Polecane posty

losktos    356

w trakcie kwitnienia, trochę źle zrobiłeś że dałeś wcześniej tebu i w dodatku samo. W jakiej fazie pryskałeś?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

panowie eksperci który srodek jest lepszy w jeczmieniu jarym na ostatni zabieg tebu czy falcon i kiedy go wykonac ,wczesniej dałem bumper z topsin m ok. 10 dni temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

Co powiecie na taki zabieg na kłoszącą się pszenicę, narazie brak objawów chorób. Falcon 0,5l + gwarant 0,7l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Daj litr gwarantu a będzie ok.

OK dzięki za szybką odpowiedź a zamiast Pumy co proponujecie zastosować ?

Możesz dać axial, cena podobna, nie powoduje przypaleń.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Część pszenic się już wykłosiło i widać pierwsze objawy chorób i przydało by się juz pryskać, ale niestety pogoda nie rozpieszcza i wygląda na to, że dopiero gdzies w sobotę będą możliwości wykonania zabiegu. Kupiony mam Duet Ultra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygi100    1

Czy w jęczmieniu jarym mogę zastosować 0,5l Lotus( fenpropidyna) + 1l Safir(epoksykonazol)? Bo mączniak zaczyna wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartark75    0

Mam takie pytanie, dość ładna pszenica (Julius), brana przez rdze, wychodzi kłos (już gdzieś połowa), do tej pory jeden zabieg T1, dzis znow pada i pewnie jutro tez a wiec zabiegi jakos kolo soboty poniedziałku. Mam już kupiony duet ultra, znalazłem zamiennik amistaru (jay), może dodać w dawkach: 0,6 duett + 0,5 amistar (jay). Boje się ze to jedyny zabieg jaki wykonam.

Sprawa druga to: znalazłem jakiś ok. 0,5 ha w mojej pszenicy opisanej powyżej przytulie, staranne nigdzie w okolicach nie ma, czy mozna na wychodzący do połowie kłos mustang?tesc (stary rolnik twierdzie ze tak)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Czy w jęczmieniu jarym mogę zastosować 0,5l Lotus( fenpropidyna) + 1l Safir(epoksykonazol)? Bo mączniak zaczyna wchodzić.

możesz, bardzo dobry wariant


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo_89    69

OK dzięki za szybką odpowiedź a zamiast Pumy co proponujecie zastosować ?

Puma jest w porządku ale dla bezpieczeństwa nie dawaj maksymalnej zalecanej dawki tylko minimalna albo wyśrodkowaną i możesz dorzucić coś jeszcze do tego z tego co pisze na etykiecie dla lepszego efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volvofh12    1

w trakcie kwitnienia, trochę źle zrobiłeś że dałeś wcześniej tebu i w dodatku samo. W jakiej fazie pryskałeś?

 

Pryskałem w fazie strzelenia w źdźbło może trochę później i teraz zostało mi trochę tego Tebu i nie wiem czy domieszać z czymś innym czy znowu samym polecieć najbardziej mi chodzi żeby nie było białych pustych kłosów a i na liściach pojawiły się żólte kropeczki i koncówki lisci pożółkły trochę

 

kolego Lasktos

 

Pryskałem w fazie strzelenia w źdźbło może trochę później i teraz zostało mi trochę tego Tebu i nie wiem czy domieszać z czymś innym czy znowu samym polecieć najbardziej mi chodzi żeby nie było białych pustych kłosów a i na liściach pojawiły się żólte kropeczki i koncówki lisci pożółkły trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5574

Czy według was warto na T3 do 0,8 Tebu dodać 0,5 Gwaranta na septoriozę plew?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

nie zdążyłem opryskać pszenicy Soligorem i teraz już pojedyncze kłoski zaczynają kwitnąć i zastanawiam się czy pryskać jak będę mógł(sobota- poniedziałek) bo ciągle pada czy jak już przekwitnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygi100    1

W pszenicy Arkadia mam sporo rdzy. Tydzień temu pryskałem Safirem(epoksykonazol) 1l/ha i efektów nie widać. Czy teraz zrobić poprawkę Tebu, czy coś będzie bardziej skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dobry ale nie solo i raczej w niezbyt zaawansowanej fazie kłoszenia

 

Pryskałem w fazie strzelenia w źdźbło może trochę później i teraz zostało mi trochę tego Tebu i nie wiem czy domieszać z czymś innym czy znowu samym polecieć najbardziej mi chodzi żeby nie było białych pustych kłosów a i na liściach pojawiły się żólte kropeczki i koncówki lisci pożółkły trochę

 

kolego Lasktos

 

Pryskałem w fazie strzelenia w źdźbło może trochę później i teraz zostało mi trochę tego Tebu i nie wiem czy domieszać z czymś innym czy znowu samym polecieć najbardziej mi chodzi żeby nie było białych pustych kłosów a i na liściach pojawiły się żólte kropeczki i koncówki lisci pożółkły trochę

do tebu dodaj epoksykonazol

Czy według was warto na T3 do 0,8 Tebu dodać 0,5 Gwaranta na septoriozę plew?

jak wyzej - zamiast Gwarantu - epoksykonazol


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Gwarant też dobry przyda się na septorioze plew, tylko dawka chyba 1l/ha+ tebu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratpit    29
Napisano (edytowany)

czy Amistar to dobry środek na pszenice w czasie kłoszenia?

 

 

Jeśli tylko na kłos /fuzarioza/ to sama strobi prowadzi do zwiekszenia ilości mykotoxyn.

Jeżeli juz to z jakimś azolem.

Z drugiej strony jeżeli celem jest septerioza plew to wybór raczej dobry.

Edytowano przez bratpit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135
Napisano (edytowany)

panowie czy falcon sprosta zadaniu ochrony kłosa w pszenicy ozimej?a jesli nie to co polecacie moze byc ten tebu o którym czesto mowa ? druga sprawa kiedy moge ochronic kłos w jeczmieniu jarym zaraz jak sie równo wykłosi czy w czasie kloszenia? z gory dziekuje za dorade kazdemu

Edytowano przez tomekZ058

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Mozna pryskac pszenice w fazie kwitnienia fungicydami i insektycydami??

 

Pszenicę możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorbi    0

w pszenżycie ozimmym na t1 poszedł intizam na t2 sokół 8dni temu.zboże prawie w pełni wykłosowane.Dziś zauważyłem fuzarioze kłosa.Falkon jest na fuzariozę a sokół-zamiennik nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Witam! Opryskałem pszenicę Soligorem w dawce 0,9-1l/ha w zależności od odmiany tydzień temu. Było to T2, trochę spóźnione, ale wcześniej sie nie dało. Pszenica w zależności od odmiany, zaczyna się kłosić. Zastanawiam się nad T3, chciałbym dodać jakiejś strobiluryny, na T2 nie dałem bo akurat wszystko się pokończyło na hurtowni to wziąłem soligora. Co polecacie?? Gdyby tak Osiris 1l + 0,4 Acanto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj