwiązaniem będzie T2 T3 zrobić razem

ACANTO 0,6 + MENARA 0,4 i do tego TEBU tylko ile?

Edytowano przez 55Marcin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Na T3 ma iść azoksystrobina + tebukonazol w jakich dawkach połączyć ten zabieg? Myślę dać takie Amistar 0,4 + Tebu 0,7 będzie dobrze?

Edytowano przez krychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

panowie prosze oszybka porada

pryskalem 4 maja segurisem 1 l na ha

dzis patrze koncowki lisci zolte i widac brazowe kropki. jak popatrzy sie pod slonce to widac ich wiecej, zolte kropki, septorioza?

czy mozna jeszcze pryskac, jest jakis sens jak pszenica jest po kwitnieniu? i czym to prysnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1523

u mnie w pszenicy T1 nie zdał za bardzo egzaminu. 19 maja na T2 poszedł w pełnej dawce Soligor i jak na razie zboże czyste :) Oby jak najdłużej wytrzymał bo T3 nie planuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwonka23    3

Witam wszystkich opryskalem dzis jeczmien jary fungicydem sokol460ec+plus cos na robola +bastfoliar36 po godzine zaczelo padac zadziala czy trzeba bedzie poprawiac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Jak to jest, wolno pryskać na pszenicę która kwitnie czy nie? Dzisiaj dwóch typów gadało że nie wolno na nic co kwitnie. Z tego co mi wiadomo żyto i pszenżyto nie wolno a pszenicę jak najbardziej. Mam rację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W pszenicy to wręcz najlepszy moment na aplikację fungicydu.

Panowie czy dobrym rozwiązaniem będzie T2 T3 zrobić razem

ACANTO 0,6 + MENARA 0,4 i do tego TEBU tylko ile?

Acanto+menara w takich dawkach jak podałeś i tebu możesz sobie podarować.

Na T3 ma iść azoksystrobina + tebukonazol w jakich dawkach połączyć ten zabieg? Myślę dać takie Amistar 0,4 + Tebu 0,7 będzie dobrze?

Może być. taka dawka amistaru starczy na ok 4 tyg ochrony. Jak chcesz dłużej ochrony to zwiększ dawkę amistaru.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

W takim razie dam 0,5 l/ha. Jak zwykle wielkie dzięki @milanreal1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Na T3 ma iść tebukonazol 1l/ha (StarPro) + epoksykonazol (2l/haOsiris). Czy to tobra kombinacja? Z tebukonazoli nie chciałbym rezygnować, ale czy strobiluriny (epoksukonazol) bedzie przydatny?

Moze dodać coś innego?

Chciałbym zadziałać na ewentualne fuzariozy kłosów. Pogoda jaka jest kazdy widzi

Na T2 był Gwarant + morfoliny (Leander).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

epoksukonazol to chyba nie jest strobiluryna

Masz racje. Ale wystepuje w połaczeniu (mieszniny) z innymi środkami w grupie strobi i to miałem na myśli.

Ale chyba sobie ostatecznie daruję te strobi. Zostanie sam tebukonazol albo w formie StarPro (mniejsza dawka jak 1l/ha bo wiecej substancji czynnej, ewentualnie Tebu 0,7 l/ha)

T3 to bedzie ostatni zabieg, i czego juz sie nie zwlaczyło wcześnie to teraz juz jest za późno

 

Ale poczekam na wypowiedzi kolegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Na T3 ma iść tebukonazol 1l/ha (StarPro) + epoksykonazol (2l/haOsiris).

 

Taka mieszanina będzie cię kosztować z 200zł brutto. Tebu jest zbędne, sam Osiris 65 ec 2l/ha wystarczy. Chyba, że coś pomyliłeś w nazwach środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzcie.Mam na stanie Arteę, czy wystarczy ona na T3.czy zakupić jakis tebukonazol.ewentualnie moze coś domieszac do tej Artei ?

Amistar 250 0.20- 0.25 l\h będą 3 substancje aktywne.

Edytowano przez milanreal1
czcionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj