Polecane posty

losktos    356

Ma to sens na t2 menara0.5 i gwarant 1,lub menara 0.5 i 0.6 topsin m 500sc,teraz wmiarę czysto(t1duett star)t3tebu i...proszę...

gwarant lub topsin zastąpiłbym acanto, chyba ze jest duze porażenie septoriozą to wtedy uzasadniony będzie dodatek gwarantu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin34    141

mam pytanie pryskałem 10 dni temu T2 menara z jay kiedy mogę robić t3 osiris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Można dodać do T2 siarczan mg jakieś 10kg lub więcej,na 400wody w pszenżycie gdy już się wykłosiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

mam pytanie pryskałem 10 dni temu T2 menara z jay kiedy mogę robić t3 osiris

zabieg Osirisem wykonaj podczas kwitnienia pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

panowie, co dać na kłos w pszenicy?? t1 Aviator 1l, t2 Fandango 1l. Co sądzicie o tym żeby dać 0,3 Tebukonazolu + 0,3 propikonazolu? czy coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

czy jeden zabieg Corbel 0.5l + osiris 1.5l wykonany w polowie czerwca wystarczy na jeczmien jary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcus1998    56
Napisano (edytowany)

Czyżby to rynchosporioza ? Czy może przypalenia po pumie?

post-111265-0-97681600-1400751933_thumb.jpg

Edytowano przez marcus1998

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

panowie, co dać na kłos w pszenicy?? t1 Aviator 1l, t2 Fandango 1l. Co sądzicie o tym żeby dać 0,3 Tebukonazolu + 0,3 propikonazolu? czy coś innego?

słabe rozwiązanie. Lepiej będzie dać 1 l tebukonazolu. Do jakiej kwoty chcesz zrobić zabieg?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

słabe rozwiązanie. Lepiej będzie dać 1 l tebukonazolu. Do jakiej kwoty chcesz zrobić zabieg?

Kwota śrrednio ważna bo nie mam jej tak dużo. Ale sąsiad mi mówił że za 60-80zł da rade to zrobić. Tylko czym? Chyba że coś lepszego, droższego, ale wartego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jeżeli chcesz zrobić super dobrą ochronę to Osiris albo Prosaro - ale koszt będzie wyzszy niż 80 zł.

Jeżeli zaś chcesz zmieścić się w tych pieniadzach to daj 1 l Tebu. Wcześniejsza ochrona dobra więc jeżeli dobrze trafisz w faze to i samo Tebu sobie poradzi


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

A ta odpowiednia pora to kiedy dokładnie?? A akurat mam prosaro które ma zostać na następny rok. Tylko zastanawia mnie to czy trzeci raz protiokonazol to dobra sprawa, ale skoro w bayerze tak ustalili 3 zabiegowy system zabiegów to chyba nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vgrzes    3

Dołańczam się do pytania.

Można dodać do T2 siarczan mg w pszenżycie gdy już się wykłosiło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Kolego @antoni1 Twoje wszystkie posty jak do tej pory są po prostu idiotycznie i nie wprowadzają nic do żadnego tematu. Niech Moderator sie tym zajmie bo tylko zaśmiecasz forum <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laver    5

Czy mogę jeszcze dać odżywkę actiplon universal +Cu razem z soligorem? Pszenica zaczyna się kłosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

co sądzicie o mieszance Tarcza łan (tebukonazol) około 0,3l + Propico (propiconazol) około 0,3l jako zabieg t3 w pszenicy, na kłos po kwitnieniu. Na t1 Aviator 1l, t2 na fajnie stojący jeszcze liść flagowy fandango 1l. no i co dać na t3 na kłos?

Za mało tebukonazolu, do tego propikonazol to słabe rozwiązanie lepiej zmieszać tebukonazol + epoksykonazol, ale tanio nie wyjdzie. W takim razie 1l tarczy lub innego z tebukonazolem.

20 maja pszenica ozima została opryskana Axialem w dawce 0,3l/ha, jaki musi być odstęp czasu żebym mógł opryskać na grzyba?? planuję jechać Soligorem 0,8l/ha w sobotę. będzie ok??

Spokojnie możesz dać. Pszenica już spokojnie "przetrawiła" axial.

Ma to sens na t2 menara0.5 i gwarant 1,lub menara 0.5 i 0.6 topsin m 500sc,teraz wmiarę czysto(t1duett star)t3tebu i...proszę...

Topsin nie. Ale gwarant jak najbardziej. Przy dużej wrażliwości na septoriozę 1l gwarantu może być nawet za mało. Menara ma rejestracje z olympusem od minimum 1,2l, a to odpowiada ok 1l gwarantu.

mam pytanie pryskałem 10 dni temu T2 menara z jay kiedy mogę robić t3 osiris

Sama menara trzyma ok 3 tyg, jay jak dałeś ok 0,5l to nawet 5 tygodni. Osiris najlepiej w fazie kwitnienia pszenicy, jeżeli chodzi CI o pszenicę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

W jakich dawkach dać tebu+epoksykonazol razem? I kiedy to zastosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40
Napisano (edytowany)

Jak pogodzić zabiegi w jarych, kiedy opryskać i w jakich dawkach

pszenżyto jare:

CCC, etefon, siarczan, bi58, odżywka, fungicyd (mam duet star, mondatak, impact, acanto, amistar) wszystkiego po troszku

Jęczmień jary:

antywylegacz (chyba etefon), siarczan, bi58, odżywka, fungicyd (myśle nad soligor lub falcon)

mieszanka 50% jęczmień, 25% pszenica, 25 % owies

antywylegacz (nie mam pojęcia jaki), siarczan, bi58, odżywka, fungi jakiś tani

Owies

Dać coś w ogóle oprócz CCC?

 

Nawożenie w jarych 20 m3 gnojowicy swińskiej + saletrzak lub mocznik ok 60 czystego N przed siewem, w ostatnich dniach ok 34 N w saletrze

Rok temu dałem wszystko w jednym zabiegu: 0,5 cerone + siarczan 5 kg + rosasol 4 kg + falcon chyba 0,8L + bi58 0,5L. Jęczmień liść flagowy, pszenżyto jare kłoski zaczeły wychodzić. Nie było źle ale mogło być lepiej, leżało 30 %

Edytowano przez jacek472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
multi7    1

Co sądzicie o takiej mieszaninie 0.5l fandango + 0.8l tebukonazolu + nawóz dolistny zbożeplus na zabezpieczenie kłosa w pszenicy ozimej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

czy mogę zmíęszać razem 0,7 acanto+0,4 artei na t2 w pszenicy ozimej, będzie to drugi i ostatni zabieg , na pierwszy poszedł duet ultra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14thekamil14    783

Słuchajcie tydzień temu w środę poleciał stabilan na pszenicę jarą,a w poniedziałek mustang forte na chwasty.Jeszcze będę pryskał ja raz cerone i na grzyba.Czekać z wylegaczem i na grzyba czy pryskąc po niedzieli.Pytam bo po oprysku stabilanem jak ją oglądaliśmy w jakiś tydzień urósł jakieś 20 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

W tym roku mam dwie odmiany pszenicy jarej Tybalt i Arabella w planach jest jeden zabieg fungicydem, kiedy najlepiej go wykonać ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navaho13    1

nie boicie się gorączki i suszy? ja zrezygnowałem z regulatora w zbożach jarych, mam cerone, ale opryskam dopiero jak będą zapowiadać deszcz. chyba, że termin ucieknie to trudno, ale w taka gorączkę nie będę ryzykował regulatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj