Polecane posty

BENNY82    242

W tym roku mam dwie odmiany pszenicy jarej Tybalt i Arabella w planach jest jeden zabieg fungicydem, kiedy najlepiej go wykonać ???

 

t1 to raczej można sobie odpuscic bo jare z rzadka mają choroby podstawy. ja bym prysnął na początku kloszenia takie pózne t2 i wczesne t3 no chyba że lisc flagowy zaatakują choróbska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Pytanie za 100pk. Liscie flagowe robią się żółto brązowe i podsuszone i teraz jest taka kwestia czy to wina septoriozy bo w koło mnie niektóre zboża żółte jak po randapie są a tylko moja do niedawna ładna była czy jest przypalona zabiegiem T2-0,5l Acanto+1l Rubik + 4kg siarczan magnezu + odzywka Yara 14/10/18 mikro w ilosci 4kg na ha .?Odmiany to Bamberka i Lukullus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
docus    3

Cichy,intermag nie zaleca mieszać acanto z siarczanem mg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

Witam mam pytanie pszenica ozima w fazie kłoszenia który srodek zastosować artea czy tebu takie mam na stanie pozdrawiam czekam na podpowieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

W jakich dawkach dać tebu+epoksykonazol razem? I kiedy to zastosować?

0,8 l tebu, 0,5 l epoksykonazol (mowa o środku o koncentracji 125 g/l)

W tym roku mam dwie odmiany pszenicy jarej Tybalt i Arabella w planach jest jeden zabieg fungicydem, kiedy najlepiej go wykonać ???

najlepiej byłoby zrobić dwa zabiegi ale jak koniecznie ma być jeden to najlepiej na liść flagowy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13
Napisano (edytowany)

Pytanie za 100pk. Liscie flagowe robią się żółto brązowe i podsuszone i teraz jest taka kwestia czy to wina septoriozy bo w koło mnie niektóre zboża żółte jak po randapie są a tylko moja do niedawna ładna była czy jest przypalona zabiegiem T2-0,5l Acanto+1l Rubik + 4kg siarczan magnezu + odzywka Yara 14/10/18 mikro w ilosci 4kg na ha .?Odmiany to Bamberka i Lukullus

Septorioza atakuje. Po zabiegu powinna stopniowo ustapic. Rubric sobie z nia poradzi. Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    934

Na T2 dziś Caramba 1.2/ha. Zboża bardzo ładne ciekawe czy chociaż 60zł będzie w żniwa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego akurat Caramba?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

czy mogę zmíęszać razem 0,7 acanto+0,4 artei na t2 w pszenicy ozimej, będzie to drugi i ostatni zabieg , na pierwszy poszedł duet ultra?

Tak, to całkiem dobre połączenie.

Witam mam pytanie pszenica ozima w fazie kłoszenia który srodek zastosować artea czy tebu takie mam na stanie pozdrawiam czekam na podpowieć

Artea ma trochę szersze działanie dzięki 2 substancjom aktywnym. Solo nie są jakieś super tak jak np tebukonazol w fuzariozach, ale w mieszaninie wychodzą lepiej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobi77    1

Tak, to całkiem dobre połączenie.

 

Artea ma trochę szersze działanie dzięki 2 substancjom aktywnym. Solo nie są jakieś super tak jak np tebukonazol w fuzariozach, ale w mieszaninie wychodzą lepiej.

 

W Takim razie z czym pomieszać Artee żeby to miało jakiś sens?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy5540    14

Dlaczego akurat Caramba?

 

Caramba zawiera Metkonazol a to całkiem dobry Triazol na pszenice a w Carambie jest dość tani. Sam mam na T3 Carambe Toledo i Rubric

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

W Takim razie z czym pomieszać Artee żeby to miało jakiś sens?

Witam dołaczam się do pytania aczy artee mieszac z tebu i wiakich ilośćiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

witam wszystkich mam pytanie ,czy mozna wykonywac zabieg fungicydowy w pszenicy ozimej na klosa w czasie jak zaczyna kwitnac czy lepiej poczekac 2-5 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Koledzy czy duet ultra w dawce 0,6l/ha poradzi sobie z rdzą żółtą w pszenic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

nudzi mnie to, że niektórzy zadają pytania, które już padały. Dlaczego nie czytacie wcześniejszych postów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam pytanie ,czy mozna wykonywac zabieg fungicydowy w pszenicy ozimej na klosa w czasie jak zaczyna kwitnac czy lepiej poczekac 2-5 dni.

Najlepiej jej nie ruszaj podczas kwitnięcia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

falcon lub tebu to dobre srodki na fuzarioze i septorioze ,powinny sobie dac rade czy moze dac cos lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
Napisano (edytowany)

Nic pszenicy nie będzie jak popryskasz podczas kwitnienia, a czekanie 2-5 dni i tak nic nie da bo pszenica o wiele dłużej kwitnie

Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

to co robic poczekac jak przekwitnie i w tedy atakować grzyba ,mam do dyspozycji falcon,tebu i topsin m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Panowie mam takie pytanie czy seguris może zwalczyć mączniaka? Bo w moim regionie jest wyjątkowo mokro po sporych opadach a także ciepło stąd mączniak szaleje do tego septorioza. Po niedzieli mam zamiar prysnąć tylko nie wiem czy wybrać seguris 0,8 czy Acanto 0,5 plus Artea 0,5 koszt jednego czy drugiego zabiegu 160 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

seguris spokojnie poradzi sobie z mączniakiem


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Opryskaj pszenżyto w trakcie :lol:

 

Ale ten dział jest o pszenicy więc po co się z tym pszenżytem wtryniasz? Gdyby o nie chodziło są od tego oddzielne tematy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    475

Seguris nie radzi sobie kompletnie z mączniakiem ja po segurisie poprawiałem po tygodniu fenpropidyną bo mączniaka na dolnych liściach i łodydze było coraz więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161
Napisano (edytowany)

Panowie i Panie posługujmy się doświadczeniami własnymi na polu a nie teoriami co moze podziałac a co nie.

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj